400 Shares 7157 views

Jak wydostać się z „Facebook”? I dlaczego jesteśmy tak wygodne w sieciach społecznościowych?

Sieci społecznościowe są teraz siedzi miliony ludzi w każdym wieku, poziomu bogactwa i klasy społecznej. Wiele może być nawet nazywany stałych, aktywnych użytkowników, którzy spędzają na takich portali dużo wolnego czasu. W tym samym czasie, co ciekawe, jak wydostać się z „Facebook”, tych ludzi nikt nie uczy – uczą interfejs sieciowy społecznej intuicyjnie, podświadomie zapamiętanie kombinacji klawiszy i działań. Dlaczego tak się dzieje? Mówimy o tym w niniejszym artykule.


Łatwość interfejsu społecznościowego

Tak, powinniśmy zacząć od tego, że większość z tych miejsc, które jest podłączone do komunikowania się z przyjaciółmi (większość z nich może być śmiało nazywany sieci społeczne) mają bardzo prosty, intuicyjny interfejs. W tym, co do zasady, nie stosuje się żadnych rewolucyjnych rozwiązań, zostaje wywrócone do góry nogami nasze rozumienie witryn. Nie, nawet jeśli po prostu przejść do „Facebook”, „Moja strona”, „My Messages”, „Moi znajomi” i inne sekcje są skonstruowane intuicyjny – w wizualnym zasięgiem użytkownika. Można powiedzieć, że każdy z nas jest poprzez odwiedzenie domu, widzi tych gazet. Z ich pomocą można przenieść tam, gdzie trzeba wykonać pewną czynność.

Jeśli porównamy wyjście z „Facebook”, z mechanizmem opuszczania rachunek innej sieci, na przykład, „VKontakte” zauważamy wiele wspólnego. W rzeczywistości, jest to pełna analogia – trzeba kliknąć na „Exit” w prawym górnym rogu (tylko na amerykańskiej stronie internetowej, że jest „ukryty” pod strzałką rozwijanej, natomiast sieć rosyjski ułatwia użytkownikowi dostęp do przycisku wyjścia). Możemy nie zauważyć, ale podstawowe funkcje nawigacyjne są bardzo podobne w obu sieciach społecznych.

„Facebook”, a drugi „nauczyć” się z nami

Innym czynnikiem, który należy pamiętać – to efekt uczenia się „potwory”, które jest największym społecznościowy. Są one w pewnym stopniu ustawić kierunek rozwoju, biorąc pod uwagę, że miliony ludzi przyzwyczaić do wyglądu, rozmieszczenia przycisków, ich charakterystyki.

Spędzając wiele godzin na stronie swojego konta, nie myśleć o tym, jak wydostać się z „Facebook”, po prostu intuicyjnie szuka przycisku „exit”. Najczęściej, użytkownik nawet nie jest świadomy tego, co chce zrobić. Zwłaszcza, jeśli idziemy do ulubionego serwisu w grupie lub profilu sławnej osoby – „na maszynie” możemy to zrobić

Nałóg jest silniejszy niż mogłoby się wydawać

Jeśli ktoś myśli, że będzie łatwo być w stanie „wytrzymać” nawyki, które nakładają szczególny portal, jest w błędzie. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do wyjścia z „Facebook”, zaczyna pracować w „Classmates” i „VC”, możemy wystąpić pewne niedogodności. Ludzie, którzy spędzili mniej czasu w Internecie, prawdopodobnie mogą napotkać problem, bo nie będzie wiedział, jak się wydostać.

Aby temu przeciwdziałać, sieci społeczne sami próbują użytkowników „roślina” do swoich usług, aby upewnić się, że ludzie myślą: „To jest moja droga”, „To jest wygodne,” i tak dalej. Taki użytkownik, według różnych doniesień, napędzanych przez firmy internetowe, będzie najbardziej lojalny.

Przeczytać „instrukcje”!

Nie ma innego sposobu, aby wyjaśnić do użytkowników, jak wydostać się z posłańca. „Facebook”, na przykład, prowadzi specjalne witryn informacyjnych, które są podawane w instrukcji stosowania. Po ich przeczytaniu będziesz w stanie poruszać się nawet w standardowej „posłańca” na najwyższym poziomie.

Co zrobić, gdy się przyzwyczaić do interfejsu sieciowego społecznej nie działa? Nie rozpaczaj! Z biegiem czasu, każdy teren, niezależnie od jego struktury, a urządzenie będzie wam znane. Najważniejsze – ma mieć pragnienie, aby być na nim. Na przykład, jeśli wszystkie znajomych na „Facebooku”, można się przyzwyczaić do niego masz dość szybko może.