130 Shares 3996 views

Lighthouse – to … Etymologia, czyli klasyfikację. Najbardziej tajemnicza radiolatarni pokoju

Prawdopodobnie każdy na tej planecie jest zaznajomiony Latarnia morska na Faros. Zbudowany w III wieku pne, dzisiaj jest znany jako jeden z siedmiu cudów świata. Nawet wtedy, że został zbudowany w konkretnym celu: to pomogło Mariners przejść bezpiecznie raf, które w dużej liczbie napotkanych po drodze do Aleksandrii Bay. Po południu statki pomogły w tej kolumnie dymu, a nocą – odbicie pożarów. Jak wybrać lokalizację dla budowy tej latarni? Kiedy te struktury są powszechne? Gdzie są najbardziej mistycznych radiolatarni świata? I co oznacza słowo „latarni”? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych wygląd poniżej!


Lighthouse: Wartość w słowniku etymologicznym

Językoznawcy twierdzą, że korzenie tego słowa w Proto-słowiańskich. „Ma'ak” stał się podstawą do Starego rosyjskie słowo „Mayak”, co przekłada się na nowoczesnych rosyjskich środków „znak” lub „znak”. Ponadto ma'ak – polska podstawa majak, czyli „miraż, objazd”. „Latarnia” w zgodzie ze starożytnych Indii, New perskim i Osetii słów mających tłumaczenie dla „stos”.

Lighthouse: czyli dzisiaj

Do tej pory boje są pomoce do nawigacji typu tower. Te stałe struktury znajdują się na brzegach dużych zbiorników wodnych i mają dokładne współrzędne geograficzne.

W wyjaśniającym słowniku posiada również „latarni”. Czyli – „wieży, wyposażony w migające światła, położonych nad brzegiem morza.”

Zgodnie z radiolatarni celu są podzielone na kilka typów:

– Port. Obiekty te znajdują się przy wejściu do portu.

– Predosteregatelnye. Te statki beacons pozwalają zobaczyć niebezpiecznych miejsc na drogach wodnych.

– poglądowy. Ich głównym celem – aby marynarze, by sprawdzić prawidłowość przebiegu wzdłuż której naczynia. Te sygnały nawigacyjne są zazwyczaj umieszczone bezpośrednio na pełnym morzu – na mieliźnie lub skał. Często, jako podstawa do tworzenia sztucznych elewacji wież.

Beacon wewnątrz i na zewnątrz

Typowym biały obraz latarnie. Są to budynki z poziomymi pasami w kolorze czarnym lub czerwonym. Budowanie latarnie w postaci wież. Główną cechą tych wież jest imponująca wielkość ciosanych kamieni, z których są one zbudowane, to masa praktycznie monolityczny. Wynik ten osiągnięto dzięki zastosowaniu wysokiej jakości priteske.

Do latarni morskiej było wyraźnie widoczne nawet w czasie burzy, jest on wyposażony w potężne źródło światła. Pokój dla dozorcy zwykle zbudowany obok głównej wieży, jeśli znajduje się na plaży. Ale jeśli latarnia znajduje się na środku morza, przestrzeni życiowej dla światła bramkarz zorganizowanej bezpośrednio w wieży. Natychmiast się magazyny, zbiorniki na wodę.

funkcje nawigacyjne

W celu wysyłamy zespół mógł ustalić, która strona statek zbliża się do latarni, niektóre światła są barwy koloru, składający się z kilku zespołów określonym kolorze. Pasma te nazywane są „dni mark”. W nocy, funkcja ta jest wykonywana przez świateł sektorowych. Biały sektor ognia, który został wyznaczony na latarnię morską, jest bezpieczny sektr. Na lewo od sektora bezpieczeństwa może być wyznaczony czerwony ogień iw prawo – zielony.

Ciekawostki o latarnie

Najstarsza latarnia morska – latarnia morska, z siedzibą w Hiszpanii. Został zbudowany przez rzymskiego cesarza Trajana w drugim wieku! Statua wolności do szesnastu lat był używany jako środek nawigacji. Pierwszy kamień latarnia morska, która znajduje się w Anglii, został zbudowany w 1756 roku. Zwrócił się do żeglarzy drogę z pomocą 24 świec. Moc dzisiejszych wież nawigacyjnych – ponad dwadzieścia milionów candlepower!

Nawiasem mówiąc, nie ma nawet funkcjonowanie kościół-latarni. Ten Kościół Wniebowstąpienia. Zbudowali go w 1862 roku na Big Sołowieckie Island. I najwyższa latarnia na świecie – stalowa wieża znajduje się w Jokohamie. Jego wysokość wynosi ponad 100 metrów. Pomimo faktu, że sygnalizatory są znane od czasów starożytnych do francuskiego XVII wieku, nie wpisano ich linii brzegowych z wykorzystaniem światła. Brak radiolatarni było uniemożliwienie ataku pirackiego.

mistyczne beacons

W świecie istnieje wiele wieże opuszczony latarni wcześniej służył jako wytyczne dla marynarzy. Są one połączone wiele mistycznych i tajemniczych opowieści.

Prawdopodobnie najbardziej enigmatyczny latarni – jest Eylin Mor. W połowie grudnia 1900 roku tutaj w tajemniczych okolicznościach stracił tylko trzy ranger! Dopłynąć do latarni żeglarzy znaleźć tylko puste pola, które były wcześniejsze produkty. Brama prowadząca do wieży, są bezpiecznie zamknięte. Raz wewnątrz, marynarze byli zaskoczeni: strażnikami były prostowane łóżko, biurko – do góry nogami. lekkie płaszcze opiekun były tutaj. Jednak większość marynarzy uderzył następujący fakt: strzały ucichły wszystkie zegary znajdujące się w wieży, pokazując tym samym czasie. Tajemnicą pozostaje nierozwiązana do dziś.

Znajduje się latarnia morska na świecie, przynosząc ludziom dolegliwości fizycznych. Znajduje się w Wielkiej Brytanii. Talakre latarni porzucono pod koniec XIX wieku, ale jego już dziś w skarżą objawami różnych chorób, które występują po wizycie w budynku. Historia latarni czyta jeden z jego opiekunów zmarł w pracy. Powodem miała gorączkę. Niektórzy goście mówią: stare światło uderza w formie czuwa nad wieżą dzisiaj. Ludzie często zobaczyć jego duch, który jest wart na górze, na spacery w pobliżu.

Najdroższym w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki Beacon – latarnia morska, zbudowana na rafie Św. Na jego budowa trwała ponad dekadę. Jednak ci, którzy chcą tu pracować praktycznie nie było – to wyspa, gdzie się znajduje, jest w znacznej odległości od cywilizacji, to miejsce jest ciągle szaleje fale. Nie zawsze pracował pięć Rangers, pozwoliło to ludzie by nie zwariować. Jednak w 1923 roku, pięć światło uderza zmyte ogromną falę. Od tego czasu, światło w latarni nie świeci.