644 Shares 6444 views

synapsy elektryczne i ich funkcje

Synaps specjalizują styki funkcjonalne, które są umieszczone pomiędzy komórkami pobudliwych. Oni przekazywać i przekształcać różne sygnały. Synaps pojawiają się w postaci zgrubienia na końcach włókien nerwowych. Z ich pomocą impulsy nerwowe rozchodzą się do komórek sąsiednich. Główną funkcją synapsy jest wewnątrzkomórkowe przekazywanie impulsów nerwowych.

Klasyfikacja i krótki opis

W zależności od rodzaju impulsów istnieją mieszany, chemicznych i synaps elektrycznych. Chemiczne przeprowadza transmisję sygnału w jednym kierunku i wzmacnia go, jak również postsynaptycznych hyperpolarizes depolaryzacji lub kuli. Z pomocą synaps chemicznych zwiększa plastyczność w sygnalizacji, czyli osoba, poprawia pamięć i szybkość uczenia się. Opóźnienie transmisji synaptycznej nieaktywny elektryczny, a sygnał jest prowadzone w dwóch kierunkach. impulsowego jest niezależny od efektów błonie presynaptycznej. Ponadto synapsy elektryczne są odporne na niskie temperatury, jak również pewien wpływ z apteki. synapsy mieszane typu mają jedną cechę. Są one równoległe do chemicznych i sygnalizacji elektrycznej.

Co jest synapsy elektryczne?

synapsy elektryczne – jest tworzenie międzykomórkowej przez co zapewnia transmisję impulsu wzbudzenia. Proces ten zachodzi na skutek pojawienia się prądu elektrycznego między dwoma działami nazywa przedsynaptyczny i postsynaptycznej. Układ nerwowy bezkręgowców posiada dużą liczbę synaps elektrycznych, podczas gdy u ssaków są prawie na miejscu. Wraz z synaps elektrycznych są dość powszechne wśród zwierząt wyższych. Na ogół są one w sercu, wątrobie, mięśniach, a także w nabłonku i tkanki gruczołowej. Synaptycznej w synapsach elektrycznych jest znacznie węższy niż chemikaliów. Ważną cechą tego typu synapsy jest fakt, że pomiędzy przed- i post-synaptycznych błon istnieje most cząsteczek białkowych.

Ważne synapsy elektryczne Rodzaj pracy

Właściwości synaps elektrycznych, są następujące:

  • szybka akcja (znacznie lepsza aktywność w synapsach Typ chemiczny);
  • słabe efekty śladowe (podsumowanie kolejnymi impulsami praktycznie nie ma);
  • niezawodne przekazywanie pobudzenia;
  • wysoka plastyczność;
  • przenieść do jednej i po obu stronach.

Charakterystyka struktury

Struktura impulsu elektrycznego zaczyna się od błony postsynaptycznej. Dalej jest wąskie szczeliny synaptycznej, która składa się z poprzecznych kanalików złożonych cząsteczek białkowych. Za szczeliny znajduje się membrana presynaptycznych. W środku znajduje się półkolisty synaptyczne tablica. synaptyczne podłużne zakończenie – Ostatnim elementem w strukturze synapsy elektrycznej. Ze względu na obecność cząsteczek białkowych kanałów między przed- i post-synaptycznych komórki, jony nieorganiczne i najmniejsze cząsteczki są w stanie przemieszczać się z jednej komórki do drugiej. Takie synapsy ma bardzo niską oporność elektryczną. W tych warunkach, prąd doprowadzany do presynaptycznych komórki postsynaptycznej i prawie ugaszony.

Specyficzne właściwości funkcjonalne

W synapsach elektrycznych, istnieje szereg unikalnych cech funkcjonalnych. Synaptic opóźnienie prawie żaden. Impuls przychodzi do terminalu presynaptycznej, a następnie rozpoczyna się proces potencjał natychmiast postsynaptycznej. Odstęp pomiędzy tymi działaniami brakuje. synapsy elektryczne zapewniają tylko proces transmisji – wzbudzenia. W tego typu synapsy trzyma dwustronna pomimo faktu, że ze względu na charakterystykę stereometryczny dyrygenturę w jednym kierunku najskuteczniej. Różne czynniki (farmakologiczne, termiczne, itp), nie mają praktycznie wpływu na synapsach typu elektrycznego.

Jak to podniecenie w synapsach elektrycznych? Etapy procesowe

Prowadzenie pole (PD) – główne prace który przyjmuje synapsy elektrycznego. Mechanizm tego procesu jest podobne do PDP w synapsach włókien nerwowych. Gdy pobudzenie przełącza przeprowadzenia etapu rozwoju, odwrócenie ładunek zaczyna membranę presynaptycznych. W rezultacie prąd elektryczny, który ma wpływ na membranę postsynaptyczny, drażniące go i powoduje jego wytworzenia PD. Przewodzenie wzbudzenie w synapsie elektrycznego jest złożonym procesem fizjologicznym, który odbywa się w kilku etapach. błonie presynaptycznej dokonuje transformacji impulsu elektrycznego do środków chemicznych, które w coraz postsynaptycznej płytki ponownie wyciągnąć na sygnał elektryczny.

Niektóre wady synapsach elektrycznych

Pomimo faktu, że synapsy elektryczne przeprowadzenia dość prosty proces transferu wzbudzenia, mają jakieś wielkie wady. A winę stereotyp ich działań. Możliwość bezpośredniego przeniesienia w odległe komórek podniecenia tam. Komórki pre- i postsynaptyczne są połączone synapsy elektryczne typu, są one zawsze w tym samym wzbudzenia. hamowania wygląd niemożliwe. W wyniku wszystkich powyższych braków w mózgu niemowlęcia nie jest wiele synaps elektrycznych, natomiast u dorosłych jest sporo w siatkówce oka, pnia mózgu i korzeni aparatu przedsionkowego.

Podobny, ale w postaci patologicznej mechanizmu wzbudzenia jest skutkiem choroby, które są związane ze zwyrodnieniem aksonów granicach. W związku z tym proces wzbudzenia „skacze” z jednego do innego aksonu, co może prowadzić do fałszywych doznań. Na przykład, pojawienie się uczucia bólu, pomimo zaniechania obwodowych receptorów bólu może wystąpić z powodu „chmielu” wzbudzenia.