623 Shares 6064 views

Jak przygotować dżem ze śliwek i orzechami?

Dżem ze śliwek z orzechami – prawdziwa uczta. Jego doskonały smak naraz podniosłej i radosnej latem przypomina wiosnę. Użyj ten deser w trakcie rodzinnych spotkań i przyjazna herbaty.

Jak gotować dżem z śliwek i orzechami

Niezbędne składniki:

  • Cukier – około 1 kg;
  • dojrzałe śliwki fioletowy – 1 kg;
  • Przefiltrowana woda – 400 ml;
  • orzechy włoskie – wziąć od ilości owoców.

Oferuje szeroki wybór produktów podstawowych

Dżem ze śliwek z orzechami szczególnie smaczne, jeśli deser, aby całe owoce nadziewane zamiast kości. Zaleca się, aby zakupić produkt dojrzały fioletowy kolor z lekko surowym miąższu. Jeśli kupujesz nad dojrzałe śliwki, będą dość trudne do orzechów rzeczy. W odniesieniu do wspomnianego składnika, to lepiej kupić w postaci oczyszczonej, jako powłoka jest bardzo często natknąć gorzkich lub zepsutych jąderka.

produkty przetwórstwa

Przed gotować dżem z śliwek i orzechów, owoców trzeba dobrze umyć, a następnie zrobić małe nacięcie w nich i ostrożnie wyjąć kości. Konieczne jest, aby upewnić się, że produkt został bez żadnych tuneli. Następujące rodzaj obrane orzechy, położyć je w cedzidło i dobrze przemyto najpierw bardzo gorąca, a następnie w zimnej wodzie. Po tym, jądro chcesz podzielić na 2 równe części i umieścić je w zlewie. Jeżeli owoce są zbyt miękkie, jądro nie wypaść podczas procesu gotowania.

obróbka cieplna

Dżem ze śliwek z orzechami przygotowuje się przez długi czas. Po tym wszystkim, aby pyszny deser w szczególności, pożądane jest, aby gotować etapów. Aby to zrobić, pełne owocu należy umieścić w emaliowanym, dodaj je do cukru i wlać trochę wody filtrowanej. Stale mieszając, produkty muszą doprowadzić do wrzenia, gotować przez 5-7 minut, a następnie zdjąć z ognia, przykryć gazetą i pozostawić w tej pozycji aż do następnego dnia. Proces ten korzystnie powtarza się dwa razy. Na trzeci dzień śliwki jam powinny gotować jeszcze przez 8 minut, a następnie w sterylnych słoików i pokrywy rolki. Po to, że trzeba włączyć i pozostawić pod przykryciem do innego pukanie. Po 24 godzinach dżem należy wstawić do lodówki lub podpola piwnicy.

Jeść deser takiego natychmiast po produkcji nie jest zalecane. Po tym wszystkim, śliwki nasączone syropem dopiero po 1-1,5 miesięcy.

Należy zauważyć, że nie koniecznie zrobić taki produkt na kilka dni, jak dżemem śliwkowym „pięciominutowych” okazuje się nie mniej smaczne. Jednak pożądane jest, aby podjąć bardzo miękkie i przejrzałe owoce. Muszą być starannie przemywa się w celu usunięcia kości, a następnie łączą się z cukrem i powoli doprowadzić do wrzenia (normalnie mieszać) i gotować dokładnie przez 5 minut. Święto taki szybki deser może natychmiast po przygotowaniu, ale przechowywany w lodówce, korzystnie nie więcej niż 2 miesiące.