488 Shares 6190 views

Sofa w salonie wnętrza: zdjęcia

Jakie są sofy we wnętrzu? Photo Salon, który można znaleźć w artykule wskazują, że obiekt znajduje się bardziej z konieczności niż luksus. Dlaczego? Każdy marzy, aby stworzyć wygodny dom dla reszty: Sen potrzebują łóżko dla posiłku – stół z krzesłami lub kanapie oglądania telewizji – sofę lub fotel.

Dzienny – pokój, który jest tradycyjnie odniósł się do wspólnych obszarach. Na przykład, w wieczór po ciężkim dniu rodzina gromadzi w celu omówienia spraw bieżących. Ponadto, jest on umieszczony w święta, kiedy będzie wielu gości. W takiej sytuacji ważne jest umieszczenie wszystkich obecnych jak najbardziej komfortowy. I kanapa we wnętrzu będzie doskonałym rozwiązaniem. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu, ważne jest, aby wybrać nie tylko samego obiektu, ale również jego położenie. To właśnie te momenty zostaną ogłoszone w artykule.

Kryteria wyboru

Łóżka są wygodne i nie. Co to zależy? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na następujące kryteria:

 • wysokość siedziska;
 • sztywność;
 • Konstrukcja i wysokość oparcia.

Wielu nabywców wybrać meble tapicerowane modele tylko w wyglądzie i rozmiarze. Jednak to nie jest do końca prawidłowe. Dane (ramka i materiały tapicerskie, mechanizm składania) wpływają tylko na czas trwania działania. Biorąc pod uwagę koszty, to z pewnością jest ważnym kryterium, ale nie jedynym.

Pierwszą rzeczą jest, aby zdecydować – wymiary. To od nich zależy, jak będzie wyglądać sofy we wnętrzu. Zdjęcia najlepszych okazów można zobaczyć poniżej. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę stosunek wielkości pomieszczenia i mebla.

Teraz możemy przystąpić do wyboru kolorów i materiałów tapicerskich. Paleta powinien idealnie pasować do wnętrza. Przez materiał musi spełniać pewne wymagania: odporność na ścieranie i blaknięcie. To musi być łatwe do czyszczenia z kurzu i brudu.

Wysokość siedziska i oparcia ma bezpośredni wpływ na wygodę. Jeśli rodzina kilka osób, to należy wziąć średnią stopę wzrostu. Optymalna wysokość siedziska nad podłogą – 42-45 cm, a średnia wysokość tyłu – nie powyżej nasady. Głębokość gniazda – około 60 cm.

Twardość / miękkość wypełniaczy wpływających kanapy. Producenci wykorzystują pianę, piankę poliuretanową, dopełnienie poliester, hollofayber i innych materiałów.

Odmiany transformacji sofy

Sofa we wnętrzu nie zajmuje dużo miejsca. Jednakże, w przypadku nadejścia krewnych nawet nie będzie się przydać. Obecnie istnieje około 10 rodzajów transformacji. Spójrzmy na najbardziej popularnych.

 • „Delfin” – struktura składająca się z dwóch części. Pierwszym z nich jest siedzenie. Drugie znajduje się w dolnym bloku. Pchnął naprzód, i lekko uniósł drugą połowę nabrzeża.
 • „Książka”. W celu rozłożenia sofę, wystarczy podnieść siedzisko aż do zatrzaśnięcia.
 • "French clamshell". segment składany jest na dolnym bloku. Przekształcony w trzech etapach typu clamshell.
 • Wysuwny mechanizm. Górna część nabrzeża jest złożona w oparciu. Fotelik posiada specjalną pętlę, dzięki któremu można rozszerzyć sofę. Wystarczy wyciągnąć go do oporu.
 • „Pantograf”. Przekształcił się bardzo łatwo. Siedzenie jest pogłębiany, a oparcie jest obniżona.

Dobór kolorów tapicerki

Jak wybrać kolor kanapy? We wnętrzu, z reguły wykorzystywane przez kilku członków palety. Jednym z nich jest dominujący, reszta to dodatek. Ważne jest, aby zrozumieć, co kupujący chce. Jeśli jest to konieczne, aby podkreślić sofę, odcień tapicerki powinno być kilka odcieni ciemniejszy lub jaśniejszy niż główny.

W roku 2017, moda będą kolory jak bordowy, beżowy, bursztynu, złota, szmaragdu. Nie zapomnij klasykę. Neutralne kolory są zawsze trendu, na przykład biały lub szary. Również oryginalny wygląd czarne lub ciemnobrązowe sofy, zwłaszcza gdy dominują jaśniejsze odcienie w salonie. Jasny, wesoły, pozytywny człowiek, można wybrać żółty, cytryna lub czerwony. Będą one stworzyć miły akcent do wnętrza i ustawi odpowiednią atmosferę.

Charakterystyka kształtów

Do tej pory, zakres jest bardzo duże sofy. Producenci zachęcają konsumentów prostokątne, owalne, okrągłe modele. Niektóre z nich mają podłokietniki, a żaden w innych. Wygląda świetnie sofy narożne we wnętrzu (zdjęcie poniżej). Wracają z całości lub z wyjmowanymi poduszkami. Z jednej strony jest wydłużony siedzenia, pod którym najczęściej jest szuflada bielizna. Istnieją modele z drewnianą wkładką. Znajduje się na rogu lub na tylnym siedzeniu.

W przypadku większych pomieszczeń, można zakupić w kształcie litery U lub półokrągły sofę. on będzie doskonały akcent, a w przestrzeni luksusu i bogactwa.

Optymalne miejsce na sofie

Do sofy we wnętrzu salonu (patrz zdjęcie w artykule) ma do maksymalizacji wygody i komfortu, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce do zainstalowania. istnieje kilka ważnych kryteriów w tym zakresie. Przede wszystkim, jest to wielkość i układ pomieszczenia. Na przykład, mały salon lub punktu kontrolnego nie można zainstalować dużą sofę, jak to trwa prawie całą przestrzeń i może przeszkadzać w swobodnym przepływie. Ważne jest również, aby rozważyć rozmieszczenie wnęk, jeśli w ogóle, – muszą być łatwo dostępne.

Projektanci, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie, daje dobre rady. Oto niektóre z nich:

 • Nie należy instalować kanapę tuż obok okna. W zimie, to uniemożliwić przepływ ciepłego powietrza z chłodnicy.
 • Jeśli telewizor jest zamontowany na jednej ze ścian, łóżko jest lepiej zainstalować przed nim.
 • Ważne jest, aby nie blokować dostępu do innych mebli.
 • Rozkładana kanapa musi być umieszczony tak, że nie ma wystarczająco dużo miejsca dla jego transformacji.
 • Zdecydowanie powinni rozważyć lokalizację drzwi.
 • W małych mieszkaniach zaleca się, aby całkowicie zrezygnować z uciążliwych dużych struktur.

luksusowe sofy

Wysoki status gospodarzy może podkreślać luksusowy sofa. W wnętrzu salonu miałby zajmować centralne miejsce. Poprzez ten przedmiot pokoju wypełnionym uroku i świetności. Co odróżnia elity sofy z konwencjonalnymi modelami?

 • Długa żywotność.
 • Anatomiczny kształt.
 • Drogie materiały tapicerki.
 • Wytrzymała ramki.
 • Ekskluzywny design.
 • Fotele ortopedyczne.
 • pojazdy wysokiej jakości.
 • Obecność oświetlenia, półek, barów, zastawek.
 • Modele są wykonane w jednym egzemplarzu.

Sofa w salonie-kuchnia

To wygląda jak wnętrze kuchni z kanapy? Doskonała! Zazwyczaj takie metody są stosowane w apartamentach typu studio. Divan działa jako partycja podczas przestrzeni zabudowy. Wyjątkowo, w tym pokoju, można używać modeli o różnych kształtach. Na przykład, kanapa będzie wyglądać świetnie w pobliżu baru. Również doskonale pasuje modelu liniowego sparowany z ciasta francuskiego. Szczególną uwagę należy oddać. Jeśli tylna strona sofie ma żadnych półek czy szuflad, lepiej jest wybrać najwyższe instancje. Z pomocą tych zagospodarowania przestrzennego salonu i kuchni będzie bardziej jasne.

Nie zapomnę tej chwili, jak praktyczność. Biorąc pod uwagę, że w kuchni zaangażowanych w przygotowanie różnych potraw muszą być przygotowane do tworzenia sadzy i tłuszczu. Wszystko to spadnie na tapicerkę kanapy. Oczywiście, aby rozwiązać ten problem, można zainstalować potężny ekstraktu. Ale jak skuteczne będzie działać nie jest znana, ale łóżko droga będzie już nieodwracalnie uszkodzony. Dlatego specjaliści zalecają wybierając skórzaną tapicerkę, która jest łatwa do czyszczenia i miękkie meble ustawić z dala od kuchenki.

poduszki

Sofa i fotele we wnętrzu zaprojektowany, aby zapewnić komfort i wygodę. Jak wzmocnić tę akcję? Oczywiście, za pomocą poduszki. Ważne jest, aby zrozumieć, że ich liczba powinna być wprost proporcjonalna do wielkości kanapy. W przeciwnym razie istnieje możliwość peresytit przestrzeń, wypełniając ją złego smaku i różnorodności. W jaki sposób można wybrać odpowiednią poduszkę na poduszki sofa? Aby zacząć, to zdecydować, co będą one odgrywać rolę – nacisk lub uzupełnień. W pierwszym przypadku, zalecamy użycie jasne palety kolorów. Na przykład, ciemny zielony lub niebieski sofa będzie wyglądać świetnie żółtych poduszek. Jeśli salon jest zdominowany przez pewien wzór (paskiem, figury geometryczne, motywy kwiatowe), mogą być również powielane w elementach dekoracyjnych. Jasne i ekscentryczne ludzie są zachęcani do dywersyfikacji matowy brązowy sofa. We wnętrzu, to żywsze, jeśli ozdobić go z pomarańczowym lub czerwonym poduszki. Przesyconego kolory żywe pokoi jest zalecany do poszewki, aby wybrać ten sam odcień tapicerki.

nowoczesny styl

Moda nie różni się stałość, więc jest to bardzo ciekawe, co trendy odpowiadają latach 2016-2017 lat. Jeżeli pokój jest urządzony w nowoczesnym stylu, a potem, oczywiście, wszystkie elementy mebli i wystroju wnętrz powinny odnosić się do tego konkretnego kierunku. Jak stworzyć taką przestrzeń? Jak dobrać kształt i kolor? Co szczególnie zwrócić uwagę?

Projektowanie wnętrz – to bardzo złożony proces, więc musimy słuchać rad profesjonalistów. Pomogą uzyskać właściwe odpowiedzi na wszystkie pytania.

Na początek zobaczmy, jakie powinny być sofy nowoczesne wnętrza? Producenci praktycznie opuszczony nogi. Rzadziej model z cienkich nogach. Prostokątny kształt jest zdominowany przez linię, czasem są połączone z boku z gładką. Także teraz w modzie wnętrza z dużych pikowanych elementów. Schemat kolorów zależy od osobistych preferencji. W modelu trendu lub prostym dwóch kolorów (niebieski z niebieski, brązowy i beżowy).

Klasyczny salon

Klasycyzm nigdy nie wychodzi z mody. W tym stylu urządzone salony wielu ludzi. Który sofa idealnie pasuje do takiej przestrzeni? Najpierw trzeba wybrać odpowiedni materiał i kolor tapicerki. Naturalność – główna zasada klasycyzmu. Dlatego wskazane jest, aby kupić skórzaną kanapę w kolorze brązowym lub odcieniach szmaragdu. Warto też zwrócić uwagę na elementy dekoracyjne. Korzystne jest, aby były one rzeźbione dekoracje drewna. Mieć je na podłokietniki i oparcie. Mogą być również używane części złocone. Ważne jest, że kanapa wyglądał majestatyczny i nie narusza ogólną koncepcję.

Życie w stylu high-tech

Szara kanapa we wnętrzu – idealne rozwiązanie dla mieszkających w stylu high-tech. Pomieszczenie powinno być jasne i przestronne. W konstrukcji kanapy nie jest dozwolone ekscesy, takie jak pokoje emphasis opowiada sprzętu. Korzystne są prostym wariancie z przewagą prostych linii. Można wybrać modele z chromowanymi elementami. Zakres producentów mają przypadki, w których włączone stolik lub półki, które są zamocowane na pręcie metalowym.

podsumować

Do kanapa we wnętrzu wyglądał harmonijnie, należy poprawnie wybrać rozmiar, wygląd i kolory. Specjaliści nie zalecają, aby wybrać tapicerkę w odcieniu od ścian, gdyż nie będzie wyróżniać się z tłumu. Przy zakupie składany model, dodatkowe łóżko tam. Wypełniacz jakość i optymalny poziom sztywności pomoże osiągnąć maksymalny komfort.