486 Shares 4820 views

Jak używać smartfonu jako modemu? zasady przyłączenia

Dostęp do Internetu dla wielu ludzi jest koniecznością. Użytkownicy komunikować się w sieci społecznych, wideo, zegarek, pracy. Ale co, jeśli trzeba, aby uzyskać online z komputera, a modem nie jest?

Czy to możliwe, aby używać smartfonu jako modemu? Tak, jest to opcja, ponieważ będzie ona służyć do podłączenia do globalnej sieci. Procedura połączenia jest prosta, wystarczy przestrzegać prostych zasad.

Używanie smartfonu jako modemu przez USB

Jak używać smartfonu jako modemu USB? Jeśli istnieje kabel od telefonu, łączy się z komputerem i używane jako modem zewnętrzny. Że procedura została okazało, należy wykonać następujące czynności:

  • Musisz otworzyć ustawień urządzenia, a następnie znajdź sekcję „Inna sieć”.
  • należy wybrać „Tethering i przenośny hotspot”. To będzie wydane zawiadomienie, które są wymagane do podłączenia komputera.
  • Kabel USB należy podłączyć do komputera.
  • Potem przyjdź zakładka «USB-modem”, który należy kliknąć, aby aktywować.
  • Następnie musimy otworzyć przeglądarkę i przeprowadzić kontrolę prac internetowej.

W tej procedurze jest zakończona. Jeśli wszystko jest dobrze zrobione, urządzenie może pracować z Internetem. Jeśli występują problemy procedurę niezbędną do przejść ponownie.

Używanie smartfonu jako modemu przez Wi-Fi

Jednym z niezbędnych OS „Android” jest funkcją dystrybucji z Internetem za pośrednictwem punktu dostępowego Wi-Fi. Jak używać smartfonu jako modemu do komputera? Telefon będzie służyć jako punkt dostępowy, a inne urządzenia mogą łączyć się połączyć z siecią. W tym przypadku jest on uruchomiony 3G i 4G.

musi odwiedzić „nalewki” Sekcja skonfigurować dystrybucję ruchu za pomocą Wi-Fi na urządzeniu, wybierz „Other Network”, a następnie kliknąć „Tethering i przenośny hotspot”. Następnie należy utworzyć punkt dostępu, oznaczając wymagane parametry: nazwę hasło poziomu ochrony. Po napełnieniu konieczne jest zapisanie danych i obejmują bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Aby podłączyć się do punktu z komputerem lub innym urządzeniem niezbędnym do połączenia Wi-Fi, wybierz punkt dostępu, wprowadź hasło. Należy pamiętać, że informacje sterujące powinny pochodzić z ich własnych. Wtedy można powiedzieć, że osoba, która będzie korzystać z Internetu.

Program prac Łatwy Tether Lite

Jak używać smartfonu jako modemu, gdy inne metody mają problemy? W tym przypadku pomoc Oprogramowanie Easy Tether Lite, które są potrzebne, aby włączyć telefon w modemie. Konieczne jest, aby pobrać na obu urządzeniach. Następnie poprzez kabel USB należy podłączyć smartfon do komputera. Dla systemu potrzebne są dodatkowe sterowniki. Jest to konieczne dla prawidłowego działania aplikacji.

Następnie na urządzeniu konieczne jest, aby połączyć funkcję debugowania przez USB. Należy przejść do „Ustawienia”, kliknij „Aplikacje”, „Rozwój” i „Debugowanie USB”. Na komputerze, konieczne jest, aby znaleźć program, kliknij na niego. Gdy menu wychodzi, trzeba wybrać «Połącz przez«Android».” Po kilku sekundach, urządzenie będzie działać, można korzystać z Internetu.

Używanie telefonu jako modemu Samsung

Jak używać smartfonu jako modemu, jeśli sprzęt należący do marki Samsung? Przez tę firmę do towarów otrzymuje płytę CD-ROM, który zawiera program Samsung Kies. Jeśli ta aplikacja nie jest obecny, należy pobrać z oficjalnej strony internetowej. Po zakończeniu instalacji, należy odwiedzić ustawienia, wyłącz funkcję «USB-drive„.

Następnie musimy podłączyć urządzenie za pomocą kabla USB i zainstalować sterownik. W systemie Windows 7 i innych wersjach instalacji odbywa się automatycznie. Następnie trzeba przejść do „Ustawienia”, wybierz „sieci bezprzewodowe”. W menu „Udostępnianie internetu” należy zaznaczyć pole obok pozycji «USB-modem» i «Telefony AP».

Następnie na komputerze należy wpisać „Panel sterowania” i kliknij przycisk „Połącz”. Ta sekcja pokaże połączenia sieciowe, z których należy wybrać urządzenie. Jeśli jest na liście, oznacza to, że sprzęt działa prawidłowo. Następnie można korzystać z Internetu. Jak korzystać z systemu Windows smartfonu jako modemu? Musisz używać tego samego schematu.

Możliwe trudności z podłączeniem

W praktyce, użytkownicy mają wiele trudności, nawet jeśli wiedzą, jak używać smartfonu jako modemu. Częstym problemem jest brak dostępu do sieci 3G, 4G. W tym przypadku, nie będzie mógł korzystać z internetu, ponieważ nie ma dostępu do technologii bezprzewodowej. Wyjściem jest przeniesienie do innej lokalizacji, jak również walidacji urządzenia. Możesz zadzwonić do usługodawcy. Być może istnieje ograniczenie w sprawie przekazywania i odbierania danych przez Internet.

Szansa jest inny problem – urządzenie nie jest podłączone przez USB. Na komputerze nie wyświetla telefon, więc nie będzie działać jako modem. Trzeba sprawdzić swój komputer, czy istnieją wirusy i wykonać aktualizację systemu Windows. Można spróbować użyć innego portu USB do podłączenia kabla. Często pomaga ręcznie zainstalować sterownik, który należy pobrać. Jeśli zdecydujesz się z tymi problemami, smartfon może doskonale zastąpić modem.