139 Shares 2171 views

Dlaczego pierś boli i co zrobić

Każda dziewczyna, która osiągnęła bezpiecznie i przezwyciężyła okres dojrzewania, należy zwrócić szczególną uwagę na opiekę nad rakiem piersi. Co to jest zrobione? Oprócz podstawowej higieny i twardnienie, konieczne jest zbadanie ich własne piersi miesięcznie dla pieczątek i co pół roku odbyło się konsultacji z mammologisty. Ponadto, każdy ból piersi może być objawem dość niebezpieczne lub po prostu bardzo nieprzyjemnych chorób. Dlatego też, w przypadku dyskomfortu w klatce piersiowej nie jest zalecany do rozpoznania nadzieję, że zrobią. Jeszcze lepiej, skonsultować się ze specjalistą. Ale zaniepokojony najmniejszej prowokacji, też jest bez znaczenia. Przede wszystkim należy dowiedzieć się – co rodzaj bólu w klatce piersiowej, dlaczego boli?


Idealnie, kobieta nie powinna czuć żadnego dyskomfortu w piersiach. Ale, niestety, więcej niż 70% płci pięknej na regularnej podstawie swojego doświadczenia. Najczęściej mastalgia niedogodności dziewczęta. W większości przypadków jest to spowodowane zmianami hormonalnymi w okresie miesiączki. Taki ból ma charakter cykliczny i towarzyszy obrzęk, podrażnienie, ekstremalnych piersi Czułość – Jak ważyć się i pęka go. Istnieje również niecykliczny ból, ostry i spalania, w której znajduje się dyskomfort w jednej piersi i analogicznego pachy. Występuje u kobiet 30-40 lat. Mastalgia sama w sobie nie jest niebezpieczne. Ale z drugiej strony, może to być sygnał o ewentualnych zaburzeń hormonalnych. Tak więc, jednym z powodów, dlaczego ból piersi mogą stać się zmiany hormonalne, które powodują dość poważną chorobę – mastopatia.

Choroba ta fibrocystic prowadzi do zachwiania równowagi tkanek, które tworzą gruczołu sutkowego, który staje się przyczyną blokowania przewodów gruczołów. Z tego powodu, a tam jest mrowienie, ociężałość i pieczenie ból w klatce piersiowej. Wywołują łagodny nowotwór może być nadmierne spożycie alkoholu, mocnej kawy i herbaty, tłuszcz zwierzęcy, palenie. Piersi może być pierwszym krokiem w leczeniu raka.

Wśród związanych hormonalne powodów organizm ból piersi, zajmuje szczególne miejsce ciąży. Jest to spowodowane intensywnym wzrostem tkanki tłuszczowej, silnego przepływu krwi do piersi. Pierś i sutki puchną i stają się bardziej wrażliwe, jest przydzielona określona ciecz – siarę. Nawiasem mówiąc, ból podczas karmienia piersią, ponieważ występuje dość często.

Zrozumieć, dlaczego ból piersi po miesiącu, można analizować skład leków, które można podjąć. Jeśli te obejmują hormonalne pigułki antykoncepcyjne i leki przeciwdepresyjne, może zajmować się nimi.

Gruczoły sutkowe – bardzo łagodny i delikatny narząd, który wymaga starannego leczenia, jakiekolwiek zmiany anatomiczne powodują ból lub jakiegoś dyskomfortu. Urazu, zabiegu chirurgicznego lub torbiel utworzona może być przyczyną bólu w klatce piersiowej. Ponadto, należy zwrócić uwagę na biustonoszu. Często zdarza się, że jest źle dobrana bielizna jest mastalgia.

Wreszcie, ból piersi może być objawem poważnych chorób zakaźnych, takich jak na przykład zapalenie sutka. W tej chorobie nie jest tylko mastalgia, obrzęk i zaczerwienienie, ale także dość silne zatrucie – gorączka, ból głowy, osłabienie, utrata apetytu. Mastitis często występuje u młodych matek karmiących piersią, ze względu na przenikanie ekscytującej choroby drobnoustrojów przez szpary w sutek do kanałów piersi.

W każdym razie, nie jest konieczne do samoleczenia. Po tym wszystkim, kwestia, dlaczego jest opuchnięte i obolałe piersi, tylko właściwy lekarz będzie w stanie odpowiedzieć.