412 Shares 3288 views

Znaczenie frazeologii "siedem piątków w tygodniu", przykłady i synonimy

Jak zidentyfikować osobę, która nie dotrzymuje słowa, tzn. Cały czas zmieniając decyzję? Można myśleć przez długi czas, ale w niektórych sytuacjach najlepszym wyrazem jest ten, który poświęcił nasz artykuł. Dziś temat: "znaczenie frazeologii" siedem piątków w tygodniu ". Rozważmy również pochodzenie, przykłady i synonimy.


Pochodzenie

W tym przypadku, bez wchodzenia w historię, nie można zrozumieć znaczenia obrotu mowy. Dawno, dawno temu, w piątek był dzień wolny. Osobom wolnym od obowiązków związanych z pracą udaliśmy się na bazar, aby zamówić niektóre towary lub odwrotnie – dać pieniądze na zakupiony już przedmiot. Po prostu nie było innego czasu. W związku z tym ci, którzy nie wypełniali swoich zobowiązań handlowych (albo nie wypłacili pieniędzy w piątek, ani nie przywieźli towarów, które już uzgodniono), powiedział: "Tak, ma siedem piątków w tygodniu". Znaczy to znaczenie frazeologii ("siedem piątek w tygodniu"), co oznacza, że nie można polegać na osobie, która jest tak zdeterminowana, że jest nierzetelna, a lepiej nie mieć z tym wspólnego biznesu.

Później, z biegiem czasu, piątki stały się robotnikami, dni rynkowe zostały zapomniane, a wyraz i jego znaczenie pozostały w skrócie. Dzisiaj ludzie mówią o osobie, która szybko i łatwo zmienia swoje opinie, decyzje i – być może – smakuje.

Przykład. Student, nauczyciel i student dług

Każdy zna sytuację – student musi coś zająć. Innymi słowy, ma "ogon" – niespełnianą normę w sesji. I wyobraź sobie, że nauczyciel naprawdę chce tego studenta zobaczyć w jego departamencie biorąc egzamin (lub test). Nazwijmy naszych bohaterów Sergey i Peter Petrovich. I znów, gdy nauczyciel spieszy się na pary, spotyka swojego ukochanego studenta "kaustycznego" i pyta go:

"Seryozh, kiedy będziesz mnie honorować ze swoją obecnością i dać mi wreszcie dług?"

"Piotra Pietrowicza, po prostu nie mogę tego zrobić!" Może piątek?

– Mówiłeś mi to już trzeci tydzień. Kiedy nie pytasz, zawsze mówisz: "piątek!". Czy znasz znaczenie frazeologii "siedem piątków w ciągu tygodnia"?

– Nie, Peter Petrovich, jestem fizykem, a nie lirystką – odpowiada Sergey, uśmiechając się.

"Więc, jeśli nie przyjdziesz do mnie w ten piątek, możesz tylko odwrócić się pół roku!" I mię dzy innymi, przygotuj się, opowiedz historię o znaczeniu wyrażonego przez siebie wyrażenia. Ty, przy okazji, ze swoim zobowiązaniem jako ilustracją idealnie pasuje.

Życzymy powodzenia biednym studentom, mamy nadzieję, że łatwo przygotuje odpowiedź na pytanie – znaczenie frazeologii "siedem piątków w tygodniu". Byłoby obraźliwe z powodu takich drobiazgów, aby nie zdały egzaminu (lub egzaminu).

"Nie karmisz mi śniadania!" Synonim frazeologiczny

Jeśli mówimy o frazeologicznym zastąstwie rozważanego wyrażenia, formuła wskazana w tytule idealnie nadaje się. I sytuacje użycia nie różnią się znacznie.

Na przykład ktoś przychodzi do sklepu muzycznego w poszukiwaniu określonego zapisu i pyta sprzedającego:

– Czy masz "Biały Album" Beatlesów?

– Przyjdź jutro, może, pojawi się.

To trwa przez tydzień. I to dobrze, jeśli ktoś żyje blisko, wrócił po drodze, zapytał i zapomniał o porażce. I wyobraź sobie, jeśli przejedzie przez całe miasto, a on: "Chodź jutro." Jak długo potrwa? Myślimy, że nie za dużo. I kiedyś w jednej z tych wizyt, rozpaczliwie krzyczy, oszołomił sprzedawcę: "Ile mogę nakarmić śniadanie, co? Kiedy prosisz, wszystko, co masz, to "jutro" i "jutro!".

Ale mógłby powiedzieć radośnie i spokojnie: "N-tak, widzę, że masz przysłowie" siedem dni w tygodniu "w premii. Kiedy nie pytasz o winyl, dobrze, nigdy! "

Znamienne jest znaczenie i znaczenie nowoczesnej ekspresji i obchodów, które odziedziczyliśmy po naszych przodkach.

I jest piosenka dobrze znana: "Serce piękna jest skłonne do zdrady i zmiany, jak wiatr w maju". Linia wyraża to samo znaczenie co przysłowie. Nie myśl, że dziewczyna w tych wierszach jest oskarżona o niewierność. W tym przypadku stwierdzono jedynie, że młode kobiety nie mają nawet przewodników życiowych i przekonań. To prawda, że dziewczyny, podobnie jak chłopcy, są różne.

Inne synonimy

Oto lista:

  • Niewiarygodne;
  • Zmienny;
  • Niewiarygodne;
  • Opcjonalnie.

Uważamy, że czytelnik łatwo zintegruje te przymiotniki (lub ich zastępstwo) w dowolnym odpowiednim frazie. Ten ostatni może służyć jako analog do wyrażenia "siedem piątków w tygodniu". Synonim wskazanego obrotu mowy powinien wskazywać ludzkie kontrowersje na jakikolwiek problem lub jako całość. Prawdopodobnie jest to już jasne.

Możliwe przykłady pozostawiamy czytelnikowi i jego wyobraźni.