295 Shares 6497 views

Jak wybrać wózek dla noworodka

O tym, jak wybrać wózek, wielu przyszłych rodziców zaczynają myśleć w czasie ciąży. Gdy dziecko urodziło się, moja matka nie będą podróżować do sklepów i rynków, więc najlepiej jest wybrać się w góry, po starannie rozważyć różne modele i porównanie ich właściwości. Jaki powinien być wózek? Przede wszystkim wygodne, stabilny, zwrotny i, oczywiście, piękne! I aby zrozumieć w jaki sposób podnieść wózek, należy zdecydować, z wieloma żądaniami do niego, przeczytaj opinie różnych modeli w internecie, zapytać znajomych młodych rodziców (po wszystkim, którzy, jeśli nie je, aby poznać wszystkie zalety i wady swoich wózkach inwalidzkich).

Jak wybrać wózek dla noworodka

Po pierwsze, trzeba myśleć o tym, czy mają wartość ciężaru wózka. Jeśli na przykład mieszkasz w prywatnym domu lub na parterze w wielopiętrowym budynku, czy masz możliwość, aby nie podnosić wózek do mieszkania (zostawić w garażu, szafy), wówczas waga załogi może być malyshovom środki zwłaszcza, że nie. Jesteś nieograniczony wybór, jeśli masz asystenta, gotowa w każdej chwili zrobić i nagrać wózek (np mąż lub inny członek rodziny, pracy w domu), lub jeśli mieszkasz w budynku z windą (choć tu też występują trudności, ponieważ wyciągi trzeba przebić się do własności niewłaściwie czasu). W innych przypadkach należy wybrać najbardziej lekkich modeli, a także wózki inwalidzkie, które są w stanie „chodzić” po schodach. Jeśli dom posiada windę, należy dokonać ponownej wyceny jego szerokość i długość, ponieważ nie wszystkie pojazdy dla dzieci jest umieszczony.

Po drugie, duże znaczenie ma koła wózków inwalidzkich. Niektóre modele wyposażone są w małych kółkach (często podwójnych), które zapewniają dobrą zwrotność, ale mogą toczyć tylko idealnie proste utwory. Zazwyczaj te koła są przystosowane dla znanych europejskich producentów, a nie są one skoncentrowane na drodze z dołach, kopce i wybojów, a nie w zimie z zaspy śniegu i lodu. Dlatego konieczne jest przeanalizowanie możliwych drogach spacerów (jedno, jeśli jesteś po prostu spaceru po alejach parku, a drugi – jeśli to będzie konieczne, aby połączyć spacer z podróży do rynku, poczta, bank). Należy również wziąć pod uwagę czas trwania operacji – jeśli dziecko urodziło się na wiosnę, można kupić lekki i zwrotny wózek, gondoli na małych kołach, a na zimę, aby kupić pełny wózek z dużymi kołami. Generalnie, przy podejmowaniu decyzji, jak wybrać wózek, należy pamiętać, że nasze warunki są najlepsze wózek z dużymi kołami (średnica 30 cm), które są łatwo pokonać różne przeszkody, przechodząc przez śnieg, piasek i off-road. Nadmuchiwane koła zapewniają dobrą krzyż i amortyzację (dziecko nie zadrży na stłuczki), ale mają jedną wadę – są dość łatwe do przebicia, a jednocześnie dostać się do sytuacji, w której niemożliwe jest nosić wózek i wciąż bardzo daleko od domu. Chociaż, jeśli nie zamierzasz zrobić marsze długo przymusowych z przyczepą, nadmuchiwane koła – nie jest złym rozwiązaniem. Obręcz koła są konstrukcja jednoczęściowa, dlatego nie boją przebicia i uszkodzenia, ale z takimi kołami karetki jest mniej sprawne funkcjonowanie. Koła, które obracają się wokół własnej osi sprawiają, że wózek jest znacznie bardziej zwinny, ale z nich może być niewygodne, aby zadzwonić na krawężnikach i chodzenie na bardzo nierównym terenie.

Po trzecie, zdecydować, które powinny być w uchwyt wózka. Częściej niż nie dla noworodków modele mają integralny uchwyt, który ułatwia zarządzanie dzieci pojazd , nawet jedną ręką. Chociaż niektóre wózki są wyposażone w podwójne uchwyty, które czynią wózek bardziej zwrotny. Lepiej jest dać pierwszeństwo modelach z uchwytem o regulowanej wysokości, ponieważ będzie to wygodny wózek toczyć wokół, niezależnie od wzrostu – Mamo, tato, dziadków, a nawet jego młodszego brata lub siostry.

Po czwarte, zanim wybierzesz wózek, należy zwrócić uwagę na akcesoria, które na pierwszy rzut oka nie są konieczne, ale jest bardzo łatwiej chodzić z dzieckiem. Ta moskitiera, folia przeciwdeszczowa, torba (plecak) na uchwycie, kosz na zakupy, możliwość odpięcia górnej warstwy z kapturem i baldachimem wersji letniej i wiele innych wycieczek przydatna do przygotowywania wiele bardziej przyjemne.

Rodzaje wózków dziecięcych, które są odpowiednie dla noworodków:

– klasyczny kołyski jak karetki, która w pewnym momencie poszedł do obecnych matek i ojców. Ich cechy – wysoki przestronny bazowe kosz, płaskie dno i wysokie boki. Większość z tych wózki mają duże koła i płynną jazdę są różne. „Klasyczne” Fit dzieci od urodzenia do 6-10 miesięcy (w zależności od wielkości, wzrostu i okruchy jego charakteru, jak nie wszyscy zgadzają się małe dziecko leżące w kołysce w wieku 8-9 miesięcy). Vnktrennyaya tapicerka wagonów jest często wykonana z bawełny.

– Model 2 do 1 i 3 do 1, w której mogą być montowane na jednej podwozia kołyski dla noworodka jednostki lub siedzenia (jak w modelach od 1 do 3, a drugi fotelik samochodowy). Taki wózek posłuży dziecku od urodzenia do 2-3 lat. Łączą one w sobie wszystkie zalety klasycznych wagonów, w połączeniu z większą funkcjonalnością.

– transformatory, które mogą być w dowolnej pozycji „leżącej” na „siedzenie” i są odpowiednie dla niemowląt od urodzenia i do momentu, gdy wózek jest istotne (2-3 lata). Te wózki mają często odwracalny uchwyt, który pozwala na obracanie dziecka jako osoby pod kierunkiem jazdy i twarzą do matki, co jest bardzo wygodne. Ponadto tego rodzaju wózki są niezawodne i stabilne. Jednakże istnieją również wady Transformers – dużo masy (choć można znaleźć i stosunkowo łatwe do modelowania) i słaba zwrotność. Dla tych wagonów jest to bardzo pożądane stosowanie specjalnej oprawy carry z twardego dna lub twardym materacu, ponieważ w „leżącej” nie ma ich dno idealnie płaskiej powierzchni, co jest bardzo ważne dla dzieci w pierwszych miesiącach życia.

Większość wózki na rynek pojazdów destkih produkowanych w Polsce, Włoszech, Niemczech i Chinach (choć można znaleźć i amerykański, brytyjski, szwedzki, koreański, japoński i rosyjski modele). Oczywiście, na jakości, niezawodności i zasadności wszystkich szczegółach polskich i chińskich wózków stracić włoski i niemiecki, ale są one bardziej przystępne. Ponadto, wiele polskich producentów oferuje szeroką gamę modeli, które są idealne dla naszych nie zawsze gładkich dróg i trudnych warunków pogodowych, dlatego polskie wózki dla dzieci są kochane przez wielu rodziców. Do najbardziej znanych producentów wózków dziecięcych są: Taco, Anmar, Dziecko Projektowanie, Coneco, Roan, Kayteks (Polska), Peg-Perego, Cicco, Inglezina (Włochy), Hauck, Graco, Dzheobi (Gudbebi), Capella.