743 Shares 4395 views

Czy to możliwe, aby odpisać uzasadniony zadłużenia kredytowego?

Niestety, wielu z nas ma przy ubieganiu się o kredyt na dość przyzwoitą kwotę nie są w stanie właściwie ocenić ich możliwości finansowe. Często zapominamy, że nawet jeden dzień zwłoki może doprowadzić do ogromnych kar i odsetek za zwłokę. Według dostępnych statystyk, dwie trzecie ogólnej liczby kredytobiorców z dołu. Dlatego nie dziwi fakt, że wielu z nich interesuje, jest to możliwe do prawnie odpisania długu bankowego.


Możemy bezkarnie nie płacić na kredyty?

Jeśli kredytobiorca przez długi okres nie dokonania wymaganych płatności miesięcznych, przedstawiciele banku iść do ekstremalnych środków. Jedyną rzeczą, którą można zrobić w takiej sytuacji, to jest inicjowanie rozpoczęcia procesu. Po sąd rozstrzygnięcia w przedmiocie windykacji, odpowiednia decyzja zostanie umieszczony w rękach komorników. Od tej pory, będzie to przeszkadzało im nieostrożny kredytobiorca. Ale na szczęście, ich uprawnienia są zbyt szerokie. Zgodnie z obowiązującym prawem, komornicy mają prawo do:

  • za pośrednictwem urzędu skarbowego, aby dowiedzieć się oficjalnego miejsca zatrudnienia kredytobiorcy w ujęciu miesięcznym i obliczyć połowę swoich zarobków;
  • aresztować rachunku dłużnika, jeśli w ogóle, a od nich do odpisania kwoty długu;
  • aresztowania wydanego na samochód kredytobiorcy.

Zgodnie z prawem, policjanci nie mają prawa do podjęcia mieszkanie, które jest jedynym schronieniem. Jeśli kredytobiorca nie oficjalnie zatrudniony w dowolnym miejscu i nie ma kont bankowych i cenną właściwość, jedyną rzeczą, która może podjąć komorników, jest blisko do wyjazdu za granicę. Policjant, przekonanie o beznadziejności odzysku, wysyła do dokumentu bankowego potwierdzającego ten fakt. W tej sytuacji bank musi wyrazić zgodę na anulowanie prawnego pożyczek. Ale nie sądzę, że jest to powszechna praktyka. Zazwyczaj występuje to w bardzo rzadkich przypadkach.

Najbardziej realistyczny powoduje uruchomienie takiej procedury

Z reguły banki bardzo niechętnie odpisać kredytów nieregularnych uzasadnione. Aby rozpocząć ten proces, musimy bardzo mocne argumenty. Banki zgadzają się na takie niekorzystne dla siebie rozwiązania jedynie w przypadkach, gdy:

  • Kredyt został wydany na podstawie sfałszowanych dokumentów. W takich sytuacjach, w przypadku oszustwa zacząć radzić sobie z organów ścigania.
  • Instytucja finansowa ma ogromną ilość złych kredytów, a personel brakowało przedawnienia.
  • Bank stracił sądu, który nakazał mu przeprowadzenie anulowanie prawną długu kredytowego.

Inne częste przyczyny początku tej procedury jest śmierć lub zniknięcie kredytobiorcy. Jeśli zmarły pozostawił dziedzictwo, które mogą być podzielone między jego rodziny, nikt nie będzie zapłacić swój dług, a bank będzie musiał rozpocząć uzasadniony anulowanie zadłużenia kredytowego. To samo dotyczy brakujących kredytobiorców. Jeżeli w ciągu pewnego okresu Organy ścigania nie mogą go znaleźć, są one emitowane przez dokumentu bankowego potwierdzającego jego zniknięcie.

Kilka słów o ograniczeniach

ustawodawstwo krajowe przewiduje takiego jak przedawnieniu. Mianowicie, pozwala kredytobiorców polegać na uzasadnione umorzenia długu kredytowego. Tak więc, czas, w którym dana instytucja finansowa ma prawo do nakazu sądu, aby zebrać należności od nieuczciwych kredytobiorców, wynosi trzy lata. Jednakże w procesie ustalania tego okresu musi uwzględniać szereg ważnych niuansów.

Przede wszystkim należy zrozumieć, że punktem wyjścia jest data ostatniej płatności. Ponadto, przedstawiciele Banku zaczynają działać z problemami kredytobiorców na koniec okresu 30-dniowego z opóźnieniem. Trzy miesiące później, proces ten łączy się z działem prawnym. Jeśli po 90 dniach, gdy dłużnik nie dokonał niezbędnych płatności, bank przekazuje do sądu. W konsekwencji, nie jest zerowy punkt odniesienia. Od tego momentu rozpoczyna się nowy ograniczenie liczy.

Co poprzedza odpis?

Niektórzy kredytobiorcy błędnie uważa, że uzasadnione zadłużenia kredytowego odpis – jest to prosta procedura. W praktyce jest to poprzedzone szereg konkretnych środków. Nie zapominaj, że bank może rozpocząć zbieranie, korzystając z usług specjalnych wydziałów, specjalizujący się w pracy z problemami aktywów. Ponadto, ma on prawo, aby pozbyć się balastu finansowego sprzedających swoje biuro windykacji.

Co zrobić, jeśli bank sprzedał komorniczych?

Przed dopuszczeniem nieściągalne, instytucja finansowa może mieć jeszcze jeden, tym razem ostatnia próba przynajmniej coś z tego zaległego kredytu. Ostatnio nastąpił zestaw biurach kolekcjonerskich, które za bezcen kupić zagrożone aktywa. Jest możliwe, że bank zdecyduje się sprzedać swój kredyt jest jedną z takich firm. W związku z tym, że dłużnik powinien być gotowy do nowego spotkania z kolektorów. Co do zasady, ostatnia próba wynegocjowania sposób pokojowy, bez wywierania nadmiernego nacisku na kredytobiorcy. Mogą zaoferować restrukturyzacji na dość korzystnych warunkach lub nawet wybaczyć niektóre z długu. Ale jeśli kredytobiorca w tym przypadku nie może być zakłócony przez skarżących, to nie jest ostateczna i prawne pisanie off zadłużenia kredytowego.

wniosek

Dokonywanie pożyczkę, trzeba właściwie ocenić swoje możliwości. Przed udaniem się do banku, trzeba dokładnie przeanalizować sytuację i naprawdę myśleć o tym, ile pieniędzy nie zwróci się do ciebie w niemożliwej ciężarem. Ci, którzy nadal był w rozterce, możemy polecić do szukania pomocy u wykwalifikowanego prawnika, który pokaże się z tej sytuacji. Nadzieję na umorzeń, nie możemy zapomnieć o możliwych konsekwencjach. Co do zasady, bez skrupułów kredytobiorców są wpisane w tzw czarnej listy, tak, że port jest nie tylko jego historię kredytową, ale również reputacja.