592 Shares 6877 views

Witamina F, jego rola i znaczenie. Jakie pokarmy zawierają witaminę F

Korzyści z tej witaminy, jak F, nie zna wszystkich. Wszakże tego materiału jest prawie nigdy nie słyszał. Głównym uważane witaminy A, C i E. Należy zauważyć, że F nie jest ujęte w wykazie tych elementów, które są uważane za istotne. Dlatego ważne jest, czy nie?

Problem polega na tym, że witamina F został otwarty nie tak dawno temu. Można powiedzieć, że jest najmłodszy składnik. Oczywiście, przeprowadzono badania zasadniczo później i w pewnym punkcie substancji jest korzystne cechy nie są znane. Ale dziś specjalny krem jest oparty na składniku. Witamina F, który w większości pozytywne opinie, znajdują się w wielu produktach spożywczych.

Co to jest witamina

Aby zrozumieć, w jaki sposób substancja wpływa na nasze ciało, należy dowiedzieć się, jakiego rodzaju witaminy. Przede wszystkim jest nienasycony kwas tłuszczowy – arachidonowego, linolowy i linolenowy. Wszystkie te substancje są połączone pod jedną nazwą, która pochodzi z języka angielskiego – FAF. Języku rosyjskim, to znaczy „tłuszcz”. Grupa F witaminy są niezbędne. Oni po prostu potrzebne nie tylko w celu zachowania atrakcyjności i doskonały wygląd, ale także dla normalnego funkcjonowania organizmu.

W jakie produkty zawierają tę substancję

Na ogół, kompozycję witaminy F jest zrozumiałe. Pozostaje zrozumieć korzyści i co zawiera. Przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe występują w dużych ilościach w olejach roślinnych: orzeszki ziemne, kukurydza, siemię lniane, oliwka, słonecznik, soja i inne. Ponadto, witamina F są częścią wszystkich tłuszczów zwierzęcych.

Który olej zawiera więcej składnika użytecznego

Nie jest tajemnicą, że można użyć witaminę F do twarzy składa się z różnych masek. Składnik ten jest również przydatny w składzie lekkich sałatek, ubrani z masłem. Ale który produkt najlepiej wybrać? Po tym wszystkim, zawartość witaminy F w olejach całkowicie różne. Oczywiście każdy z tych produktów użytecznych. Jednak większość z nienasyconych kwasów tłuszczowych w oleju, surowiec do którego została uprawianego w półkuli północnej. Dlatego też, wybierając produkt, należy zwrócić szczególną uwagę na kraj, w którym został wyprodukowany.

Skład rzepaku, soi i oleju lnianego wchodzi więcej tych składników, które mają pozytywny wpływ na stan skóry. Jednak jest ona uważana za najbardziej użyteczny słonecznik. W tym oleju najbardziej witamina F. Nawet w soi i orzeszków ziemnych to znacznie mniej.

W jaki sposób brak witaminy F

Zwykle niedobór tej substancji jest oczywisty trądziku i innych chorób skóry, w tym wyprysk. Oczywiście, te choroby mogą być trudno o których mowa zagrażającego życiu. Ale jeśli zaczniemy zrozumieć przyczyny tych problemów, staje się jasne, że wszystko jest znacznie bardziej poważna niż się wydaje.

Po tym wszystkim, skóra odzwierciedla wszystkie ukryte choroby. Innymi słowy, gdy organizm gromadzi ogromną ilość toksyn, zaczyna rzucać je na zewnątrz. W procesie tym udział i skóry.

Witamina F: właściwości użytkowe

Przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe, są zdolne do normalizacji poziomów cholesterolu we krwi. Gwarantuje zapobiegania miażdżycy. Kwas linolowy jest aktywnie uczestniczących w syntezie prostaglandyn, które mogłyby doprowadzić do ciśnienia do normalnego.

Witamina C jest ważna dla skóry i naczyń krwionośnych. Należy zauważyć, że składnik ten pozwala na uniknięcie powstawania zakrzepów. Witamina ta rozrzedza krew naturalnie. Kiedy ta substancja jest pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy jako całości.

Ponadto, ten składnik zmniejsza stan zapalny. Witamina K może wyeliminować obrzęk i ból, łagodzi nadciśnienie – w tym stanie, jednym z organów jest wypełnione krwią, ale jego przepływ nie dzieje się w odpowiednim czasie.

Podczas jedzenia zaburzenia tkanek, ich ukrwienie, a także metabolizm lipidów zacząć rozwijać chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Z tych powodów, rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów, bóle krzyża i rwy kulszowej. To w tych chorób jest zależny od niedoboru wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jeśli istnieje stały niedobór witaminy F, organizm zaczyna się powoli rozpadać. Proces ten zaczyna się nie tylko w komórkach, ale także w narządach i tkankach. W rezultacie, to znacznie zmniejsza żywotność.

Warto zauważyć, że witamina C odgrywa ważną rolę w reprodukcji. Na tej podstawie możemy śmiało powiedzieć, że składnik ten jest po prostu niezbędne dla człowieka.

Jak działa witamina F skórę

Niedawno na półkach wielu sklepów wokół dziecka kremem z witaminą F. Popularność tego produktu można łatwo wytłumaczyć. Grupa F witaminy, działanie przeciwzapalne. W związku z tym struktura doskonale leczy różnego rodzaju ran i owrzodzeń, pobudza procesy metaboliczne i etapy regeneracji skóry. Jak biotyna, witamina C jest elementem urody. Z braku materiału w pierwszej kolejności cierpi skórę. W niektórych przypadkach mogą pojawić się małe wrzody, a czasami – martwicę. Ponadto, nie jest naruszeniem pigmentacji skóry. Dlatego specjalny krem został stworzony. Witamina F doskonale rozwiązuje wszystkie problemy ze skórą.

Przy zakupie kosmetyków anti-aging należy zwrócić szczególną uwagę na skład. Kremy muszą być obecne witaminy F. Dla tego składnika zwiększa barierę lipidów skóry. W rezultacie, to lepiej, aby utrzymać wilgoć.

Specjalne maski z witaminą F

Eksperci zalecają przy użyciu różnych masek na bazie olejów roślinnych. Po takich kompozycjach pozwolić, aby skóra jest bardziej nawilżona. Ponadto, maska z olejów mają działanie odmładzające. Przechowywać makijażu na twarzy potrzebują tylko około 20 minut Usuń maskę ciepłą wodą jest najlepszy, nie stosowania mydła.

Jako część maski mogą być całkowicie różne składniki. Ale głównym było tak, że olej jadalny. Można mieszać tego składnika z tartym jabłkiem. Dobrze wpływa na skórę maska wykonana jest wbity olejem miodu i żółtka. Taka kompozycja może również dodać trochę soku z aronii. Ponadto skóra na szyi i twarzy, można smarować sok z rokitnika zwyczajnego lub ropy.

Dla odżywiania i nawadniania, można użyć maski, przygotowany z liści sałaty. Aby to zrobić, muszą zmielić i wymieszać z sokiem z cytryny i oleju. Należy zauważyć, że taka struktura pozwala pozbyć się zmarszczek.

Kremy z witaminą F

Ten materiał nie tylko korzystne dla skóry, ale również przyczynia się do poprawy niektórych procesów w organizmie. Przede wszystkim witamina C jest niezbędna do budowy błon komórkowych, a żaden z nich nie są w stanie uaktualnić bez wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ale zużywają się szybko. Szczególnie negatywny wpływ na błonach komórkowych nowoczesnego stylu życia i warunków środowiskowych. Naturalnie, skóra także mogą być aktualizowane niezależnie. To z tego powodu, wielu producentów zaczęło produkować śmietankę. Witamina F, zawiera w swoim składzie, poprawia kondycję skóry, nie tylko eliminując procesy zapalne, ale również gojenie ran.

Ważne cechy witaminą F

Materiał ten pozwala na szybkie przyswojenie innych ważnych elementów. Witaminy K, E, D i A są stosowane w kosmetykach wyłącznie w połączeniu z witaminą F. takie kompozycje są zdolne do znacznie lepszej ochrony skóry przed niekorzystnymi czynnikami środowiska i, oczywiście, starzenie się.

Warto zauważyć, że wielonienasycone kwasy tłuszczowe zapobiec tworzeniu naczyń krwionośnych w ściankach złoża nim cholesterolu. To eliminuje zmarszczki, co znacznie poprawia cerę. Podobny efekt można osiągnąć stosując specjalne kremy i jedzenie świeżych warzyw okraszony olejem roślinnym.

Zdolność ochronną organizmu

Kiedy właściwości zaporowe skóry w celu, są znacznie lepiej zachowują wilgoć. W tym przypadku, nie może przedostać się do bakterii i toksyn. Ciało jest prawie całkowicie chronione przed agresywnymi wielu czynników, w tym skutkami promieniowania ultrafioletowego. IT wielonienasycone kwasy tłuszczowe obsługuje tej funkcji skóry w dobrym stanie, co pomaga mu zachować młodość i zdrowie.

Właściwości lecznicze witaminy

Najbardziej unikalną zdolność, która ma witaminę F, – jest zdolność do naprawy tkanki mięśniowej, stosując do tego bardzo gruby. Ta właściwość sprawia, że substancja jest po prostu niezastąpiony. Każdy wie, że tkanka mięśniowa jest stale zmniejsza się, jeśli większość czasu ludzie spędzają siedząc lub leżąc. Zamiast tego pojawia się tłuszcz. Z substancji najsilniej wpływa kwas linolowy mianowicie. Pod działaniem składnik tłuszczowy jest przekształcany do tkanki mięśniowej. Nie trzeba wyczerpać się z różnego rodzaju ćwiczeń.

Jeśli używasz kosmetyków do opieki, w którym występuje witamina K, włosy zatrzymał wypadnięciem. Jeśli chodzi o paznokcie stają się mocniejsze i nie pękają.