361 Shares 9888 views

tofu

Postęp nie stoi w miejscu, a dzięki niemu ludzkość nauczyła się gotować unikalny żywności. Do jednego z tych nowych produktów obejmują ser „tofu”. Jeśli uważasz, że jest wykonany z mleka krowiego, to jesteś w błędzie. Tak, do produkcji mleka używane, ale tylko soi.


Istnieje wiele przepisów kulinarnych, które używają „Tofu” ser, ale niewiele osób wie, jak je gotować. Oczywiście, najprostszym sposobem, aby przejść do sklepu, kupić gotowego sera – i wszystko. Ale zgodzi się Pan, ser, gotowane w domu zupełnie inna, o wiele smaczniejsze i zdrowsze.

Więc rozważyć przepis na jej przygotowanie.

W celu uzyskania sera „Tofu” recepty zalecamy stosowanie soi. Są, oczywiście, rzadkość, ale znalezienie ich jest nadal możliwe.

  1. Weź 500 g soi, usuwanie uszkodzonych elementów, dobrze umyte ciepłą wodą i moczone przez jeden dzień. Woda musi być zmieniana kilkakrotnie. W celu uzyskania ziaren nie mają mogą być dodawane do wody gazowanej do różnych ziół smak (łyżeczki wystarczy).
  2. Już opuchnięte soja przemywa się ponownie, a następnie przewinąć magiel kilka razy, upewniając się, że to było na siatce z małymi otworami.
  3. Rozkruszone ziarna ponownie napełniać się wodą, powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej (pół litra wody na 500 g ziaren). Wszystko dobrze wymieszać i odstawić na trzy godziny.
  4. Następnie przesączyć mieszaninę przez sito lub tkaniny, aby uzyskać „sojowy” mleko. Z pozostałej makuchów wykonujemy samą procedurę: dwukrotnie zemleć zwilżona, szczep. W rezultacie, można uzyskać około 3 litrów mleka.
  5. Mleko jest gotowe, można gotować sera „tofu”. Podgrzać mleko „sojowe”, doprowadzić do wrzenia i gotować dać około 5 minut. Zatem, zapach trawy zniknie. Następnie przygotować koagulant – rozwiązanie z którego można dostać „fasoli” twaróg. W tym celu 50 ml zimnej wody rozpuszczono pół łyżeczki kwasu cytrynowego.
  6. Następnie wlać mleko do połowy roztworu, musi pasować. Jeśli nie wszystko jest zsiadłe mleko, wlać pozostałą połowę roztworu. Uzyskany skrzep jest wyrzucane na sicie, przy czym pierwszy niezbędny do rozprzestrzeniania dwie warstwy gazy. Pokrycie krawędzi gazę i twarogu na górze umieścić kilka kilogramów na płytce. Czekamy na cały serwatka jest odprowadzana. Następnie chłodzi „Tofu” ser wyjąć z lodówki na kilka godzin. Następnie otrzymujemy kształt lodówki i wyjąć ser gaza cięcia. Smak jest prawie tam, więc to idzie z każdym naczyniu, kwaśny, słony lub słodki.

To wszystko słynny „Tofu” jest gotowy, można cieszyć się jego smakiem i gotować z niego pysznych potraw.

Trudno nie zauważyć, dobroczynne właściwości tego wspaniałego sera, który przyszedł do nas z Chin. Dla ludzi, którzy oglądają ich kształtu i masy ciała, jak to jest idealny, ponieważ duże ilości wapnia, witamin i niskokaloryczne i nie zawiera cholesterolu. „Tofu” może równie dobrze być substytutem mięsa, ponieważ zawiera w swoim składzie ma prawie taki sam zestaw aminokwasów.

Wielu dietetyków, eksperci zalecają, aby umieścić go w diecie osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka, otyłość, cukrzyca, a także sportowców, którzy chcą budować mięśnie.

Przypomnijmy, że tofu nie posiada własny zapach i smak, więc smak potrawy zależy od tego, jakiego rodzaju przypraw użyć. Jest idealny do przygotowania dania główne i desery. Przechowywać go w lodówce przez okres do jednego tygodnia, jeśli opakowanie jest otwarte. Jeśli wprowadzono go samodzielnie, należy przechowywać go w wodzie lub w zamrażarce. Jest dobrze trzymane w solance, to nie ma znaczenia, to jest słodkie lub słone.

Cóż, teraz wiesz jak gotować „Tofu”, można bezpiecznie przystąpić do procesu. Powodzenia!