199 Shares 9671 views

Nie wiem jak marynowane Belyanko? Następnie przeczytać ten artykuł

Koniec lata i początek jesieni – tej porze „cichej polowania”. Miłośnicy grzyby są wysyłane do swoich podopiecznych. Wiele osób wie, że potrawy są nie tylko smaczne, ale także użyteczne. Są one bogate nie tylko białko, ale błonnik i witaminy. Gdy grzybiarzy i gospodyń domowych nie zbierać je na zimę. Szczególnie dobre marynowane grzyby, mianowicie Belyanko. Zainteresowany jak marynowane Belyanko? Jest to łatwe, istnieje wiele sposobów. Jest to nie tylko znajome zimno sposób, ale także gorące i suche.


Solenie chłodnego mączlików

Grzyby Belyanko ludzie nazywają moczone. To dlatego, że mają gorzki smak. Z wyglądu przypomina volnushek grzyb biały motyl. Opis można znaleźć w każdej encyklopedii. Belyanko smak bardziej delikatna. Solenie ich pierwotnej należy dokładnie oczyścić z gruzu i wyczyścić. Ponadto, są one namoczone w zimną wodę pod małym obciążeniem lub unosi się, ale pozostaje gorycz. Trzy dni później, woda jest odprowadzana, grzyby rzuca na durszlak. Jako sól Belyanko następny? Bardzo proste. Polpachki wymagane soli w 2 kg grzybów, czosnku goździki, nasiona kopru włoskiego, Lavrushka, pieprzu. Z obu stron solą posypać każdego z grzybów i umieszcza się w naczyniu lub w beczce. Nacisnąć mocno na szczycie obciążenia. Solenie mączlikowate zimny proces dobiegnie końca. Trzy dni później jeszcze raz, przechylając ją w cedzidło i mycia trochę przegotowanej wody. Następnie w sterylnych słoików Belyanko ułożone warstwami. Między każdą warstwą goździki Dodać czosnek, pieprz, liść laurowy, koper kawałka materiału siewnego. Wlać na górze cały olej roślinny wrzenia.

solenie gorąco

Solone grzyby zimno możliwy sposób, jeśli istnieją warunki do kąpieli i czasu. Ale jeśli nie, to dobrze jest skorzystać z gorącej sposób. Jak sól Belyanko gorącej sposób? Zbyt łatwe. Jest szybki. Po pierwsze są one dokładnie oczyszczone i trochę wyprane. Następnie spaść do wrzącej osolonej wody, konieczne jest, aby pozbyć się goryczy. Jeśli dużo grzybów, i konieczne jest, aby gotować w kilku etapach, to musi być zrobione z czystą wodą. Stary rosół nie może być stosowany, w przeciwnym razie nie będzie działać gorycz. Po gotowaniu, wszystko wyrzucane na durszlak. Gdy woda przepływa w dół, co nieco Belyanko dodać sól i umieścić w naczyniu, korzystnie emaliowanym. Dodaj chrzanu i porzeczki liści. Położyliśmy się na szczycie obciążenia. Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda nie jest odpowiednia dla wszystkich grzybów, ale tylko dla mączlików. Po 6-8 dniach są gotowe. W zimie można umieścić na banki i wlać gorący olej.

metoda sucha solenie

Jako sól Belyanko zimno i na gorąco, metody znane dla wielu jednak suchy – nie. Grzyby dokładnie oczyszczone z zanieczyszczeń i może lepiej nie mokro. Najczęściej są zabrudzone można czyścić wilgotną szmatką. Następnie każdy grzyb posypać solą i umieścić w pojemniku. Top umieścić ładunek i pozostawić na kilka dni. Po ugotowaniu przesunięcie Belyanko do czystych słoików i smaku dodać przyprawy i zioła. Gorący olej nie tylko poprawiają smak grzybów, ale również przyczynić się do ich uratować. Przechowywać słony Belyanko potrzeby w chłodnym miejscu.