716 Shares 4832 views

Sublimacja – sposób socjalizacji

Znaczenie słowa „sublimacji” – jest przesunięcie instynktownych bramek w akceptowalnych społecznie działań. Im bardziej człowiek stał się podmiotem kulturowym, tym mniej mógłby szczerze iw pełni sił, aby wykonywać swoje instynktowne pragnienia. Anna Freud uważał, że do sublimacji – psychologiczne obrony, która nie ma zastosowania do indywidualnej nerwicy i odzwierciedla jego prawidłowy rozwój.


Określenie „sublimacja” ukazał się pierwotnie w teorii psychoanalizy, ale stopniowo zaczęła być używana w codziennym życiu różnych ludzi. To słowo oznacza i ludzka zwiększona efektywność i zaangażowanie w jego wysokie wyniki w sporcie i entuzjastycznym klasy badań. Sublimacja niesie konotacje seksualne: uważa się, że człowiek osiąga te wyniki według unikając życie seksualne. W rzeczywistości – nie jest to prawdą, ponieważ sublimacja – to ochrona pożądania seksualnego, który dąży do realizacji mimo kulturowych tabu, czyli stosując granice sublimacji człowieka na tylko część nadmiaru energii, które z powodzeniem wysyła społecznie akceptowaną aktywność.

Zastosowanie sublimacji w wychowaniu dzieci

Sublimacja – sposób na wykorzystanie do celów społecznych, nie tylko z nadmiaru seksualnego, ale także agresywnej energii. Agresywne i seksualne impulsy mają te same etapy jej rozwoju, podobne ograniczenia służą do ich mechanizmów ochronnych. Na przykład dzieci ze zwiększoną agresywnością do sublimacji nie jest zalecane siedzi na krześle i robi energicznej aktywności w postaci pracy, sportu, aktywnych gier. Dzieci w wieku lat nastu występują zwiększone libido, pragnienie dla płci przeciwnej. Zigmund Freyd jednym z najważniejszych zadań edukacji widzianych w oswajania, kontroli i podporządkowania pożądania seksualnego, jak Jego przełom jest koniec wpływem edukacji. Instynkt energia polecił wysłać do pracy, co ma istotne znaczenie dla ochrony społeczeństwa. W każdym wieku transferu energii seksualnym poprzez działania właściwy wiek dziecka. Małe dzieci mają okazję malować, rzeźbić, projektowania, a starszy – aby pokazać swój sukces jako osiągnięcia w nauce, sporcie, pracy. Więc oczywiste sublimacja. Powinno to nastąpić poprzez własny wybór dziecka, a nie być nakładane przez osobę dorosłą.

Sublimacja jako najwyższy mechanizmu bezpieczeństwa

Psychologiczne mechanizmy obronne nie są rozpoznawane przez człowieka, ale mogą być one zidentyfikowane poprzez analizę swoich działań. Najczęściej, to sprawia obserwatora. Sublimacja – zabezpieczenie, które nie tylko mogą być realizowane we własnym zakresie, ale również zaprojektowane osobę, która wybiera szczególną aktywność jako sposób na uniknięcie silny gniew, chęć zniszczenia cennych przedmiotów, jak również niepowodzenie zakazanego kontaktu seksualnego. Możemy założyć, że sublimacja – to zdolność do kontrolowania samego siebie, swoje instynkty i pragnienia, wybierz akceptowalny społecznie legalizowana sposób, aby zaspokoić potrzeby. Kontrolując swoje impulsy, osoba tłumi jego maniakalne lub kazirodcze pragnienia, realizując je w tworzeniu malowanie, prace. Przy niskiej jakości sublimacja praca człowiek realizuje swoje fantazje seksualne i agresywne we śnie, to przestraszyło ich instynkty i nieświadomie korzystać z dodatkowych form obrony psychologicznej: represje, izolacji, zaprzeczenie, intelektualizacji i innych.

Praktycznie wszystkie naszej kultury, dzieł sztuki, osiągnięcia naukowe były ze względu na sublimację, ponieważ ludzie nauczyli się nie tylko zachować swoje zwierzęce instynkty, ale także kierować niewydanych energii dla rozwoju społeczeństwa.