276 Shares 2183 views

Korzyści z kapusty Kale zdrowia

Kapusta – ogród warzywny, powszechne na całym świecie i popularne na praktycznie każdym stołem. Wszystkich jego odmian, jak to możliwe chcę podkreślić ciemnozielone liście Kayla.


Kale kapusty: właściwości użytkowe

Cale kapusty (czyli gryunkol lub kapusta) – unikalny produkt i wegetariańska dieta z wielu istotnych mikroelementów w jej składzie, posiadających ogromną część korpusu zdrowia i młodzieży. Są to:

 • Witamina A 200% dziennej dawki jest zawarte w jednym kubku liści Kayla. Kapusta jest naturalnym źródłem zdrowia – trzeba zapłacić tylko na to uwagę i docenić ten wyjątkowy produkt.

 • Witamina C, kapusta Cale sprawia dobre naturalny przeciwutleniacz.

 • Zawartość strawnych białek z wielu aminokwasów dziennej dawce, która zawierała tylko 200 g Cale liści. Kapusta na taką cechę popularnie stał się znany jako „warzyw wołowiny”.

 • Wapnia, który w jednym gram produktu zawiera około 1,35 mg. Dla porównania, w tym rysunku mleko jest 1,13 mg. Gdzie strawność roślin wapnia jest wyższa niż 25% zwierząt. Jeśli w tym samym czasie brać pod uwagę, że niektórzy ludzie nie mogą tolerować białka mlecznego, Kale kapusta można uznać ważnym źródłem wapnia dla organizmu.

 • Magnez ma korzystny wpływ na wzrost kości, obniża ciśnienie krwi i tętno koordynuje.

 • Omega-3 sulforafon i indolo-3, wysokie stężenie w produkcie, dzięki czemu jest dobrym środkiem do zapobiegania raka.

W tym przypadku, kapusta Kale pomaga w walce z nadwagą, ze względu na ich wartości kalorycznej na 100 gramów produktu jest tylko 50 sztuk. Lider wśród warzyw na ich przydatność, kapusta Cale zaleca się włączenie do codziennej diety w zapobieganiu różnym chorobom i promowania dobrego stanu zdrowia.

gatunek Kayla

główek kapusty kapusty Cale nie tworzy, więc bardzo często jest to ażurowe, otoczone liście traktowane jako sałatkę. Są one dostępne z najbardziej popularnych odmian:

 • Kręcone, znamienny tym, słodkie i łagodny smak w porównaniu z innymi gatunkami. Na zewnątrz wygląda bardzo dekoracyjne ze względu na ich Curly pomarszczonych liściach.

 • Syberyjski. Bardzo odporne na niskie temperatury i szkodników.

 • Prime. Mróz uprawy kapusty Cale.

 • Toskania. Nasiona są bardzo małe, wiele razy mniejszy niż wspólnym kapusty. Ma podłużny pozostawia cienką pomarszczoną strukturę.

 • Red rosyjskim. Z drugiej tle jest wyrazisty kręte liście na czerwono.

 • Trostyanaya. Ma grubą mocną łodygę, przypominający laskę i może dorastać do 2 metrów wysokości.

Cale na stół

W żywności stosowanych przez młodych liści rośliny, które zaleca się stosować tylko świeże. Więc zapisać wszystkie składniki odżywcze, które donesut do każdego działu ludzkiego ciała. Koper, cebula, pietruszka, pomidor – produkty, które optymalnie łączy Kayla liści. Kapusta jest smaczne w sałatkach, a jej efekt dekoracyjny promuje stosowanie tego produktu jako dekoracja dla dań gotowych. Przechowywać świeżo zerwanych liści w lodówce jest zalecane, jego jakości i prezentację, oni zaoszczędzić nawet przez tydzień.

Rośnie kapusta kapusta

Skromny w coraz kapusty Cale jest odporny na zmiany temperatury, co pozwala na wzrost w różnych warunkach klimatycznych i w różnych typach gruntu. Najwygodniejsze rośliny ogrodowe czuje torfu, piasku i ziemi sredneglinistoy. Najlepsze prekursory są rośliny strączkowe, ziemniaki, pomidory i ogórki. Kapusty w przeważającej części z nasion, sadzenia, które wytwarza się w otwartym terenie. Ponieważ wymagane jesienią gleby przygotować poprzez dokonanie 1 tys. Miernik 3-4 kg próchnicy i kompost, a około 100 gramów nawozów mineralnych. Działka należy umieścić w słonecznym miejscu. Cale nasiona kapusty, które charakteryzują się wysoką kiełkowania, zasiane w kwietniu, korzystnie w folii. Z wschodzące siewki powinny wybrać najsilniejsze pędy, które są następnie rozcieńczona, pozostawiając między nimi odstęp 40 cm. Po tym wszystkim, z dobrą opiekę kapusty krzewu mogą rosnąć ponad metr wysokości.

Właściwości pielęgnacyjne

W opiece nad kapusta kapusta jest w potrzebie nawożenie co 6-8 tygodnie. Podlewanie – regularne, jak suszenia warstwy ornej. Jest również ważnym czynnikiem w opiece jest rozluźnienia gleby i Hilling – kilka razy w okresie letnim. Aby uniknąć przebarwień i rozpad ciemnozielonymi liśćmi powinien posiadać ściółkę. Liście powinny być zbierane w procesie dojrzewania, inaczej z czasem stają się gorzkie i sztywność. Cięcie ich może być w okresie letnim, roślina ma możliwość szybkiego aktualizowania.

Cale kapusta uprawiana także jako uprawy pastewne, wykorzystywane do celów dekoracyjnych, dekorowanie i uzupełnienie kompozycji ogrodowych.