601 Shares 3729 views

Dieta dla alergików: pokonać chorobę, przestać jeść!

Alergia – niebezpieczna choroba, cierpi ogromną liczbę ludzi. Pozbawia nie tylko swobodę działania, utrudnia życie uciążliwości w postaci kataru, zaczerwienienia skóry i innych niskiego ryzyka, ale nieprzyjemnych objawów, ale może prowadzić do śmierci.


Jest to z wielką dbałością o ich zdrowie, zwłaszcza jeśli mają skłonność do reakcji alergicznych.

Przyczyny alergii

Alergia występuje głównie spowodowane czynnikami dziedzicznymi, czy któryś z twoich bliskich jest chory alergia, z dużym prawdopodobieństwem, reakcja alergiczna może pojawić się i ty. Inną z przyczyn alergii – odpowiedzi immunologicznej, w której organizm wytwarza przeciwciała do określonego rodzaju białka. Najczęściej ten typ alergii jest spowodowane przez dziedziczność.

Innym istotnym czynnikiem, który pobudza reakcje alergiczne – stres. Czy jesteś zaskoczony? – Tak, stres i napięcie nerwowe może powodować reakcje alergiczne ze względu na fakt, że ciało, ostro reaguje na zdarzenia zachodzące na poziomie psychologicznym i zaczyna przesadzać do środowiska fizycznego człowieka. W tym przypadku, będzie powodować ostrą reakcję, lub żywności lub artykułów gospodarstwa domowego, ale reakcja samo występuje i postępuje dalej, jeśli nie uciekać się do leczenia. Częściej niż nie , bo z nerwów alergie pojawiają się jako pokrzywka i inne wysypki skórne.

Dieta dla alergików jako sposób walki z chorobą

Jak radzić sobie z tą chorobą? Przede wszystkim należy pamiętać, wyrażenie: „My – to co jemy”. Jedzenie odżywia wszystkie „cegiełki” organizmu z cennych substancji, ale zdarza się, że składniki odżywcze stają się prawdziwymi szkodniki do ciała, jeśli stają się alergenami.

Aby zmniejszyć reakcje alergiczne, a następnie całkowicie zredukować do zera, niektóre zasady dostarczania musi być utrzymana.

Dieta dla alergii na wczesnym etapie powinny być bardzo surowe. Najczęściej w szpitalach, nawet z pomocą nowoczesnego sprzętu, nie może określić dokładnej alergen. Są one wydawane ograniczoną listę, która nie zawiera całą żywność, a wynik badania wygląda jak „produkt -%”, gdzie procenty są reakcją organizmu. Najczęściej, wyniki są dalekie od prawdy, i nie pomoże w identyfikacji alergenu. Dlatego też, aby dowiedzieć się, ponieważ produkt jest uczulony pokazano diety dla osób cierpiących na alergie.

„Czarna” lista alergie pokarmowe

Przede wszystkim jest to niezbędne w celu zmniejszenia pokarmów, które najczęściej wywołują reakcje alergiczne. Produktów mięsnych jest wieprzowina i baranina, kaczka, gęś i kurczaka. Unikaj korzystania z tych produktów do gaszenia reakcji alergicznych. Ryby są również agresywne alergia produkt. Mówimy o tym wszystkie owoce morza, konserwy rybne i kawior. Również dieta alergii polega na abstynencji od jajek, pikantnych potraw i sosów: majonez i ketchup. Kolejny na liście „złych” produktów spożywczych, które mogą wyniknąć z reakcji alergicznej, są warzywa: pomidory, wyrzucić rzodkiewki, rzodkiewka i ogórki. Dieta dla alergików zakazuje jeść owoców cytrusowych, owoców i czerwone jagody: truskawki, maliny, wiśnie są zawarte w czarnej listy produktów. Z napojów musiał zrezygnować z kawy i kakao, a także jakiegokolwiek napoju gazowanego.

„Biała” lista pokarmów dla alergików

Pomimo wszystkich trudności, alergie pokarmowe mogą być wyważone i pełne. Jeść wołowiny, królika i indyka, są one prawie nie mógł powodować alergie, a także zboża: owies, kukurydza i ryż. Owoce mogą być spożywane tylko zielony i biały, jak również owoce: jabłka, wiśnie, agrest i lekkich odmian.

Obserwować swoją dietę, aby zachować zdrowie, i jeść zgodnie z zasadami, aby wyzdrowieć! Alergie można wyleczyć, jeśli zmniejszyć ilość alergenów w organizmie: dietę i będzie sukces!