725 Shares 4417 views

Jak znaleźć folder AppData w różnych wersjach systemu Windows?

Sporo z obsługą systemów Windows zwraca uwagę na folder AppData. Jest to szczególnie widoczne podczas instalowania programów i aplikacji. Zobaczmy, co dane przechowywane w nim, i jak znaleźć folder AppData w różnych wersjach systemu Windows. Po drodze, spojrzeć na problem, związany z pewnymi działaniami dotyczącymi obiektu (przenoszenie lub usuwanie).

Który jest przechowywany w folderze AppData?

Generalnie, przed dowiedzieć się, jak znaleźć folder AppData, trzeba zdecydować, co to jest za, a jakie obiekty są przechowywane w nim.

W rzeczywistości, ten katalog jest system i jest ona przeznaczona do przechowywania informacji o wszystkich zainstalowanych aplikacji odnoszących się do każdego zarejestrowanego użytkownika. W nim znajdują się trzy głównym celem w postaci folderów: Roaming, LocalLow i lokalne.

Opierając się na fakcie, że katalog przywiązany do konkretnego użytkownika, a kwestia, czy, na przykład, jak znaleźć folder AppData na Windows 8 lub innej modyfikacji, sprowadza się do faktu, aby traktować użytkowników katalogu ( „Członkowie”), który jest dostępny w każdym systemie w katalogu głównym dysku, który był pierwotnie produkowany przez instalację systemu operacyjnego. Ale! Tak po prostu, zanim nie dotrze.

Jak znaleźć folderu AppData, jeśli nie jest on widoczny w systemie: ogólne wytyczne

Tak więc uważamy, najbardziej podstawowe pytanie związane z faktem, że sam katalog katalogi użytkownik nie jest widoczny. Teoretycznie nie powinno być folder na ścieżce C: Users nazwa użytkownika, ale jej tam z jakiegoś powodu nie. Dlaczego? Tak, po prostu dlatego, że obiekt jest ukryty.

Więc pojawia się w drzewie katalogów, standard „Explorer” należy przejść do menu serwisowego, a następnie na karcie, typ obiekty wyświetlane są zaangażowani zainstalować opcję pokazywania ukrytych folderów i plików. Po zapisaniu zmian katalog AppData będą dostępne do oglądania.

Wyszukiwanie folderów w systemie Windows XP

Spójrzmy teraz na problem, jak znaleźć folder AppData w systemie Windows XP. Niestety, w różnych wersjach, „Wiatr” nazwa obiektu są różne.

Jeśli „siedem” to wersja skrócona (mianowicie AppData), a następnie „ekspishke” katalog jest pełna nazwa Wniosku dane (z którego, w rzeczywistości, w przyszłości, a cięcie została utworzona). Tak, jak już zapewne rozumieć, że należy dążyć z pełną nazwę obiektu, ale lokalizacja jest w dokumentach i ustawienia dla każdego użytkownika.

Jak znaleźć folderu AppData na Windows 7 (8 i 10)?

Co do szukania w nowszych wersjach systemu Windows, począwszy od „Siedem”, należy użyć standardowej metody opisanej tuż powyżej.

W systemie Windows 7 w wersji ósmej lub dziesiątej, ma standardową nazwę (AppData) i znajduje się w katalogu Users, gdzie są wszystkie podfoldery o nazwach zarejestrowanych użytkowników.

W zasadzie, można użyć standardowego wyszukiwania „Explorer”, gdzie w wierszu należy wpisać kombinację% USERPROFILE% AppData i naciśnij Enter.

Czy należy usunąć lub przenieść folder?

Jak znaleźć folderu AppData, rozumiemy trochę. Teraz kilka słów o tym, czy możemy to zmienić, przenieść lub usunąć. Bardzo wielu użytkowników zajrzeć do pożądanej wielkości i tylko próbuje oczyścić dysk systemowy, ponieważ katalog ten zajmuje dużo miejsca.

Tutaj musimy pamiętać, że żadne z powyższych nie jest zalecane działania, ponieważ po ich popełnienia niemal wszystkich programów zainstalowanych w systemie w stosunku do użytkownika, po prostu przestać działać. Ponadto, przy próbie zastosowania takich działań system po prostu nie pozwolą im zrobić. Wynika to tylko z faktu, że niektóre obiekty mogą być zaangażowane w tej chwili. Bieżących antywirusowego można przytoczyć bardzo prosty przykład. System poinformuje taki plik jest zajęty, a to wszystko na drugą.

W zasadzie, głupiec „Windu” możliwe. Aby to zrobić, na przykład, w innej partycji logicznej, należy utworzyć folder o tej samej nazwie AppData (lub dane aplikacji w przypadku systemu Windows XP) i skopiować go włącza wszystkie obiekty od żądanego katalogu.

Teraz w rejestrze trzeba zmienić ścieżkę do obiektu. W HKEY_LOCAL_USER gałęzi drzewa przez Microsoft, aby dostać się do obiektu Shell Folders. To tam należy ręcznie zmienić ścieżkę do nowego standardu, określając pełną ścieżkę jak D: AppData lub jakiś inny.

Następnie należy ponownie uruchomić terminal komputera lub laptopa, a następnie – aby usunąć oryginalny folder. Jednak całkiem uzasadnione pytanie jest wykonalność takich działań, ponieważ gwarancja, że wszystko będzie działać, nikt nie może dać, tak aby obiekt AppData się, jak mówią, to lepiej nie dotykać. Zgadzam się, ze względu na systemach Windows, programiści umieścić świadomie katalog jest w miejscu, gdzie jest to ustawienie domyślne.

Kopiowanie danych i modyfikowania rejestru użyteczne z wyjątkiem przypadków, gdy partycja logiczna po takich zmian może być całkowicie lub częściowo zablokowane administratora komputera lub administratorem sieci, użytkownik nie dokonał żadnych ważnych zmian w konfiguracji systemu. Jednak ta opcja może być używana w celu zwolnienia miejsca na dysku, ale tylko pod warunkiem, że dysk ma mniej niż 10% powierzchni wymaganej do prawidłowego funkcjonowania systemu Windows.