378 Shares 7777 views

Jaka jest maksymalna wysokość afrykańskiego słonia w ramionach?

Najbardziej masywne życia zwierząt na Ziemi – afrykański słoń. Zatem jego indyjski „brat” ma o wiele bardziej skromne rozmiary. Maksymalna wysokość barków afrykańskiego słonia wynosi 4 metry, a stary mężczyzna o wadze do 7,5 tony. Nauczmy się o tym zwierzęciu jak najwięcej.

Fakty w skrócie

Słoń afrykański – jest ssakiem, wyróżnia się nie tylko ze względu na imponujące rozmiary, ale również w psychologii i sposobu życia. Wildlife zamieszkuje niewiele osób – tylko 600 tysięcy, ponieważ zwierzęta te są ujęte w Czerwonej Księdze Międzynarodowej i chronione przez prawo.

Pojawienie się tego olbrzyma rozkoszy, dorosły osobnik ma następujące parametry:

  • Długość ciała zwierzęcia w zakresie od 6 do 7,5 m.
  • Maksymalna wysokość o słonia w ramionach – 4 metrów.
  • Długość ogona – 100-130 cm.
  • Masa ciała – od 3 do 7,5 tony.
  • Długość uszu może być do 1,5 metra.
  • Bivni ważyć od 18 do 107 kilogramów.

Słoń-nurek

Słonie afrykańskie – potomkami wymarłych mamutów i mastodontów. Na podstawie tego faktu, nie ma nic dziwnego w tym, co maksymalna wysokość afrykańskiego słonia w ramiona.

Australijscy naukowcy zbadali zarodka zwierząt i płód, doszedł do wniosku, że wiele milionów lat temu, słonie były w stanie pływać …! Fakt, że struktura nerkowych rurociągach zarodków ma uderzające podobieństwo z tych samych organów, żab, ryb i krów morskich. Ponadto stwierdzono, że w jądrach męskich płodów ukryte wewnątrz dokładnie taki sam, jak w przypadku wszystkich ssaków morskich. Najprawdopodobniej słonie ptactwa wodnego, które zamieszkują nasze planety wieki temu, pływał pod wodą, używając kufer jako nurek snorkel. Nawiasem mówiąc, kiedy pereplyvanii zbiorniki nowoczesne rodzaje tułowia słonia jest także wykorzystywany do oddychania – krótka szyja nie pozwala im zachować nad wodą głowami. Oczywiście, wysokość słonia afrykańskiego w ramię pozwala mu łatwo nawigować płytkie zatoczki brodz? Cy. I w głębi bagażnika zawsze pomoże.

premie słonia

Bez względu na wysokość afrykańskiego słonia w ramiona (2 lub 4 metry), jego ciało od urodzenia obejmuje bardzo wiele zmarszczek, ich liczba zwiększa się z wiekiem. Kły w tym gatunków słoni mają zarówno mężczyźni i kobiety. Ponadto, w odróżnieniu od innych słoni posiadające jeden „palec” na pniu, afrykańską – szczęśliwym posiadaczem dwóch. Jeśli tego typu może być oceniana według ludzkich standardów, afrykańskie słonie – rodzaj arystokracji. Ponadto, słoń mózg 4 razy dłużej niż człowiek – a więc ma najbardziej imponujące zwierząt mózgu wśród tych, którzy kiedyś zamieszkiwali naszą planetę.

Rzecz w bagażniku!

Być może najbardziej niezwykłą cechą – nie maksymalna wysokość afrykańskiego słonia w ramię, a jego tułów. On nie ma żadnych kości i składa się głównie z mięśni. Wiele z nich – około 40 000. Mało kto wie, że tułów – to nic innego jak giperdlinnaya górnej wargi, które w toku ewolucji wzrosła wraz z nosa. Słoni za rękę do nas – jest to niezbędne w celu doprowadzenia w ustach na żywność i wodę, kurz podnieść kąpieli w łaźni pyłu do jedzenia, do wydawania trąby, wycinać drzew. On również służy jako narząd węchu, a „palce” słoń może iteracyjne i zwiedzanie obiektów o wielkości monety. Nawiasem mówiąc, bagażnik – dość dużym obciążeniem, a słoń często daje odpocząć, umieszczając swą cechę anatomiczną na Tuska. Interesującą rzeczą jest to, że małe słonie nie wiedział, jak wykorzystać swój kufer i nauczyć się tej mądrości kilku miesięcy.

kość słoniowa

Kły słonia – jest wysoko rozwinięte siekacze, których długość, bez względu na wysokość maksymalna afrykańskiego słonia w ramiona, może wynosić do 3,5 metra. Głównym wrogiem słonia dorosłych – człowiek, który jest gotów zabić ogromną liczbę zwierząt w imię tzw kości słoniowej. Dlaczego potrzebujemy kły? Słonie są kopanie okopów i walczyć z konkurentami podczas krycia walk.

Ciekawostką jest fakt, że zwierzęta z potężnymi kłami stają się coraz rzadsze – widocznie, Matka Natura zlitował się nad jego dawnych mieszkańców, tak że nie jest ewolucją, zmniejszając coś dla której zgładzeni gigantów afrykańskich.

Wonder lokalizatory

Słonie mają dość małe oczy, widzą złe. Jest to spowodowane nie tylko dla osób niedowidzących, ale także fakt, że są one zlokalizowane na praktycznie stałym głowy, co znacznie zubaża poglądach zwierzę. Do wglądu świata nie pomoże nawet maksymalną wysokość afrykańskiego słonia w ramieniu. Ale te olbrzymy naprawdę magiczne uszy! Poza funkcjami klimatyzacji, działają one jak radar, przechwytywanie dźwięków, że dana osoba nie może sobie pozwolić, aby usłyszeć.

słonie harcerze

Pomimo imponującej masie, słonie są w stanie poruszać się tak cicho, że będą zazdrościć komandosów. Słoń na podeszwach stóp są elastyczne poduszki, zagrał rolę amortyzatorów. Dzięki nim, słonie iść jakby na palcach. Ich średnia prędkość ruchu – 6 km na godzinę, ale w nagłych przypadkach mogą one poruszać się z prędkością 40 kilometrów na godzinę. Te zwierzęta nie wiem jak skakać przez przeszkody i odbić w górę, ale można je łatwo pływać stawy.

Mamusie i dzieci

Samica słonia staje się dojrzałe płciowo na 14-15 lat, a kolega z mężczyzn gotowych do walk godowych. W wybranym słonia oddzielona od reszty stada odtworzyć potomstwo. Samica Ciąża trwa dłużej – około 22 miesięcy, po którym przychodzi tylko jedno dziecko, które jest w stanie poruszać się w stadzie w ciągu kilku dni. Nawiasem mówiąc, masę nowonarodzonego slononka rzadko przekracza 140 kg. Podczas cyklu życia jednego słonia 12 jest zdolna do rodzenia dzieci.

Cubs słonie – bardzo pożądane trofeum dla różnych drapieżników. Oni nie mają kłów i jeszcze nie dojrzał do punktu, w którym wysokość słonia afrykańskiego w ramionach zniechęca tych, którzy chcą korzystać z posiłków mięsa. Ponadto, w ciągu pierwszych 5 lat życia, niemowlęta są karmione mlekiem matki i są pod czujnym okiem słonia. Chodzenie tylko dziecko zaczyna w wieku 10 lat, i tylko wtedy, gdy staje się gigantem, a maksymalna wysokość słonia afrykańskiego osiągnie najwyższą ocenę, że nie boi się nikogo, z wyjątkiem ludzi.

Naturalne siedliska słoni żyją o jak wielu ludzi – około 70 lat. W niewoli, zwierzęta te często nie dożywają starości z powodu chorób, złych warunków więziennych, stres.