213 Shares 1310 views

Skargę do Prezesa Federacji Rosyjskiej. Wniesienie skargi do administracji prezydenta Rosji

Każdy obywatel rosyjski można złożyć skargę do prezydenta Federacji Rosyjskiej. W niektórych przypadkach, to serwowane jest? Jak prawidłowo zorganizować? Kwestia ta zostanie omówiona w artykule.


Gdy reklamacja jest złożony?

Aby napisać skargę do prezydenta Federacji Rosyjskiej jest ustalona przez prawo. To konstytucyjne prawo każdego obywatela Rosji całkowicie. Tak więc art 33 Konstytucji ustanawia to prawo, regulujące możliwości każdego obywatela do odwołania zarówno do Prezydenta i właściwych organów.

Co to jest skarga obywatela? Zawsze jest wniosek o wykonanie odzyskania niektórych naruszonych praw lub prosząc o ich ochronie. Jako głowa państwa jest gwarantem Konstytucji i ochrony konstytucyjnych praw obywateli – skierować swój obowiązek. Reklamacja musi być dokonywane za pośrednictwem specjalnej administracji Prezydenta, gdzie będzie przechodzić do rozważenia. Po pewnym czasie, jej odpowiedź nadejdzie.

I jakie są warunki wniesienia skargi? Zostanie to wyjaśnione później.

Warunki i terminy

Ustawodawstwo rosyjski ustalił dokładny termin testowania aplikacji. Jest dokładnie 30 dni od daty otrzymania pisma. Zatem list odpowiedź może przyjść za dwa dni w tygodniu, ale nie więcej niż jeden miesiąc. Niemniej jednak problemy mogą pojawić się jeszcze w przypadku gdy wniosek składany jest przez zwykłą pocztą. W tym przypadku wina nie leży w Administracji Prezydenta i usług pocztowych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest złożenie wniosku przez Internet.

Jak wspomniano powyżej, przewodniczący (lub jego administracja) jest zobowiązany do odpowiedzi na absolutnie każdy list. Jedynymi wyjątkami są litery, które zawierają wulgaryzmy lub obelgi. Nieprawidłowo wykonane sprawozdanie, a także listów z oczywistych błędów gramatycznych w treści mogą być odrzucone, a także listów z błędu w adresie.

Gdzie złożyć?

Przed wielu obywateli, którzy chcą złożyć skargę głowy państwa dostaje trudne pytanie: „Wyślij list do prezydenta lub jego administracji?” W rzeczywistości wiele z różnicy nie istnieje tutaj. Zarówno właściwy organ o różnych sprawach, a termin rozpatrzenia reklamacji byłby mniej więcej taki sam. Jednak różni się zajmie, do którego list.

Co jest ważne, aby pamiętać w przypadku trzeba napisać skargę do prezydenta Federacji Rosyjskiej? Istnieje szereg wymogów, wśród których wyróżnia się następujące elementy:

 • bez wulgaryzmów, obraźliwych język i żargonu;
 • istnieje wyraźna adres;
 • pismo należy dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty i informacje o sobie jako osobę (jeśli list nie został napisany zbiorowo i indywidualnie);
 • skarga nie powinna przekraczać dwóch tysięcy znaków .;
 • reklamacja nie powinny dotykać sporów, jako prezydent nie ma kontroli nad oddziału sądowego.

Próbkę takiego dokumentu znajduje się poniżej.

Skargę do Prezydenta Federacji Rosyjskiej mogą być wysyłane na różne sposoby: .. Poprzez rosyjskiego Post, Internet, list otwarty, itp Niektóre z tych metod zostaną omówione później.

Złożenie reklamacji przez Internet

Do tej pory o wiele bardziej komfortowe i skutecznym sposobem jest złożyć skargę do prezydenta w internecie. Jak można to zrobić? Na oficjalnej stronie internetowej Kremla w „litery” w podrozdziale „Zarządzanie odwołań przetwarzających od obywateli.” Jest też zakładka o nazwie „Tytuł”. Klikając na niego, pojawi się specjalne okno, które będzie trzeba wypełnić kwestionariusz. Jakie dane trzeba zostawić tutaj? Należą do nich:

 • nazwisko, imię i nazwisko rodowe nazwisko nadawcy – w przypadku osoby fizycznej;
 • nazwa – dla osób prawnych;
 • numer telefonu;
 • e-mail;
 • status społeczny (który nadawca jest: studenci, pracownicy, emeryci, etc …).

Tym samym prezydent Rosji skargi mogą być wykonane w ciągu kilku minut. Wszelkie trudności z rejestracją zgłoszenia w każdym z doświadczeń obywatel nie powinien zdecydowanie.

list otwarty

Skargę do Prezydenta Federacji Rosyjskiej może być złożony także przez tzw liście otwartym. Co przedstawia? Zostanie to wyjaśnione później.

List otwarty napisany na oficjalnej stronie państwa rosyjskiego (w przeciwieństwie do zwykłego listu, sporządzony bezpośrednio na stronie Kremla). W celu rozpoczęcia napełniania skargi konieczne jest, aby zdać krótką rejestrację. Następnie należy przejść do sekcji „Wyślij pocztę” i wybrać formę skargi. Wypełnienie kwestionariusza, gdzie są wskazane dane identyfikacyjne. Przez trzy dni, oświadczenie weryfikowane przez moderatora, a następnie wysłany do publikacji. Zażalenie mogą być publikowane i na ich stronie społecznej, czyli na ich upublicznienie. To właśnie z powodu taka funkcja nazywa się kwestią otwartą.

Prezydent, jak i jego administracji, nie uczestniczy w przeglądzie listów otwartych. Być może takie reklamacje nie będą lekceważyć usługi specjalne.

Doniesienia o korupcji

Większość skarg przesłanych do głowy państwa, związanych z korupcją i nadużywaniem władzy przez urzędników i wyższych urzędników. Tutaj należy również podkreślić następujące przestępstwa i wykroczenia:

 • wymuszenie;
 • przekupstwo;
 • przekupstwo handlowych;
 • nielegalne korzystanie z oficjalnego stanowiska dla własnych celów i innych punktach.

Wszystkie te naruszenia prawa związane z kategorią liczby prawem federalnym 273 z 2008 roku „w sprawie zwalczania korupcji”. Zgłaszać wszelkie nielegalne działania mogą być wywoływane przez (skarga administracji prezydenckiej dotyczy również tutaj).

Warto również zauważyć, przyjętego niedawno zbiór przepisów, który otrzymał nazwę ludu „Wiosna Package”. Jednym z rachunkami wymaga nałożenie odpowiedzialności za tzw „non-informacje”. Jeżeli obywatel, który dowiaduje się o korupcji, nie zgłosi go w dowolnym dostępnym dla niego sposób, może być wszczęte odpowiednie sprawy karnej.

Skargę do Prezesa Federacji Rosyjskiej: kawałek piśmie

Konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad podczas pisania dowolnej aplikacji lub dokumentu. Skargę do rosyjskiego prezydenta Putina i powinny zostać zakończone zgodnie z ustalonymi zasadami i przepisami. Co warto zauważyć tutaj? Po pierwsze, jest to maksymalna wielkość zastosowania. On jest o 2 tys. Symbole. Na stronie internetowej Kremla do głównego dokumentu można dołączyć dowolny plik One: obrazu, wideo, audio, itd. (Takie zakłada i strona internetowa prezydenta Rosyjskiej) …

Napisz reklamacja musi być jasne, proste, ale w tym samym czasie, język biznesu. To nie powinno być jak żargonie, potocznych słów i wielu obcych języków i specjalistycznych terminów. Konieczne jest, aby przestrzegać wszystkich zasad gramatyki piśmie. Jeśli jednak list zostanie podane nieprawdziwe informacje, taka skarga może zostać odrzucony.