288 Shares 1232 views

Hippeastrum: transplantacja, uprawa, pielęgnacja, zdjęcia

Beauty Hippeastrum kwiat jest w stanie rzucić zaklęcie. Roślina kwitnie tylko raz w roku, ale jak! Czasami jednak dostrzec i przykrych niespodzianek: kwiat nie pojawił się ani roślin zaczynają więdnąć. Aby tak się nie stało, trzeba znać niuanse opieki dla Hippeastrum, jego konkretnym środowisku.


charakterystyczne rośliny

Hippeastrum zwykle przypisane do żarówek, więc ma swoje osobliwości opieki i hodowli. W sumie około 90 gatunków tej rośliny. Zgodnie z tym może być różny i wielkość bańki. może osiągnąć średnicę około 5-10 cm.

Hippeastrum, przeszczep, który jest także wytwarzany za pomocą żarówek ma liści liniowych. Ich kolor zielony, ale przede wszystkim w niektórych przypadkach może być szkarłatny zabarwienie. Kwiatostan w baldaszkowaty roślin ogonek długości – od 35 do 80 cm.

Kolor kwiatów tej rośliny mogą być bardzo różne. Czasami może to po prostu zaskoczyć kolory i niezwykłe kombinacje.

Opis domu Hippeastrum

Hippeastrum kwiat, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, posiada szereg funkcji, które po prostu trzeba wiedzieć, aby być zaangażowane w jej uprawy.

Jeśli wolisz rośliny z jasnymi kwiatami, należy pamiętać, że od nich odbierać bardzo mało nadaje się do sadzenia nasion. Na lato roślina jest najbardziej celowe do osiedlenia się w ogrodzie, na działce prikopalis.

Kwitnienie gippeastrum może być świetnym prezentem dla każdego wakacje. Po tym wszystkim, czas jej kwitnienia można łatwo regulować. Okres kwitnienia trwa około dziesięciu dni każdego rozkwicie. Do wymuszania żarówki użyć dość duże rozmiary, ponieważ często mają wystarczająco dużej podaży składników odżywczych.

Jak zrobić opiekę Hippeastrum w domu?

Rosnące Hippeastrum – to proces dość trudny i pracochłonny. Z tego powodu, wielu są niechętne, aby rozpocząć kwitnienie Hippeastrum w domu. Należy wybrać miejsce dobrze oświetlone, najlepiej na południu do jego wzrostu. Jednak nie powinno być żadnego kontaktu z liśćmi w bezpośrednim świetle słonecznym. Temperatura powinna być najlepiej utrzymywane w 17-25 ° C

Hippeastrum, przeszczep jest sezon letni w otwartym terenie bardzo korzystny, powinny być chronione przed nadmiernym stojącej wody. Po pierwsze, należy podlewać bardzo mało, zwiększając objętość tylko z pojawieniem się łodygi kwiatów, które dadzą sygnał, że okres wegetacyjny rozpoczyna.

żarówki Hippeastrum nie lubią kierują wodę na nich. Należy zachować ostrożność tak, że ziemia była mokra, ale w żadnym wypadku nie mokre. Odpowiedni sposób nawadnianie od dołu palety, która jest bardziej łagodny. Po kwitnieniu podlewanie można znacznie zmniejszyć, a następnie całkowicie zatrzymać.

technika przeszczepu Hippeastrum

Hippeastrum, a następnie sadzenie i pielęgnacja wymaga pewnego wysiłku, aby mieć pewność, dziękuję bardzo piękne i żywiołowy rozkwit. Ważnym punktem dla jego przeszczepu jest wybór puli. Pomiędzy zbiornikiem i odległości ściennego nie powinna być większa niż 2 cm. Hippeastrum, przeszczep jest przeprowadzane co trzy do czterech lat, lub osadzony okres odpoczynku lub bezpośrednio przed jego wylotu.

Przesadzić rośliny lepiej jest użyć metody przeładunku szkodzić system korzeniowy jest minimalne. Około jedna trzecia część bańki powinien znajdować się powyżej powierzchni gleby.

reprodukcja

Hippeastrum, zakładanie i opiekę, opisane w tym artykule ma dwie możliwości reprodukcji: nasiona i wegetatywny. W tym samym czasie siewu nasion lepszego zaraz po ich zebraniu. Ponieważ ich kiełkowania wynosi prawie 100%. Jeśli nasiona wyschnąć, szybkość kiełkowania jest drastycznie zmniejszona – do 30%. Jednak w przypadku pojawienia się nasion kwiatowych wymagają sztuczne zapylanie.

Może też być oddzielone od głównej żarówki tak zwanych dzieci. Można to zrobić, na przykład, w czasie przeszczepu. Dziecko wyrzucane w oddzielnym naczyniu. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich dwóch lat na liście nie jest usuwany, nawet w okresie spoczynku.

Okres odpoczynku

Hippeastrum kwiat, zdjęcia, które można zobaczyć w tym artykule, charakteryzuje okres spoczynku. To trwa od września do stycznia. Rośliny, które były w lecie w otwartym terenie, we wrześniu trzeba wykonać w pomieszczeniu. W tym czasie podlewanie powinno być ograniczone do minimum, a następnie całkowicie zatrzymać. W tym względzie, kwiat wyschnie liści, które muszą być usunięte, i odciąć łodygę. Następnie, naczynie powinno być wysłane w ciemnym i chłodnym miejscu w temperaturze około 6-12 ° C, To nie wymaga podlewania. W tym stanie, roślina to 6-8 tygodni. Po tym, okres przebudzenia.

Okres kwitnienia Hippeastrum

Hippeastrum, przeszczep jest realizowana przed okresem odpoczynku potrzebny do aktywacji kwitnienie. Zwłaszcza do sztuczki, aby przyspieszyć proces uciekają się do jeżeli w przeddzień każdej uroczystości, do którego wystarczy dokonać destylacji.

W celu przyspieszenia kwitnienia, cebulki Hippeastrum przed sadzeniem w gruncie może być traktowany wodą w temperaturze 43-45 ° C przez trzy godziny. Temperatura ekstremalna spust kwitnienia w ciągu około trzech tygodni.

Może być również pod koniec sierpnia, zatrzymać nawadnianie swojego zwierzaka, a następnie przenieść się do końca stycznia, w suchym i ciemnym miejscu. Po tym podlewania ponownie wznowione. Po jednej i pół miesiąca roślina jest jeszcze gotowy, aby cię zadowolić z ich kolory.

Niektórzy hodowcy praktykują innych technik. W lipcu roślina odciąć wszystkie liście i zatrzymać pojenia i karmienia kompleks ciecz jest podawana z wznowieniu podlewania. Jednak, aby uniknąć spalania nerki muszą najpierw zwilżyć dobrze. Okres kwitnienia w tym przypadku będzie miał około sierpniu lub wrześniu.

Dlaczego gippeastrum odmawia kwitną?

Nieprawidłowości w rozkwicie może wiązać się z utratą gleby. Po tym wszystkim, to roślina zużywa dużo składników odżywczych i dostarczają je w małym garnku jest bardzo ograniczona. Aby tego uniknąć, należy regularnie karmienia. Można to zrobić z podlewania.

Powodem braku kwitnienia może stać się szkodniki. Jest sobie z nimi radzić roślina może rzucić wszystkie swoje siły rdzenia i kwitną po prostu nie pozostaje.

Kwitnienie nie pochodzi ze względu na podmokłe, a także ze względu na gnicie bulw.

Termin początku kwitnienia i jakość późniejsze bezpośrednio zależny od tego, ile poprawny roślina została wprowadzona w okresie uśpienia i jak to doprowadziło go. Od połowy września powinny całkowicie zatrzymać nawadnianie, wyciąć wyblakłe łodygi i usunąć martwe liście. W ten sposób roślina przechodzi w stan uśpienia, która będzie trwać tak długo, jak nie narazić garnek z ciemnym i chłodnym pomieszczeniu, w dobrze oświetlonym miejscu i nie wznowić podlewanie. Hippeastrum ponownie rozpoczyna aktywną okres wzrostu.

Kiedy rośnie kwiat pomieszczeniu kochankowie często spotykają się z chorobami i szkodnikami. Że nie dostarczają wiele kłopotów i nie zniszczony zwierzę powinno być okresowo przeprowadzać konserwacji prewencyjnej w postaci kontroli i leczenia przeciwwirusowego. Hippeastrum przeszczep prowadzi się z żarówką kontroli, może być poddane działaniu środków przeciwgrzybiczych.