538 Shares 9293 views

Budowa „A” do „Z”: Roboty geodezyjne

Jeśli przypomnieć powiedzenie, że przedstawiciel silniejszej płci w życiu koniecznie musi rodzić i wychowywać dziecko, do sadzenia drzew i budowę domu dla swojej rodziny. Jednakże, jeśli dwóch pierwszych przypadkach większość ludności świata nie powodują żadnych problemów, to ten ostatni nie jest tak prosta. Po tym wszystkim, na budowę budynku, jedno pragnienie nie wystarczy. Trzeba mieć dużą ilość wiedzy w naukach budowlanych i pokrewnych, szczególnie w geodezji.

Pojęcia i terminologia

Jednym z najważniejszych etapów przygotowań do budowy – Prace geodezyjne znakowania. Za ich wykonanie specjalne wykonane rysunki głównego projektu. Celem takiej pracy – ustalenie na tej podstawie położenia w poziomie i pionie z głównych punktów konstrukcji budynku. Delikatność wykonania robót jest regałów bezpośrednio na ziemi, na „naturę” wszystkich niezbędnych kątów, odległości i wzniesień dopuszczalnych.

Roboty geodezyjne odbywa się w trzech etapach, jeśli nie ma nieoczekiwane okładziny:

  • W pierwszym etapie złożonego główną oś i stałe struktury budowy;
  • jest w podziale na części – są wykonywane i montowane oddzielne osie niektórych elementów przyszłej konstrukcji budowlanych;
  • Prace zakończono geodezyjny podział osie do zainstalowania niezbędnego sprzętu do dalszej pracy.

sposoby

Aby produkować załamanie całego prawa, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy wziąć pod uwagę parametry geometryczne obiektu w trakcie budowy, położenie punktów, które tworzą sieć geodezyjna, obecność typów i rodzajów przyrządów pomiarowych. Zasadniczo geodezyjny Oznakowanie robót wytwarzanych przez procesy, takie jak:

  • rozliczania Polarnych i współrzędnych kartezjańskich;
  • Montaż osi ustawienia kątowe i liniowe serif;
  • Instalacja serif mieszanym – Lumi kątowy Lumi-liniowych i prosty.

Najprostsza realizacja prac geodezyjnych jest uważane za sposób księgowania współrzędnych prostokątnych. Naturalnie, do stosowania na budowie musi być budowanie oś do systemu budowania i obliczenia. Stanowią one okazję do przełamania projekt eksplodowała i uwzględnia wiele kluczowych niuanse w budynku głównym. Należy pamiętać, że przed konieczne jest rozbicie aby specjalne akty i uczynić z nich rysunki i diagramy domniemany tyczenia.

Korzystanie Prace geodezyjne w budownictwie

geodezyjny praca na budowie przeprowadzono w ścisłej zgodności z podstawowymi zasadami i przepisami. Klucz można uznać następujące przepisy:

  • Wszystkie pomiary i obliczenia w procesie budowlanym należy zrobić jak najdokładniej, oszczędzając pieniądze i sprzęt, jak to możliwe. Geodezyjny Ramy te powinny być przedstawione w postaci siatki, w której znaki specjalne są ustalone podstawowe geodeziopunkty wskazujący pozycję projektu budowlanego na prawdziwym miejscu;
  • wymagane zachowanie Stakeout wiązania do terenu i innych stroyobektam GeoNetwork;
  • Wszystkie prace związane z podziałem, należy przeprowadzić ściśle według planów i rysunków, w oparciu o które zostały podjęte plany ogólne i ogólnego budowlanych stroyobekta.

Znakowanie prace powinny być wykonane w ściśle określonym czasie, zgodnie z etapami budowy.