268 Shares 9820 views

Agrovoloknom – co to jest? agrovoloknom aplikacja

Wysokie wydajności przy minimalnym koszcie umożliwia stosowanie nowego materiału polimerowego o nazwie „agrovoloknom”. Co to jest znane od wielu ogrodników, ponieważ w ostatnich latach jest to zyskuje coraz większą popularność. Materiał ten jest w stanie stworzyć optymalne warunki dla skutecznego rozwoju i poprawa produktywności roślin.


Co jest agrovoloknom

Jest lekki i wytrzymały materiał znany jako spunbond wykonany ze stabilizowanego polipropylenu o bardzo cienkiej struktury. Jest nietoksyczny, nie jest w stanie do gromadzenia i uwalniania do środowiska substancjami szkodliwymi, jest odporny na działanie promieni UV. Ma podobny do konwencjonalnego materiału tkaniny. sadza, która jest częścią agrovoloknom pochłania dostateczną ilość ciepła, która przyczynia się do szybkiego ogrzania gleby. W różnych przykładach wykonania – jako pokrycie lub rozdrabniania materiału powłoki – mogą być używane agrovoloknom. Aplikacja odbywa się w zależności od jego typu.

Odmiany i charakterystyka

Główną cechą spunbond jest jego gęstość. Od niego zależy, a ciężar materiału. Mocniej tarcza, tym trudniej jest w stanie lepiej chronić rośliny przed bardziej silne mrozy.

Biały agrovoloknom przeznaczony do pokrycia szklarni i roślin oraz przechodzi promieniami słońca, powietrza i wilgoci, utrzymuje ciepło, chroniąc od zimnego lądowania i promieni UV.

Służy ona przede wszystkim jako materiał rozdrabniania, co pomaga uporać się z reprodukcją chwastów czarny agrovoloknom. Co to jest? Jednorodnej strukturze materiału, który stosuje się bezpośrednio do pokrycia gruntu. Nie przegap światło słoneczne, więc nie rośnie nic, a jednocześnie, swobodny dostęp powietrza i wody. Tym samym agrovoloknom trwa życie chwastów i poprawia klimat w glebie. Jest to dość trwałe i mogą służyć nie mniej niż 4-5 lat.

zalety

Z głównych cech agrovoloknom krotnie znaczących zalet w porównaniu do innych materiałów do pokrywania podłoża. Zdolność spunbond przejść wilgoć i powietrze zapewnia dobry rozwój roślin. Taki „oddychający” materiał zapobiega przegrzaniu rośliny w czasie upałów i chroni przed niskimi temperaturami, utrzymując ciepło znacznie lepiej niż film cieplarnianego. Niektóre marki włóknin mogą być używane nawet jako schronienie zimą. W walce o bezpieczeństwo uprawy od ptaków i szkodników, materiał ten będzie również nieocenioną pomoc.

Uprawy w agrovoloknom większości upraw mogą znacznie zmniejszyć koszty pracy, ponieważ nie ma potrzeby, aby usunąć chwasty, poluzować gleby. Ponadto, brak wpływu chorób grzybowych roślin, eliminując dodatkowe traktowanie fungicydami. Żniwa przy użyciu tego materiału pojawia się dwa tygodnie wcześniej. Agrovoloknom porowata struktura umożliwia podlewanie i aby nawóz bez pokrywy. Dość istotnym czynnikiem są korzyści ekonomiczne, które w porównaniu z innymi materiałami daje agrovoloknom. Cena zależy od gęstości materiału i waha się między 4-50 rubli za metr.

czarny spunbond

Ten agrovoloknom mulczowania, głównym celem, który – zwalczanie chwastów. Jest to szczególnie wygodne w użyciu go w uprawie truskawek i truskawki. Materiał jest nakładany na powierzchni przygotowanej ziemi, a następnie tnie na małe krzyżowy otwór, w którym jest osadzony i sadzonek. Ten agrovoloknom może pokryć luki między rzędami pni lub części krzewów i drzew.

Ze względu na fakt, że ziemia pod nim jest dobrze rozgrzanym, rozwój systemu korzeniowego jest znacznie szybsze, a zimą pod zadaszeniem więc jest dobrze utrzymane. W wyniku odparowania jest znacznie mniejsza, a zatem, nie ma potrzeby częstego podlewania. Ponadto, materiał ten zabezpiecza glebę przed zagęszczaniem i pleśni. Brak kontaktu z jagód i owoców gruntowych utrzymuje je w czystości i zmniejsza możliwość wystąpienia próchnicy. Agrovoloknom czarny jest przyjazny dla środowiska materiał, nieszkodliwe dla ludzi i roślin. Na obszarach upraw wieloletnich może być całoroczny.

biały agrovoloknom

Co to jest, to jest dobrze znane nowoczesnych ogrodników, że w centralnej Rosji są uprawiane rośliny takie jak figi, winogrona, granaty. Spunbond reprezentuje najlepszą ochronę roślin przed mrozem, zimnym rosy, grad, oparzenia słonecznego i szkodników. Łatwe tkanina o jednorodnej strukturze ma inną gęstość i jest wykorzystywane w celu uzyskania w pełni upraw warzyw, owoce i jagody. Najbardziej gęsta agrovoloknom wykorzystane na pokrycie bylin w zimie jako ochrona przed zimnem i wiatrem. Użyj go do przetwarzania przez szklarniach wiosennych, aby uzyskać efekt termosu.

Agrovoloknom biały, ogólnie nie wymaga się konstrukcję w postaci łuku lub szklarniach. Aby stworzyć optymalny klimat dla roślin wystarczająco do schronu nich z góry, zabezpieczając tkaninę na brzegach. Szczególnie skuteczne wykorzystanie materiału hodowli truskawek. Rośliny otrzymują wystarczającą ilość powietrza i wilgoci i jagody dojrzewają czyste i ładne. Znacznie zmniejszona i utrata pędów, które często pojawia się w wyniku efektu cieplarnianego. Dla drzew, krzewów i wszystkich roślin owocowych i warzywnych jest wszechstronnym schronienie biały agrovoloknom. jego cena jest nieco wyższa niż koszt filmu, ale wszystkie takie same Wykorzystanie tego materiału jest znacznie lepsza, ponieważ może służyć przez wiele lat. A jeśli weźmiemy pod uwagę uzyskanie wyższych plonów i wcześniej, oszczędność czasu do pielęgnacji nasadzeń, zalety agrovoloknom niewątpliwy.

Jak określić jeden dla uprawy truskawek

materiał pokrywający jest nie tylko kolor, ale również gęstości, a dla innych celów. Wybierając odpowiednią opcję opiera się na zadaniach, które należy rozwiązać przy jego pomocy. Na ściółkę dla hodowli truskawek lepsze wykorzystanie agrovoloknom czarny gęstość 60 g / m2. Szerokość jest wybrana na podstawie wielkości łóżka.

Jeśli roślina przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi należy chronić bez tworzenia dodatkowych struktur zalecane białe agrovoloknom którego gęstość wynosi 17 g / m2. Może być stosowany przez proste ukrywanie rośliny od góry. Tymczasowe konstrukcje, i na otwartym terenie i w szklarniach dobrze okazało Pokrycie tkaniny 30 g / m2.

Agrovoloknom na truskawki stosowany jest w celu zwiększenia wydajności, przyspieszenie dojrzewania owoców, a także do utrzymania tulei w mokrych warunkach. Wraz ze wzrostem gęstości materiału zwiększa stopień ochrony roślin. Dlatego przy wyborze agrovoloknom musi uwzględniać warunki klimatyczne w regionie.

Przygotowanie gleby i sadzenie sadzonek

Gleby przed sadzeniem truskawek trzeba odpowiednio nawozić przy użyciu humusu i popiołu. Następnie dokładnie poluzowane do głębokości 30 cm i grzbietów formie, która wymaga agrovoloknom pokrywę mocno kamieni lub innych dostępnych materiałów. W odległości około 25 cm na powłoki są nacięcia, w których małe otwory są utworzone przez sadzenie truskawek.

Na wiosnę zaleca się sadzić truskawki w niewielkich kępach. A jesienią lepiej jest zrobić sadzonki. Sadzenie można dokonać bezpośrednio w pucharach, gdy rośliny zakorzenić lepiej. Studzienki w tym przypadku przygotowanie głębiej. Dogania przy lądowaniu, to nie jest zalecane, aby przejść agrovoloknom aby nie zmniejszyć jego żywotność. Jest to konieczne, aby specjalny utwór. Aby to zrobić, należy dopasować konwencjonalnych płyt lub kostki płyt.

Pielęgnacja roślin

Truskawki pod agrovoloknom nie wymaga żadnej szczególnej opieki, w porównaniu z kultur, które są w otwartym polu. Kiedy rozpoczyna się okres wegetacji, konieczne jest, aby złożone nawozy nawozy. Następnie przeprowadzono ponownie w sierpniu położyć plon przyszłości.

Podlewanie najlepiej przeprowadzane za pomocą nawadniania. Jest to najbardziej ekonomiczny i efektywny sposób, który minimalizuje koszty energii i wody, a także zmniejszyć ilość nawozu. Nawet podczas upałów do siedmiu dni agrovoloknom zdolność do zatrzymywania wilgoci. Na truskawki same niepożądanego nadmiernego nawilżenia, promowanie wygląd zgnilizny i pleśni. Dlatego podlewanie odbywa się znacznie rzadziej niż w normalnych warunkach.

magazynowanie

Przestrzeganie zasad agrovoloknom przechowywania i staranne nastawienie do produktu sprawia, że nadaje się na 3-4 sezony. Po usunięciu materiału z roślin powinny być jak potrząsanie, a następnie całkowicie wysuszono i złożone. Przechowywać agrovoloknom zalecany w suchym i ciemnym miejscu. W przeciwnym razie, materiał może całkowicie stracić swoją skuteczność. Uderzając o wilgotności gruntu podczas przechowywania mogą powodować gnicie, dzięki czemu nadaje się do użytku agrovoloknom. Zastosowanie takiego materiału w przyszłości może prowadzić do choroby, a nawet śmierci rośliny. Musimy o tym pamiętać.

Wielu ogrodników amatorów i duże farmy już docenić zalety takiej powłoki jako agrovoloknom. Co to jest i jak z niego korzystać w celu osiągnięcia maksymalnego efektu, już wiadomo, że wiele z własnej praktyki. Stało się niezbędnym narzędziem, że materiał w walce z mrozem, palącym słońcu i innych niekorzystnych warunków środowiskowych.