752 Shares 3401 views

Francuski pisarz Anri Barbyus: biografia, kreatywność i ciekawostki

Jeden z najbardziej znanych francuskich pisarzy początku XX wieku – Anri Barbyus. Najlepsze książki wielbili go jako plakat antywojenne, pacyfistyczne przeciwnikiem przemocy w jakiejkolwiek formie. Stał się jednym z pierwszych, najbardziej realistycznych i naturalistycznych opisanych okropieństw pierwszej wojny światowej.


pierwsze kroki

Anri Barbyus urodził się w 1873 roku w północno-zachodnich przedmieściach Paryża, małego miasteczka w Asnieres-sur-Seine, po rewolucji, który stał się bardzo popularny wśród rosyjskich imigrantów.

Urodził się w rodzinie międzynarodowym języku francuskim i angielskim. Jego ojciec był także pisarzem, nie dziwi fakt, że jego syn wszedł i pomyślnie ukończył studia na Wydziale Literatury na Sorbonie. Barbyusa pierwsze etapy literatura zbiór wierszy „Wailers”, wydanej w 1895 roku. Podobnie jak kilka lat później napisanych Science „Piekło” i „prosząc” produkt podawać pesymizm. W ten bardzo popularny nie używali.

z przodu,

W 1914 roku Anri Barbyusa życie drastycznie się zmieniło. Zgłosił się na ochotnika, aby przejść do przodu w walce z Niemcami. W 1915 roku został ranny i rezerwa z powodów zdrowotnych. Za udział w działaniach wojennych został odznaczony Krzyżem wojskowy, ale najważniejsze, że przywiózł z przodu – to osobiste emocje i doświadczenia, które stały się podstawą jego „ogień” w większości czworonogów książki.

Intencją tej pracy pojawiły się na froncie, pomiędzy walkami. O nim Barbusse mówi w swych listach do żony. Wcielania pomysłów w praktyce rozpoczął się w szpitalu pod koniec 1915 roku. Książka została bardzo szybko zakończono w 16 sierpnia rozpoczął już zostać opublikowane w gazecie „Twórczości”. Odrębną edycja pracy opublikowanej w połowie grudnia tego samego roku wydawnictwo „Flammarion”. Był on również otrzymał nagrodę Prix Goncourt Henri Barbusse – najbardziej prestiżową francuską nagrodę literacką.

„Ogień” – główny Roman Barbyusa

W pierwszym rozdziale nowego produktu w porównaniu z „Boskiej Komedii” Dantego, który daje rezerwacji poetycki charakter. Bohaterowie „Ogień”, jakby procesja z nieba do ostatniego kręgu piekieł. W tym przypadku, notatki religijne znikają, a wojny imperialistycznej pojawia się gorzej niż najbardziej fantastycznych wynalazków każdego pisarza. Książka „The Last jego bezlitosnej prawdy”, ze względu na nowatorski Barbusse w przedmowie do pierwszego rosyjskiego wydania Maxim Gorki pisał.

Przebłyski bohaterów wglądu już pojawiają się w „Vision” pierwszego rozdziału. To opowieść o ziemskim raju „w” szwajcarskich górach. Nie ma wojny, a ludzie mieszkający tam, przedstawiciele różnych narodów doszli do zrozumienia bezużyteczność i grozę wojny.

Taki sam wniosek przyjść i główni bohaterowie powieści – żołnierze. W ostatnim rozdziale „Świt” oni obudzić. Biografia Barbyusa Anri jest ściśle związane z wydarzeniami opisanymi w powieści. Jego głównym przesłaniem – nieuchronne nadejście mas rewolucyjnych pomysłów. Katalizatorem jest udział niemal we wszystkich krajach europejskich w wojny imperialistycznej.

Powieść jest napisana w formie „Diary of plutonu.” Pozwala to autor, aby historia jak najbardziej realistyczne, następujące znaki, czytelnik jest następnie pożar na linii frontu, w głębi lądu, w samym środku bitwy, gdy pluton idzie na atak.

Barbus i October Revolution

Rewolucja Październikowa w Rosji Anri Barbyus wziął jako kluczowego wydarzenia w historii świata, aktywnie wspiera go. Jego zdaniem pozwoliłoby to wszystkie narody europejskie uwolnione od jarzma kapitalizmu.

Pod wieloma względami, idee te znalazły odzwierciedlenie w powieści „przejrzystość” w 1919 roku. Zainspirowany rewolucji socjalistycznej w Rosji, członek Francuskiej Partii Komunistycznej staje Anri Barbyus. Cytaty pisarza, poświęconą wydarzeniom z tamtych lat, twierdzą, że „świat – to spokój, wynikające z pracy”. W ten sposób autor naprawdę wierzył, że ciężko pracuje na rzecz społeczeństwa, ludzie mogą osiągnąć szczęście w każdym kraju.

Od Anri Barbyus prowadził aktywne życie społeczne i polityczne. W szczególności, w 1924 roku, mówił przeciw liderów represji Powstanie tatarbunarskie w Rumunii. Następnie rozpoczął zbrojną chłopskiego powstania w Południowej Bassarabii przeciwko rządowi, wspierany przez partię bolszewicką.

Krytyka kapitalizmu

Książki autorstwa Barbyusa Anri, których wykaz uzupełniają powieść „Światło w otchłań”, „Manifest intelektualistów”, opublikowane we Francji w latach 20., poświęcona ostrą krytyką kapitalizmu. Pisarz też nie rozpoznał cywilizacji burżuazyjnej, podkreślając jedynie na tym, że w trakcie budowy socjalizmu w kraju jest możliwe zbudowanie sprawiedliwego i sprawiedliwego społeczeństwa. Na przykład Barbusse wziął wydarzenia, które miały miejsce w ZSRR, w szczególności działania, jakie należy podjąć Iosifom Stalinym. W 1930 roku nawet opuścił swój esej „rosyjski”, a po 5 latach, po jego śmierci, dzieło „Stalin”. W tych pracach, tylko te idee zostały wyszczególnione. Jednak w książce socjalizmu ojczyzny zostali wkrótce zakazane, jak wiele znaków o nich w tym czasie zostały stłumione.

„Stalin – Lenina dzisiejszy” – aforyzm, który został napisany przez Barbusse.

Barbus w ZSRR

The Soviet Union Barbusse odwiedził 4 razy, po raz pierwszy w 1927 roku. W dniu 20 września francuski progresywny autor wykonany w Sali Kolumnowej w Moskwie, z raportu „Biały Terror i niebezpieczeństwo wojny”. W tym samym roku podjął całą podróż na budowanie państwa socjalistycznego, odwiedził Charkowie, Tbilisi, Batumi, Rostów nad Donem i Baku.

W 1932 Barbusse przyjść do Związku Radzieckiego już jako jeden z organizatorów międzynarodowej antywojennego Kongresu, który odbył się w sierpniu w Amsterdamie. Na nim, wygłosił swoje słynne przemówienie „I oskarżają”.

Jego następna wizyta zbiegła się z wyborami honorowego członka Akademii Nauk ZSRR. Po że został pomyślany i rozpoczął pracę nad książką o Stalinie. W lipcu 1935, Barbusse ostatni odwiedził Moskwę, aktywnie pracował nad książką, studiował dokumenty, spotkania z przyjaciółmi i współpracowników Lenina. Jednak, aby zakończyć pracę i nie powiodło się.

Barbus nagle zachorował na zapalenie płuc i zmarł w Moskwie w dniu 30 sierpnia 1935 r. Po 3 dniach, ciało zostało przeprowadzone we Francji na dworcu Białorusi, spotkanie pożegnalne.

Pisarz został pochowany na cmentarzu w słynnej dzielnicy Pere Lachaise w dniu 7 września. Pożegnanie Barbousse przekształcony w demonstracji politycznej Stanów Frontu.