226 Shares 1622 views

Billboardy – co to jest? Produkcja billboardów, ich rozmiary

Skutecznym sposobem promowania produktów i usług, jak również przedsiębiorstw w ogóle jest reklama. Aby przyciągnąć uwagę szerszej publiczności przy użyciu reklamy zewnętrznej. Billboard jest doskonałym narzędziem, aby ją umieścić.


Co to jest?

Nazwa „billboard” projekt przyszedł ze Stanów Zjednoczonych. Tam, firma umieścić plakaty reklamowe ( „Bill”, reklamy) na drewnianych desek, płyt ( „Bordeaux”). Celem tego projektu – informowanie użytkowników dróg oraz zapewnienie ich pamięci promocyjnego informacji na temat rodzajów usług, produktów sprzedawanych przez firmę.

Więc, co możemy powiedzieć o billboardach? Co to jest? Ta tarcza zewnętrznych konstrukcji reklamowych. Oznaczają zamocowane do ramy nośnej, z powłoką z sklejki lub blachy ocynkowanej, kompozycje pogodowych powlekanych.

Ważną rolę lokalizacji

Billboardy zainstalowanych wzdłuż dróg i ulic, na drogach i autostradach z nasyconego strumienia transportowego, rozdzielenie pasm na dachach, a końce fasadach budynków. reklama zewnętrzna w miejscach o maksymalnej przepuszczalności ludzi i pojazdów jest najbardziej skuteczne w kampanii, takie jak codzienne desek (billboardy) spadnie do przedstawicieli wszystkich grup społecznych w polu widzenia.

Najbardziej korzystne położenie z billboardów reklamowych w strefie zmniejszania prędkości ruchomych świateł drogowych i zakręty, przejścia dla pieszych i inne znaki ograniczające w zakresie stałego przeciążenia. Często są one umieszczone w pobliżu miejsca sprzedaży reklamowanego produktu. Aby przyciągnąć uwagę przechodniów zaleca instalowania konstrukcji reklamowych wzdłuż chodników. Skuteczna osłona jest zamontowana na pasem dzielącym i obejmujące ruch przeciwny.

Reklama na billboardach

Billboardy nie pokrywa obiektywu, która zapobiega percepcję wzrokową: budynków, drzew, samochodów ciężarowych. Wygodne i niedrogie, aby wyświetlić informacje na tablicach będzie miało pozytywny wynik.

Takie konstrukcje nie przyciąga uwagę pasażerów podczas jazdy w ruchu ze względu na wielkość ekranu i jasne konstrukcji. Kryteria te wpływają na wizualny przechowywanie obrazu. Billboardy muszą być atrakcyjne, ale nie nadmiarem informacji.

Naukowcy udowodnili: percepcja i odkładanie w pamięci obrazu jest znacznie szybsze niż czytanie tekstu. Aby wyświetlić informacje z wystarczająco dużo czasu, aby się rozpraszać kierowcy od prowadzenia samochodu. Dlatego reklama na billboardach powinny być pozostawione przypadkowi.

drobnych poprawek

Nie zbyt dużo tekstu, nacisk ze strony graficznej. Slogan reklamowy jest przekazać istotę wniosku. Lepiej jest używać dużej, jasnej czcionki. W odległości większej niż 50 stopniach światła tekstu nie będzie widoczne, ale też tłuszcz łączą się w ciągłym paśmie. Prosty napis z kontrastujących barwach – to jest świetnym rozwiązaniem.

Umieszczenie na billboardach, duże ilości informacji tekstowych możliwe jest w pobliżu przejść dla pieszych. Wynika to z niskiej prędkości przepływu osób. Ilość informacji na temat paneli muszą być takie, że osoba w czasie jazdy mógł czytać tekst od początku do końca. w nocy jasne światła billboardów wzmacnia efekt i tworzy pozytywny wizerunek firmy.

Funkcja konstrukcja dostosowane reklamy podkreślają pewne budynki, optymalnie w połączeniu z architekturą ulicy z estetycznego punktu widzenia. billboard rozmiar powinien być w harmonii z otaczającymi obiektami. Więc konstrukcja reklamowa nie obejmuje elementów dekoracyjnych z budynków.

Klasyfikacja wzorów

1. Przez liczbę stron, która dostarcza informacji. W zależności od tego rozróżnienia:

– jednostronne;

– dwustronnie. Czyli stronie „A” ma na celu w głównym strumieni ruchu, po przeciwnej stronie od jej „B”;

– trójstronne billboardów. Co to oznacza? Ta postać dostarcza związek trzech płaszczyznach w konstrukcji do instalacji, na przykład w miejscu przecięcia;

– czworoboczna (rzadziej).

2. Postać:

– płaskie;

– w kształcie litery V;

– trójkątny.

3. Wielkość dziedzinie reklamy. Standardowy billboard 6×3 m wielkość często stosowane i popularne rozmiary płyt -… i 12h3 6×3 m Istnieje wielkoformatowe billboardy 18,1h6,1 m Jedną z zalet takich struktur jest zakłady produkcyjne różnej wielkości na zamówienie.

4. odróżnić billboardów typu poprzecznego (transformatory) i zwijane.

Rodzaje konstrukcji reklamowych

1. Statyczny – standardowy kominem.

2. Dynamiczny ustawienie najbardziej skuteczne. cechy technologiczne, produkcyjne i projektowe świadczone przez naprzemienne wygląd wielu obrazów. Należą prizmabordy (Prizmatrony) – to jest wielkość billboardów 3×6 m. Pole informacji tego rozwiązania składa się z graniastosłupów trójkątnych równobocznych. Z ich obrotu do 120 ° nastąpi zmiana wizerunku, a kiedy cykl 360 ° obraz zmienił trzy razy.

Billboardy format cyfrowy pokaz filmów. Istnieją modele, które wykorzystują efekty wizualne, interaktywne i obrazy holograficzne.

Dziś, oprócz tradycyjnych stacjonarnych billboardów popularnych billboardów mobilnych. Jaki rodzaj projektu? Nazywane są avtoafishi, avtoschity, brendmobili. Umieszczenie reklamy jest bardzo zauważalne na poruszającego się pojazdu. Zaparkowany samochód łatwo przekształca mobilny billboard mobilny w nieruchomy. Taka reklama jest najlepiej wykorzystywany jako dodatek do posiadanych akcji w różnych miejscach.

Instalacja i montaż konstrukcji

Przed zainstalowaniem billboardów trzeba wybrać konkretną witrynę i analizować jej przepuszczalność. Tak określić przyszłą lokalizację tarczy. Dla struktur ustanowionych po raz pierwszy, należy uzyskać zgodę na ich wdrożenie i koordynację z odpowiednimi służbami: władz miejskich, działów reklamy i architektury. Zwykle te momenty organizacyjne zaangażowane w agencjach reklamowych. Format tarcza jeszcze regulowane przez Departament Architektury miasta.

Zazwyczaj korzystne lokalizacje są już zajęte, więc dużo łatwiej jest zakupić lub wynająć scenografii w agencjach reklamowych oraz do zawarcia z nimi umowy. Billboard zamontowana na bloku podtrzymującym lub monolitycznej płycie fundamentowej ze zbrojeniem.

Billboardy podlegają wiatr i odpornego na śnieg, więc zwrócić szczególną uwagę na instalację. Scenografia powinny być trwałe i niezawodne.

Czynniki, które należy uwzględnić przy ustalaniu

– W porównaniu do innych konkurencyjnych nośników reklamy powinny stać dokładnie swoje billboardy. Zdjęcie, obraz, tło, liczba znaków, odstępy między literami i słowami, kolor i czcionka tekstu – wszystko to jest ważne!

– kąt pomiędzy płaszczyzną tablicy w kierunku ruchu strumienia.

– Widoczność tablicy. Pole reklama nie powinna być zamknięta drzewa, budynki, słupy, znaki drogowe. W nocy, oświetlenie zaleca się stosowanie podświetlenie.

– Wymagania inspekcji transportu – zgodność dopuszczalna odległość od jezdni do płyty podczas instalacji.

funkcje produkcyjne

Warunki umieszczania billboardów – jakość produkcji billboardów. Do tego bazowego blachy stalowej ocynkowanej lub sklejki. Powierzchnię potraktowano specjalnej konstrukcji zabezpieczającej (na przykład lakier) lub blachy. To zapobiega zniszczeniu w wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Drukowanie plakatu

Plakaty na billboardach wykonanych w druku. Kiedy niestandardowe rozwiązania łączą je ze specjalnym oświetleniem, 3D-elementów, wkładki, wystających fragmentów granicą dziedzinie reklamy. druki:

– na grubym papierze. To nie toleruje skutków pogody, więc żywotność tych małych plakatów. Zalecane dla pojedynczej reklamy.

– na tkaninie, która jest wykonana z banerów reklamowych. Billboard z tkaniny będą wyglądać wysoką jakość i interesujące.

Przez co metoda może być stosowana do obrazu?

– malarstwo;

– graficzne;

– samoprzylepną folię ;

– Duży druk w pełnym kolorze.

Dla krótkich serii plakatów (5 sztuk) zaleca się stosowanie folii samoprzylepnej, która jest opodatkowanie od warunków pogodowych i reprezentowanym przez dużą paletą kolorów. Jest to najbardziej czasochłonne malowanie, ponieważ farba ma limit na jakość i czas trwania produkcji. Jest on używany do wyłącznego reklamy z unikalnej koncepcji.

popularne metody

Popularnym i łatwy sposób, w których można umieścić billboard – drukowanie, który zapewnia druk cyfrowy lub offsetowy. Pierwsza metoda jest używana do drukowania plakatów tylko z papieru budowy i krótkich serii (minimum 10 plakatów).

Przesunięcie drukowane informacje na specjalny banner (winyl) różnej gęstości tkanki. Po prawidłowym zainstalowaniu życie plakat robocze wynosi maksymalnie 3 miesiące. Z biegiem czasu, należy go wymienić (ze względu na warunki pogodowe, gwałtowne spalanie ciemny kolor). Prepress i produkcja plakatów z tkaninę banera zajmuje dużo czasu.

Do produkcji jednego obrazu reklamowego w ciągu jednego dnia, można skorzystać z druku wielkoformatowego. Specjalne kolorowe drukarki drukować zarówno na grubym papierze i na płótnie winylu. Popularność wśród metod stosowania obraz nabiera metody elektrostatycznej.

Korzyści z billboardów

– wpływa szeroka grupa docelowa skutecznie wpływać na uczestników ruchu pieszego i transportu;

– pokrycie dużego obszaru w prowadzeniu kampanii reklamowych;

– wyświetlać kolorowy obraz i tekst dobrej jakości dowolnej wielkości i złożoności;

– konstrukcja posiada wystarczającą wytrzymałość i niezawodność;

– dalsze oświetlania terenów przyległych do tarczy w nocy.

wniosek

Tak, billboardy – co to jest? Jest to rodzaj reklamy zewnętrznej, skutecznie na wszystkich warstw społecznych. Panelami struktury rozpowszechnionych we współczesnym społeczeństwie i są najbardziej popularne w reklamie.