896 Shares 4551 views

„Vazobral” tani analogowego. Analogi List "Vazobral"

Aby poprawić krążenie mózgowe i obwodowe lekarz może przepisać lek „Vazobral”. Zwiększa to skuteczność zwiększa liczbę aktywnych kapilar, stymuluje przemianę materii w mózgu. Na wieść o jego cena w aptece, wielu zaczyna zadawać farmaceutów do wyboru środka „Vazobral” tanie analogów. Ale żeby zrobić to nie jest tak łatwo.

Opis preparatu

Dostępny lek „Vazobral” w postaci tabletek lub roztworu. Głównym Substancja czynna jest w tym alfa-dihydroergokryptynę mesylan (o stężeniu 4 mg) i kofeiny (40 mg).

Pierwszym składnikiem aktywnym uniemożliwia aglutynację krwinek czerwonych i płytek krwi, ściany naczyń sprawia mniej przepuszczalne, zwiększa odporność na niedotlenienie tkanek mózgu. Kofeina zwiększa pobudzenia w korze mózgowej. A to z kolei poprawia zarówno wydolność fizyczną i psychiczną, zmniejsza zmęczenie. Ponadto, w momencie otrzymania środków zwiększa pobudliwość odruchową rdzenia kręgowego, pobudza ośrodki naczynioruchowe i układu oddechowego.

W zależności od wskazań lek jest przyjmowany przez pół lub 1 tabletka dwa razy dziennie. Należy jednak pamiętać, że tylko lekarz powinien przepisać, a następnie wybierz żądaną dawkę „Vazobral” oznacza. Analogi leku lekarz może doradzić, że jeśli mają przeciwwskazania do jego akceptacji. Można również zwrócić się do odebrania zastępstwo jeśli oznacza to zbyt wiele dla ciebie.

Wskazania i przeciwwskazania

Przed dowiedzieć się, co można kupić analogu „Vazobral”, należy rozumieć sytuację, w której lekarze zalecają picia to alfa-blokera.

Został mianowany na:

– niewydolność naczyń mózgowych, które wystąpiły w t godzin, w wyniku miażdżycy mózgu; ..

– spadek aktywności umysłowej, zmiany związane z wiekiem, zaburzenia pamięci, orientacji w przestrzeni, z uwagi na problem;

– retinopatia (cukrzycowa lub nadciśnieniowej);

– choroba Meniere'a, Raynauda;

– niewydolność żylną;

– zaburzenia pochodzenia niedokrwiennego – szum w uszach, zawroty głowy.

Ponadto, może on być pijany jak profilaktycznie, aby zapobiec występowaniu migreny. Wszystkie te informacje zawiera aplikacje do leku „Vazobral” instrukcji obsługi. Analogi funduszy, co do zasady, są wykorzystywane do tych samych problemów.

Lek nie jest podawana tylko w przypadku, gdyby okazało się, że pacjent indywidualnej nietolerancji lub nadwrażliwości na poszczególne składniki. Z opieki przepisać go w czasie ciąży, a badania kliniczne nie były prowadzone. Podczas karmienia piersią należy pamiętać, że ten lek może zmniejszać laktację.

możliwe zamienniki

Jeśli szukasz bardziej przystępnej analogu „Vazobral” konieczne jest, aby wiedzieć, co dokładnie te same produkty tam. Są to produkty, które są przewidziane w celu poprawy tolerancji wysokich obciążeń, z chorobą naczyń mózgowych i inne choroby wywołane przez problemy z krążeniem mózgowym. Ale one zawierać inne składniki aktywne, więc nie można nazwać rodzajowe „Vazobral” lek.

W razie potrzeby, środki mogą być zastąpione przez te leki „Pikogam”, „Amilonosar”, „Pikanoil”. Można również użyć „Nicergolina” tablet „Redergin”, „Sermion”. i inne środki mogą być przeznaczone na poprawę obiegu – analogi „Vazobral”. Tabletki "Pikamilon", "Nilorgin", "Winpocetyna", "Tsinnasan", "Ginkoum", "Cavinton", "Tanakan" są prawie takie same.

polityka cenowa

Ludzie, którzy są zainteresowani możliwe substytutów narkotyków zainteresowanych kosztów tych środków. Lek „Vazobral” w aptekach wynosi średnio około 900 rubli za opakowanie zawierające 10 tabletek. Tytułowy roztwór doustny jest warte trochę więcej niż 600 rubli.

Jednocześnie oznacza „Cavintonum” można nabyć 180 rubli „Nicergolina”. – 500 rubli „Ginkoum”. – 400 rubli „Sermion”. – 370 rubli „Tanakan”. – 630 rubli.

Jeśli szukasz rosyjski odpowiednik „Vazobral”, a następnie spójrz na środek „Pikamilon”, który kosztuje około 70 rubli. „Pikogam” tabletki (40-50 rubli). „Amilonosar”.

Należy jednak pamiętać, jeśli lekarz wyznaczył środki „Vazobral”, a następnie wybierz zastąpienie nie jest lepiej z farmaceutą w aptece, a mianowicie z lekarza prowadzącego. On będzie w stanie wyjaśnić, że jest dostępny, co jest różnica między narkotykami i dlatego wskazane jest, aby pić leki przepisane.

Rosyjski rodzajowych

Najtańsze opcje są produkty krajowe, które mogą być stosowane zamiast pieniędzy „Vazobral”. instrukcja analogi, które stwierdza, że mogą one być pijany z niewydolnością naczyń mózgowych, zaburzeń depresyjnych, asteniczny warunkach, wynikających z chorób neuropsychiatrycznych, działa nieco inaczej.

Leki „Pikanoil”, „Pikamilon”, „Amilonosar”, „Pikogam” odnoszą się do nootropów, są one w stanie rozszerzyć naczynia mózgu. Mają one wpływ na krążenie krwi w organizmie. W wyniku odbioru normalnego metabolizmu w tkankach, zmniejsza opór naczyniowy, proces jest hamowana agregacji płytek i polepsza ogólne mikrokrążenia.

Na dzień powinna trwać od 40 do 150 mg leku, podzielona na 2-3 dawki. Przebieg leczenia wystarczająco długo – nie mniej niż 1 miesiąc. W niektórych sytuacjach, dzienna dawka może być zwiększona do 300 mg.

Wskazania do przyjmowania środków krajowych i ewentualnych ograniczeń

Każdy wyżej wymieniony analog domowy „Vazobral” może być przypisany w następujących przypadkach:

– niewydolność naczyń mózgowych;

– zaburzenia depresyjne występujące w starszym wieku;

– uczucie niepokoju, lęku, drażliwość.

Ponadto, zaleca się, w celu zapobiegania ostrej migrenowe bóle głowy, zwiększenie wytrzymałości w stanie otwartym jaskra kąta (dla ustabilizowania) w widoku z dróg moczowych.

Innym wskaźnikiem jest zatrucie alkoholem: narkotyki w stanie zatrzymać cały zespół ostrej, która podążyła.

Jeśli jesteś wrażliwy na nikotynoilu kwas gamma-aminomasłowy, przewlekłej niewydolności nerek, ciąża i karmienie piersią tych środków nie może być pijany.

Preparaty oparte na substancjach Nicergolina

Za pomocą alfa-blokerów obejmują „Nicergolina”, „Sermion”, „Nicergolina Verein”. Mają one na celu poprawę procesów przemiany materii i krążenia krwi w mózgu. Preparaty można także zwiększyć przepływ krwi w naczyniach krwionośnych mózgu i kończyn ludzkich, niewielkie zmniejszenie ciśnienia krwi w celu pobudzenia wzrostu zużycia glukozy i tlenu tkanek. Działają one w taki sam sposób jak środek „Vazobral”.

Analogi lek jest przepisywany do tych wskazań:

– brak przepływu krwi w mózgu, powstały w wyniku miażdżycy tętnic, zakrzepica lub zator w narządzie naczyniowym (może być ostre lub przewlekłe);

– chorobę Raynauda;

– zarostową zmiany naczyniowe przebiegające w kończynach, które charakteryzują się ich ograniczeniu do drożności;

– kryzys nadciśnieniowy lub nadciśnienie (jako dodatek).

Jednak leki te nie powinny być podjęte w przypadku nadwrażliwości na Nicergolina, ciąży, laktacji. Ponadto, nie przepisują je po zawale mięśnia sercowego, z niedociśnienia, bradykardii.

winpocetynę

W niektórych przypadkach, lekarze mogą przepisać leki na podstawie innych składników aktywnych. Jeśli szukasz analogu „Vazobral”, ale tańsze i nadal chcesz kupić wysokiej jakości importowane narzędzia, można zwrócić uwagę na leki z winpocetyny. Są to leki, takie jak "Cavintonum", "Winpocetyna", "Telektol", "Bravinton", "Korsavin", "Gipotef", "Vinpotropil".

Wszystkie te narzędzia mogą poprawić stabilność neuronów mózgu na niedotlenienie, poprawiają przemianę materii w tkankach i przyswajanie glukozy. Są one również przeciwutleniacze, zmniejszają lepkość krwi, zwiększone szybkości erytrocytów powrotu tlenu.

Wskazania i przeciwwskazania

na podstawie leków Winpocetyna mogą wyznaczać wyraźne objawy neurologiczne i psychiczne spowodowane pogorszeniem naczyń zasilających mózgu. Często są podawane po udarze mózgu, przejściowy atak niedokrwienia mózgu, miażdżycy, encefalopatia (w wyniku urazu lub choroby nadciśnieniowej). zalecane także leki i okulistów przewlekłych chorób oczu obejmujących uszkodzenia siatkówki i naczyniówki. Otolaryngolodzy ich przepisywane w przypadkach, gdy utrata słuchu jest diagnozowanych przez percepcyjnej typu, choroba Meniere'a, występowania szumów w uszach.

Winpocetyna nie może być podjęta w ostrej fazie udaru krwotocznego, ciężką postacią choroby niedokrwiennej serca, zaburzenia rytmu serca. Nie przepisać go do kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz dla dzieci w wieku poniżej 18 lat.

Ekstrakt z liści miłorzębu

Jeśli jesteś w związku ze lekarz wybiera analog „Vazobral”, można zwrócić uwagę na leki, takie jak „Tanakan”, „Ginos”, „Ginkgo biloba”, „Gingium”, „Vitrum Memory”. Wszystkie te narzędzia są wykonane z ekstraktu z liści Ginkgo biloba.

Przyczyniają się do tego, że poprawa krążenia krwi w tkankach mózgu i naczyń obwodowych, ich ścianki stają się bardziej elastyczny i mniej przepuszczalne reologiczne Parametry krwi są lepsze. Także na ich odbiór poprawia przemianę materii na poziomie komórkowym, rozszerzając wszystkie małe tętnice, zwiększa ton żyłach.

Przypisać do ich gąbczastej wynikające z TBI przenoszone udar lub na skutek starzenia się. Choroba ta charakteryzuje się upośledzeniem zdolności intelektualnych, zmniejszenie koncentracji, pojawienie się uczucia bezprzyczynowemu niepokoju i strachu. Ponadto, leki są zalecane dla zespołu Raynauda i zaburzenia krążenia krwi w naczyniach obwodowych, zawroty głowy, szum w uszach, niestabilność chodu.

Nie ma wyciąg z liści Ginkgo przy choroby wrzodowej żołądka i jelit, zapalenie błony śluzowej żołądka, zmniejszenie krzepliwości krwi, wrażliwość na substancję czynną, ciąży i laktacji.

Referencje

Zanim zaczniesz pić niektórych leków, wiele osób chce wiedzieć, czy oni pomogli innym. Jeśli zdecydowaliśmy się znaleźć środki „Vazobral” analogów, pacjent opinia pomoże zrozumieć, jak skuteczne jest każdy z leków.

Większość zgadza się z opinią, że wszystkie leki, poprawia krążenie krwi w mózgu, skuteczne. Jednak, aby osiągnąć efekt muszą pić przez dłuższy czas. Przebieg leczenia może trwać od 1 do 3 miesięcy, należy okresowo powtarzany. Biorąc pod uwagę fakt, że leczenie trwa wystarczająco długo, wiele z nich jest zainteresowany możliwością wyboru tańszych leków. Jest to możliwe, ale to najlepszy wybór, aby zrobić razem z lekarzem. Fakt, że pacjent nie jest w stanie ocenić skuteczność środka, nie wie, w jaki sposób wpływają one w różnych sytuacjach. Lekarz zna zalety poszczególnych leków i może wybrać najlepszą opcję.

Ważne jest również, aby dowiedzieć się, czy pacjent ma przeciwwskazań do konkretnych środków, ponieważ w tym przypadku być pewien, że będzie to konieczne, aby wybrać analogowe.

Komentarze pokazują, że wynik nie jest tylko po otrzymaniu „Vazobral” lek, ale również od krajowych tanich leków.