367 Shares 4279 views

Peruwiański Inca Orchid: opis, osobowość i pielęgnacja

Ten niezwykły piesek sobie taką rzadką i piękną nazwę, jest wciąż egzotyczna istota wielu profesjonalnych trenerów psów, nie wspominając o amatorskich hodowców.


Peruwiański Inca Orchid jest niezwykłe w wszystko: wygląd, cechy behawioralne, fizjologii. Dziś wprowadzenie do tego wspaniałego i bardzo ładny pies.

Historia rasy

Peruwiański Inca Orchid – starożytna i bardzo rzadkie rasy. Znawcy historii roszczenia kynologii, że został opracowany w roku 750 ne w Peru. Ten pies ma doskonały instynkt myśliwski jest bardzo ceniona przez Inków.

Należy wyjaśnić, że rasa ma dwie odmiany – Naked iz jej krótkie włosy. Jak zwierzę w domach Indianie żyli nagiego psa, pokryta wełną używane do polowań. W swojej ojczyźnie, ona nazywa się „nagi pies peruwiański”. Peruwiański Inca Orchid – jest jego nazwa Europejskiej.

Inwazji hiszpańskich konkwistadorów w Peru zwrócił uwagę na niezwykłe zwierzęta, i było to tragiczne wydarzenie w historii rasy. Uwagę Hiszpanów doprowadziło do ogromnych strat w populacji tych unikalnych zwierząt. Na szczęście, z biegiem czasu, wspaniały pies – peruwiański Inca Orchid – odbił w liczbach i został uznany za pierwszego psa rodzimym kontynencie amerykańskim. Mieszkańcy Peru byli przekonani, że to zwierzę z niezwykłą zdolność wygląd do leczenia różnych chorób.

Peruwiański Inca Orchid: opis rasy

Mówiliśmy już, że ta rasa jest podzielony na dwa podgatunki: całkowicie łysy i pokryty włosami. Średnia pozwala na występowaniu krótkich ysy futra psa na nogi, głowy i ogona. Teraz peruwiański Inca Orchid, nawet w domu nie występują zbyt często.

Interesujące jest to, że przedstawiciele rasy niekompletne uzębienie, ale nie wpływa to na zdrowie zwierzęcia. Jego najbliżsi krewni nie cierpi włosów wadę zębów – mają komplet.

Inną cechą niesamowite rasy – wrażliwość skóry zwierzęcia na zmiany temperatury. Na przykład, w zimie skórzanych pies stają się lżejsze, a latem staje się różowawy odcień.

Peruwiański Inca Orchid, w przeciwieństwie do większości psy nie pocić język i ciało. Jako osoba, ona następnie pokryte całe ciało. Te niezwykłe zwierzęta są nocnych myśliwych. Wieczorem stają się aktywne, a noc jest prawie nigdy nie spać.

cechy zewnętrzne

Wszystkie „Peru” dzielą się na trzy kategorie, które różnią się od siebie wysokością i wagowo:

  • Mini. Wysokość – 40 cm; masa – 8 kg.
  • Midi. Wysokość – 50 cm; ciężar – 12 kg.
  • Maxi. Wysokość – 65 cm; ciężar – 25 kg.

Smukły, elegancki pies z długimi nogami nigdy nie pozostają niezauważone. Zwracać uwagę na to wszystkich miłośników zwierząt. Jej głowica jest nieco podobny wilku z klinową czaszki. Ciemne oczy są w kształcie migdałów. Uszy wyprostowany (gdy zwierzę jest strzeżony), szeroki. W spoczynku, są wyluzowany.

„Peru” ma dość głęboką klatkę piersiową i umięśnione, szczupłe nogi. Ogon psa ustawiony na niski, średniej długości. Peruwiański Inca Orchid może mieć inny kolor – ciemnobrązowe, czarne, grafit lub niebieskawo bardzo jasne. Średnia długość życia – około 13 lat.

Każde odchylenie od normy jest uważane za wadę. Jego waga jest określana ekspertów, w zależności od tego, jak trudne jest to wyrażone. Ponadto, istnieją wady, które nie zostały omówione, prowadzą one do bezwarunkowego dyskwalifikacji:

  • wada zgryzu;
  • ogona i uszu niezgodne;
  • Płaszcz przekraczające dopuszczalne limity;
  • bielactwo.

charakter

Peruwiański Inca Orchid koncentruje się na życiu człowieka. Osobliwością tej rasy jest nadal na tym, że każdy z jego przedstawicielem jest absolutnie wyjątkowy, każde zwierzę ma indywidualny charakter, który może być zasadniczo różne od charakteru towarzyszy tego samego gatunku. Powoduje to trudności w sporządzaniu wspólny „portret” rasy.

Do człowieka „peruwiański” jest związany, ale jej uczucia do niego wyrażone powściągliwości. Musimy wczesnej socjalizacji, która pozwala uniknąć wielu problemów związanych z dzieckiem i obcych.

To zwierzę można nazwać najbardziej spokojny pies świata. Ona jest przyjazny, cierpliwy i niewzruszony. „Peru” miły, miłość uwagę na siebie, gospodarza z głośnym szczekaniem przywitał, wyrażając w ten sposób wielką radość spotkać.

Nagi pies peruwiański zrozumiały i najmądrzejszy, więc nie ma problemów z nim na treningach. Doskonałe rezultaty można osiągnąć, jeśli trening będzie oparta na grze ze wzmocnieniami przysmaków.

Peruwiański Inca Orchid: Konserwacja i pielęgnacja

Ten pies nie pasuje do niedoświadczony hodowca psów. Jak wiesz, szczególną ostrożność musi peruwiański Inca Orchid. Właściwa pielęgnacja tych zwierząt w pierwszej kolejności powinny być oparte na jego naturalny rytm życia. Wszystkie zajęcia, szkolenia powinny być przeniesione do wieczora, gdy zwierzę przeżywa największy wzrost aktywności.

Ten pies nie będzie tolerować niegrzeczny nastawienie. Najlepszym rozwiązaniem dla jej treści – mieszkanie lub dom, bo nie może być w zagrodzie. Najbardziej narażone miejsce „Peru” – skóry, która wymaga szczególnej troski. Zimą psa na spacer powinien być ubrany w dres, więc nie czuje się wszystkie „uroki” zimnego powietrza, a latem należy chronić przed palącym słońcem. Delikatna skóra zwierzęcia należy smarować ochrony przeciwsłonecznej jeśli idziesz na spacer w upalny, słoneczny dzień. Po kąpieli należy nawilżać olejów.

higiena

Bezwłosy pies potrzebuje regularnych przeglądów zębów, z których może być problem, jak również czyszczenie uszu i EYEWASH mocnej herbaty. Zapewnić właściwą opiekę swojego zwierzaka, a w odpowiedzi na obawy, będzie on przywiązują się do siebie i będzie można rozkoszować się ich obecności.

Zawartość prywatnym domu

Ten uroczy piesek z Peru jest idealnym rozwiązaniem dla utrzymania mieszkania – jest całkiem zadowolony z dwa krótkie spacery dzień, w którym zwierzę nie należy wypuszczać smyczy. Jeśli masz własne podwórko, pożądane jest, aby została ona podana do zacienionym miejscu, gdzie „Peru” będą mogli odpocząć i nie poparzyć.

Jak widać, peruwiański Inca Orchid – bardzo ciekawa rasa. W Rosji jest to prawie tam, ale mamy nadzieję, że tak szybko, jak te psy będą zabawiać i rosyjscy miłośnicy zwierząt.