590 Shares 9041 views

„Atsekardol”: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Znana kwas acetylosalicylowy jest powszechnie stosowany jako środek do obniżania temperatury. Nie każdy jednak wie, że ten lek jest często podawany pacjentom w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. W tym artykule skupimy się na taki preparat w postaci tabletek „Atsekardol”. Instrukcje użytkowania stwierdza, że lek ten zawiera w swojej członkostwa kwasu acetylosalicylowego. Stosować tego leku w praktyce kardiologicznej na dłużej niż rok, a okazało się, jak lekarzy i pacjentów. Co robi „Atsekardol” pigułki pomoc można znaleźć w tym artykule.

Pełny opis wytwarzania, instrukcje użytkowania, przeglądów, wskazań i efektów ubocznych – wszystkie te informacje są podane tylko dla orientacji i nie może służyć jako podstawa do podawania samego leku. Self-podobne leki mogą szkodzić zdrowiu, a zatem należy wziąć go wyłącznie na receptę lekarza.

cechy farmakologiczne

Preparat „Atsekardol” oznacza kwas acetylosalicylowy pokryty powłoką, który rozpuszcza się bezpośrednio w jelitach. Jest to niesteroidowy lek o działaniu przeciwzapalnym. Mechanizm działania leków jest to, że substancja czynna nie nieodwracalne hamowanie COX, w wyniku tłumienia i blokowanie syntezy tromboksanu A2 i agregacji płytek krwi. Wpływ substancji czynnej utrzymuje się w ciągu tygodnia, maksymalne stężenia leku we krwi osiągnięto 15 min po podaniu. Podczas normalnej pracy, pojedyncza dawka dróg oddechowych leku wydalane z moczem przez 24 do 72 godzin.

Ponadto, wysokie dawki leku w stanie znieczulenia i odprowadzania ciepła. Hamowanie syntezy płytek umożliwia stosowanie aktywnego leku w leczeniu różnych chorób sercowo-naczyniowych.

Aby pokazać „lek” Atsekardol

Instrukcje użytkowania opisuje warunki, w których zalecane jest przeprowadzenie tych tabletek.

Zwykle, lek jest przeznaczony do celów profilaktycznych w ostrego zagrożenia pierwotnych i nawracających mięśnia sercowego, czy pacjent ma czynników ryzyka, takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie, hiperlipidemia.

Wskazania są uważane także niestabilna dusznica bolesna, udar niedokrwienny zagrożenie (w tym i walcowanie zaburzenia krążenia krwi w mózgu).

Preparat „Atsekardol” mogą być podawane pacjentom dla zapobiegania zakrzepowo po chirurgicznym inwazyjnej interwencji naczyniowej, takiej jak tętnicy wieńcowej i aortovenoznoe obejściem angioplastyki tętnicy szyjnej, i tętnic wieńcowych.

Przeciwwskazania

Prawie wszystkie leki leki mają listę warunków, których nie można ich podjęcia. Wyjątkiem nie są i tabletki „Atsekardol”. Stosowanie tego leku nie jest zalecane dla osób z zaburzeniami, takimi jak:

 • krwawienie z przewodu pokarmowego;
 • erozji, wrzody żołądkowo-jelitowe;
 • Astma oskrzelowa zaostrzeń i remisji etapy;
 • skazy krwotocznej;
 • przewlekłą niewydolność serca;
 • polipowatość zatok przynosowych i nosa.

Zabrania się stosowanie leku „Atsekardol” analogi i podobny w składzie leku podczas ciąży i karmienia piersią dziecko. Może on być traktowany jako przeciwwskazania indywidualnej wrażliwości na kwas acetylosalicylowy i składnik pomocniczy w preparacie, w szczególności laktozy.

Z opieki przepisać lek z naruszeniem wątroby i przeciwzakrzepowej terapii. Kiedy potencjalny operacja jest również niepożądane pić tabletki „Atsekardol”. Instrukcje użytkowania znajdują się informacje, że ze szczególną ostrożnością należy stosować ten lek dla osób z chorobami nerek, ponieważ pojawia się w moczu.

Tabletki te są przeznaczone do długotrwałego użytkowania. Wysokie dawki leku mogą być podawane w skrajnym przypadku, w celu zmniejszenia temperatury.

Reżim dawkowania

Jako leku terapia „Atsekardol”? Aplikacja użytkownika stwierdza, że wyrób jest przeznaczony do podawania doustnego. Pić tabletki przed jedzeniem żywności i popić szklanką wody.

W zapobieganiu ostrego zawału mięśnia sercowego, której podawano 100 mg dziennie lub 300 mg co 48 godzin. Aby uzyskać szybkie wchłanianie i stężenie substancji czynnej w osoczu jest żuta tabletki i następnie spłukiwane wodą.

Jeśli lek jest podawany pacjentowi z niestabilną dławicą piersiową lub aby zapobiec ponownemu sercowego, udar niedokrwienny lub zapobiegania powikłań zakrzepowo-zatorowych w okresie pooperacyjnym, biorąc tabletki po 100 mg co 24 godzin.

Do zapobiegania tętnicy płucnej i jej oddziałów, a także zakrzepicy żył głębokich zaleca napojów tabletek po 100 mg raz na dobę lub 300 mg co 48 godzin.

niepożądane

Ma to negatywny wpływ na organizm leku „Atsekardol” (tabletki)? Instrukcje użytkowania i referencje wskazują następujące objawy niepożądane:

 • System hemopoetycznych: niedokrwistość i zwiększyć prawdopodobieństwo krwawienia;
 • Gl: ból brzucha, nudności, wymioty, zgaga, wrzodu dwunastnicy i żołądka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych;
 • Układ odpornościowy: wysypki alergiczne jako plamy, pęcherze, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, i anafilaksja;
 • Układ oddechowy jest możliwy skurcz oskrzeli;
 • Ośrodkowy układ nerwowy: utrata słuchu, szum i szum w uszach, ból głowy i zawroty głowy.

Są to skutki uboczne leku, opisuje „instrukcje Atsekardol” do użycia, ale opinie pokazują, że przejawy danych są rzadkie i zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany.

Wykorzystanie środków w czasie ciąży

Dlaczego nie stosować leku „Atsekardol podczas ciąży i karmienia piersią? Odpowiedź na to pytanie tkwi w prostym wyjaśnieniem. kwas acetylosalicylowy jest uważane za niepożądane, substancja niedojrzałe niemowlęcia. Wśród wielu przeciwwskazań do leku „Atsekardol” Instrukcja zawiera również pozycję dotyczącą zakazu przyjmowanie leku osobom poniżej 18 roku życia.

Substancja czynna, osiągając maksymalne stężenie we krwi po podaniu, mogą wnikać do rozwijającego się płodu.

Szczególnie niebezpieczne dla jej działań w wysokich dawkach w pierwszym i trzecim trymestrze. Przyjmowanie leku zwiększa ryzyko wad, takich jak podniebienie i rozszczep wrodzone wady serca.

Tabletki „Atsekardol” analogi tego preparatu zawierającego tę samą substancję czynną, są przypisane tylko do odpowiedniej oceny ryzyka i korzyści z terapii.

kwas acetylosalicylowy w dawce 300 mg w ostatnim trymestrze ciąży mają negatywny wpływ na pracę i powoduje przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego u płodu i zwiększać ryzyko krwawienia podczas porodu i cesarskiego cięcia u matki i dziecka.

Co sugeruje możliwość zastosowania przed urodzeniem „Atsekardol” tabletki instrukcje do użytku? Analogi i własny lek tuż przed narodzinami może spowodować krwawienie w mózgu dziecka w specjalnej grupie ryzyka przedwczesnego niemowląt. Dlatego przez taką terapię powinno być zaniechane.

Stosowanie w okresie laktacji

Podczas karmienia piersią stosowanie jednorazowej Atsekardol „opinii tabletek, które mówią, że są dobrze usunięte temperaturę, nie wymaga zniesienia karmienia piersią. Ale tu jest długotrwałe leczenie lekiem dane mogą zaszkodzić dziecku ciała, więc trzeba wybrać pomiędzy przyjmujących leki i karmienia piersią, oceniając stan kobiety.

Opinie lekarzy i pacjentów

Zasadniczo, wszystkie odpowiedzi na temat leku mieć pozytywny charakter. Lekarze mówią, że tabletki są przeznaczone do zapobiegania nawracających ataków serca, udarów mózgu i zakrzepicy po zabiegu i dobrze ze swoich zadań.

Pacjenci, którzy przechodzą terapię, twierdzą, że jeśli nie żuć tabletki, nie ma dyskomfortu w żołądku po odbiór nie występuje. Najważniejsze jest to, żeby trzymać się zalecanej dawki lekarza prowadzącego. Również pacjenci potwierdzają fakt dodatniej dynamiki w zapobieganiu i leczeniu zakrzepów.

Wśród opinii i oznaczony pozytywny chwilę, jak polityki cenowej. Tabletki są tanie i są publicznie dostępne grupa leków.

Interakcje z innymi lekami

Biorąc sam lek i analogi narkotyków „Atsekardol” odczyty, które są prawie identyczne, to należy być bardzo ostrożny, gdy łączy się go z innymi lekami, tak jak kwas acetylosalicylowy może poprawić działanie poszczególnych substancji zawartych w innych preparatach.

Tak więc, na przykład, osłabienie i jego klirensu powodu przemieszczenia białka zwiększa się działanie „MTX” granulek, co jest niepożądane w chemioterapii te środki.

Głównym składnikiem „Atsekardol” wypiera leku kwas walproinowy wiązaniu białek i tym samym zwiększenie jego wpływ na organizm. Niepożądane jest, aby pić jednocześnie trombolityczne i leki przeciwpłytkowe i pigułki „Atsekardol”. Lekarze o tej kombinacji mówi się o negatywnym wpływie na organizm ludzki.

Kwas acetylosalicylowy zwiększa działanie insuliny i jej pochodnych, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ludzi, którzy podążają poziom cukru w organizmie.

Zabronione jest stosowanie tabletek „Atsekardol” razem z preparatami zawierającymi substancję ibuprofen i jego pochodne.

Uwagi dotyczące odbierania tabletki „Atsekardol”

Instrukcje użytkowania, zdjęcia są prezentowane w artykule jest oryginalna wersja opisu przygotowania jej producentów, który jest dołączony do każdego opakowania. Ma wszystkie dane dotyczące zalecanych dawek opisanych efektów farmakologicznych, wskazania i efektów ubocznych. Mimo że lek jest uwalniany w aptekach bez recepty od lekarza, nie jest zalecany do uciekania się do samodzielnego leczenia tym lekiem długoterminowej. Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na pojedynczym recepcji zmniejszenie temperatury ciała, zwłaszcza u pacjentów, którzy mają problemy z układem formowania krwi.

Zabronione jest wziąć narkotyk „Atsekardol” razem z alkoholem, ponieważ kombinacja negatywnym wpływie na błonę śluzową żołądka i może spowodować poważną chorobę.

U pacjentów z astmą aspiryna może powodować skurcz oskrzeli i sprowokować atak astmy, więc zanim podejmie pigułki „Atsekardol” należy ocenić korzyści i zagrożeń związanych z narkotykami.

Lek nie ma wpływu na stężenie, nie powoduje senność i hamowanie, a więc pacjentów w trakcie leczenia może kontrolować samochód i przeprowadzić prace podwyższonym niebezpieczeństwie.

przedawkować

Przekroczenie dawki jednostkowej może powodować krwawienie z żołądka. Objawy przedawkowania to nudności, wymioty, szum w uszach, niewydolność układu krążenia i układu oddechowego, które mogą spowodować śpiączkę pacjenta. Jeśli silny nadmiar dawka może rozwinąć gorączka, zasadowica oddechowa, kwasicy ketonowej i hiperwentylacji. W tych warunkach wymaga regulacji i codziennie pojedynczą dawkę leku, a w niektórych przypadkach będą cofnięte i przeprowadzenie leczenia objawowego. Do szybkiego demontażu i neutralizacji substancji czynnej leku „Atsekardol” prowadzi się leczenie doraźne: płukanie żołądka, hemodializa, podawanie substancji pochłaniających i określaniu równowagi kwasowo-zasadowej w celu ponownego diurezy.

Warunki przechowywania i forma

Jak przechowywać lek „Atsekardol”? Instrukcję obsługi, narkotykami opinii wskazują, że nie wymaga specjalnych warunków przechowywania tabletek. Wystarczy przestrzeganie ogólnych wytycznych i obejmują pakowanie tabletek w ciemnym i chłodnym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C. W takich okolicznościach, lek zachowuje swoje właściwości lecznicze, przez trzy lata.

Dostępne Atsekardol „tabletki” w różnych dawkach substancji czynnej: 50, 100 i 300 mg. Głównym substancja czynna działa kwas acetylosalicylowy. Nośne same elementy są skrobia kukurydziana, poliwinylopirolidon, celuloza mikrokrystaliczna, talk, stearynian magnezu, laktozę, dwutlenek tytanu i olej rycynowy.

Tabletki mają kształt okrągły dwuwypukły oraz otoczkę, która rozpuszcza się dopiero w jelitach, zapobiegając w ten sposób niepożądane działanie na błonę śluzową żołądka.

analogi narkotyków

Co sugeruje, zastępując „Atsekardol” Instrukcja przygotowania do użytku? Analogi powinien zawierać ten sam aktywny składnik, jak również wpływają na organizm. Zamienniki mogą działać leki takie jak "aspiryna", "Aspiryna", "Curdie ACK", "zakrzepowa ACC" i "Aspirin Cardio".

Każdy z tych leków ma swój system odbioru i zalecaną dawkę. Analogi, jak również lek sam „Atsekardol”, która składa się z kwasu acetylosalicylowego nie jest stosowany w pediatrii, mają wiele przeciwwskazań i ograniczeniom w połączeniu z innymi lekami.

W trakcie leczenia, należy regularnie monitorować stan krwi, jak również do monitorowania obecności krwi w kale pacjenta. Aby to zrobić, należy okresowo przeprowadzać badania kliniczne, których wyniki powinny ustalić dalsze leczenie.

Lek „aspiryna”: zestawienie

Właściwości farmaceutyczne tego leku jest jej zdolność do odprowadzania ciepła do hamowania procesów zapalnych i zmniejszenia agregacji płytek. Wskazania do leczenia obejmują gorączkę z SARS i grypy, zapobieganie zakrzepicy i zawału i chorób reumatycznych.

Stosowanie leku w postaci tabletek do działania przeciwbólowego 325, 400 i 500 mg, na działanie przeciwpłytkowe 50, 75, 100, 300 i 325 mg.

Gdy gorączka i ból oznacza dorosłym zaleca się do picia w dawce 100 mg. Tabletka musująca rozpuszcza się w wodzie i spożywane po jedzeniu. Pojedyncza dawka nie powinna być większa niż 1 g substancji czynnej. Jeśli lek jest przeznaczony do zapobiegania zakrzepicy, jego dawka powinna być 40-325 mg raz w ciągu 24 godzin.

Lek ten ma takie same przeciwwskazania i skutki uboczne jako agent „Atsekardol”.

Lek „zakrzepowa ACC”: zestawienie

Lek o nazwie „zakrzepowa ACC” są identyczne i w rezultacie kompozycja leków analogowych „Atsekardol”. Z wyglądu jest okrągłe i obustronnie wypukłe tabletki z genialnym i lekko szorstkiej powierzchni. Substancja czynna – kwas acetylosalicylowy w ilości 100 mg na tabletkę. Składniki pomocnicze – laktozę, dwutlenek krzemu, triacetynę, talk, skrobia ziemniaczana, silikonowy środek przeciwpieniący, kopolimer kwasu metakrylowego i etakrylanu.

Leki sprzedawane w opakowaniach blisterów 3, z których każda składa się z 10 tabletek. Zalecana dawka – 50-100 mg na pojedynczą dawkę. Jednakże lekarz prowadzący może przepisać wysokich dawek, ze względu na stan pacjenta i obecności przeciwwskazań.

Lek „kwas acetylosalicylowy”: Funkcje aplikacji

Specyfika tego leku polega na tym, że nie ma otoczki dojelitowej, więc tabletki te silnie drażnią błonę śluzową żołądka. Fakt ten uniemożliwia przyjęcie leku na choroby wrzodowe żołądka i jelit w ostrej fazie. Lek ten jest przeciwwskazany u dzieci poniżej 15 roku życia.

Zaleca się picie tabletek w celu zapobiegania zakrzepowo-zatorom, atakom serca i udarom, a także reumatyzmowi, chorobom zakaźnym i zapalnym. Dawkowanie dobiera się indywidualnie. Oficjalna instrukcja użytkowania zawiera zalecenia dotyczące programu przyjmowania. Dawka leku może zmieniać się od 40 do 100 mg na raz, ale nie więcej niż 8 g substancji czynnej na dzień.