433 Shares 4461 views

Jestem samotny … The przyczyn samotności. Psychologia jedna kobieta

Jestem samotny … Więc można powiedzieć lub pomyśleć prawie co trzecia osoba na naszej planecie. Samotność jest stanem lub specyficzny Standardowy czas, gdy dana osoba jest jednym fizycznie lub psychicznie.


Jakiś czas przeżyć to uczucie jest normalne. Mówi się, że kreatywni ludzie często wydają się być sama z siebie. I staje się bardzo satysfakcjonujące zajęcie. Jednak samotność jako sposób życia – bardzo niekorzystnego warunku osoby. Szczególnie problematyczne jest dla mężczyzn. Ból, samotność i beznadzieja dość często doświadczają i osób starszych.

To uczucie jest zwykle problemem miast i życia w młodości. Być może jednym z powodów jest chęć zwrócenia uwagi na siebie, a tym samym mają litości nad sobą. W każdym razie, jest o wiele łatwiej zrobić niż nabycie umiejętności komunikacyjnych.

problem ukryty

Przedstawiciele silniejszej płci jest bardzo rzadko skarżą się na samotność. Jednak wpływ tego stanu na mężczyzn, najbardziej szkodliwe. Każdy, kto woli żyć bez rozsądnych warunkach może spaść i nabyć złych nawyków w postaci nocnego życia, Nieporządek, hazardu i alkoholu.

„Czuję się samotny” – tak mówią, tych ludzi, którzy nie mają stałych przyjaciół lub ukochanej. Jest to duży problem. Przyczyny samotności ludzi można podzielić na dwie duże grupy. To dlatego, że z nich przez mężczyzn w wieku powyżej trzydziestu lat, nie chce mieć bliskie otoczenie.

Pierwsza grupa składa się z przyczyn patologicznych naturze. Wśród nich są następujące:

– infantylizm;
– psychiatria;
– fobię społeczną;
– rozwinięte umiejętności komunikatywne kontakt z ludźmi;
– niewystarczające samoocena.

Wszystkie te przyczyny mogą się pokrywać ze sobą. Tak, istnieje infantylne osobowość, posiadająca nieodpowiednią samoocenę i mają słabe umiejętności komunikacyjne. W tworzeniu relacji ważne, aby być w stanie określić, z jakich źródeł ma psychologię samotnego człowieka. Jeśli jest ona oparta na osobistym niedorozwoju, komunikacja zostanie wybrany, aby zapewnić pozytywny wpływ. Czasem powody są zakorzenione w psychopatologii. Następnie manifestacja uwagi może mieć negatywne konsekwencje i niekontrolowane.

Istnieją również powoduje samotności, który odnosi się do egzystencjalny. Mogą być normą i wzbogacić wewnętrzny świat człowieka. Wśród nich są samotność, która jest elementem rozwoju duchowego; służąc jako część zawodu; jako miara samowystarczalności jednostki; Jest częścią przyjęcia dla kultury człowieka.

Problem w podeszłym wieku

„Czuję się samotny” – tak można powiedzieć, wielu z tych, którzy osiągnęli starość. Nieobecność kręgu osób w podeszłym wieku jest obecnie dużym problemem społecznym. Często samotni starzy ludzie skarżą się na uczucie opuszczenia i braku popytu, brak zrozumienia i wyobcowania, które pochodzi z młodości. Jednocześnie nie czują wsparcia i opieki ze strony państwa.

Jest w starym problemem wiek ludzkiej samotności tkwi w braku dzieci, rodziny i wnuków. Polega ona na tym, że stary człowiek żyjący poza jego młodej rodziny. Smutek i samotność pokrywa w starszym wieku po śmierci małżonka. Czasami ludzie starsi są izolowanie się od innych z powodu swojej słabości finansowej.

Decyzja jest wystarczająco duże problemy społeczne społeczeństwa powinny być podejmowane przez państwo, ponieważ wrażliwość i niepewność wśród osób w podeszłym wieku nie pozwalają im znaleźć swój własny sposób na dowolny powstały w ich życiu trudna sytuacja.

Samotność i zdrowie

Brak wewnętrznego kręgu znacznym stopniu negatywny wpływ na kondycję ludzką. Odnosi się to również do zdrowia dziecka. Mówi się, że szkoda z samotnością znacznie większej niż rozpowszechnione choroby naszych czasów – otyłości. Amerykańscy naukowcy opublikowali dowody z obserwacji medycznej, co pozwoliło im dokonać pewnych wniosków. W porównaniu z otyłością, która jest szkodliwa dla zdrowia ludzkiego ciała, samotność boli psychikę. W celu rozszerzenia lat swojego życia, osoba musi komunikować się z ludźmi bliskimi mu podróżować dalej i starać się znaleźć partnera.

Ciekawostką jest fakt, że do pięćdziesięciu lat życia, możesz być szczęśliwy, nawet będąc sam. Przekraczając próg pół wieku, człowiek uświadamia sobie, że potrzebuje drugą połowę, albo wnuki.

samotność damska

Płeć piękna narzekają na brak bliskich przyjaciół znacznie częściej niż mężczyźni. Jednocześnie istnieje pewien paradoks. Sformułowanie „jestem samotny” często wypowiadane przez tych, którzy są najbardziej w otoczeniu ludzi.

Nieobecność ukochanej mężczyzny kobieta często doświadcza ich niższości. W tej samotności, co wpływa na płeć piękną, to raczej uczuciem niż rzeczywistość. Często jest to tylko gra nostalgii te panie, które nie chodzą do kontaktu i czeka na swojego księcia. Dla kobiet, użalania się nad sobą i narzekać na życie bardziej znane i łatwiejsze niż koncentrować wysiłki na poszukiwaniu partnera. Aby mówić o braku porządnych ludzi, oczywiście, jest łatwiejsze niż mieć pozytywny pod prysznicem i oglądać figurę.

mitologiczny typ

samotność damska w pewnym momencie charakteryzuje się brakiem mężczyzny, z którym pani mogła żyć razem, albo przynajmniej spotkać. Na przykład, kategoria ta może obejmować jedną matkę. Ta kobieta ma trudny okres w życiu. Ona ciężko pracuje i jest zmuszony do rozwiązania wszystkich problemów wynikających na jej drodze. Na takie kobiety mają swój własny dom, a to może poradzić sobie z tym wszystkim lubi. Na przykład, spędzić dzień na kanapie czytając książkę, znając góra brudnych naczyń w kuchni.

Psychologia jedna kobieta ma konieczności przedstawienia raportu za swoje działania. Jest pełna samooceny, bo samowystarczalna w sobie i ma głos, który może przynieść korzyści wszystkim. Jeśli płeć piękna nie ma wewnętrzny krąg, to wszystko może mieć swój wolny czas hobby, poświęcając większość swego życia. Ponadto, jedna kobieta jest o wiele łatwiejsze do mnie zadzwonić, aby odwiedzić jedną ona chce zobaczyć. Ta pani nie musi wymyślać nieprawdopodobne historie po nocy spędzonej w gadać z jej najlepszą przyjaciółką.

Samotna kobieta niezależna psychicznie. Ona nie jest w miłości, ale w tym samym czasie, to jest wygodne i dobre. Jednak czasem jest to bardzo smutne, że noce spędza ze swoim dzieckiem lub kota. Jest to okazja, aby spotkać swoją prawdziwą miłość, ale nie była w pośpiechu, aby ją poznać.

przystojny książę

Jedna kobieta nie jest wspólnikiem życie, więc jest zawsze szuka. Jednocześnie ma jasne wyobrażenie o tym, co jej ulubiony osoba musi być:

– piękne;
– duża;
– bogaty;
– formowane;
– Clever;
– opiekę;
– odpowiedzialne;
– sprawiedliwy;
– bez dzieci;
– trzymania;
– niezamężna.

Ponadto powinien on być obecny mistyki i urok. Jedynym kochanek powinien być silny i szczęśliwy, wciąż być jedna kobieta mężczyzna. Ale co najważniejsze – nie powinien mieć żadnych wad. Jednak prawdziwym życiu nie jest tak często konfrontuje nas z książętami.

mitologia

kobieta samotność psychologia zachęca ją do dalszego cierpienia. Jest to ułatwione i różne mity. Zatem twierdzenie, że kurczak nie jest ptakiem, a kobieta – mężczyzna pcha pani w przeciwnych argumentów. Odnoszą się one do mężczyzn. W umysłach pewnego stereotypu powstaje, co, oczywiście, mówi, że wszyscy ludzie zawodne, głupie i nieczuły. Inną cechą mitu – jest twierdzenie, że kobieta może zatrzymać galopującego konia i wprowadź płonącego domu. To generuje fałszywy obraz możliwości sama rozwiązać wszystkie problemy życia bez mężczyzny.

Przyczyny cierpienia

Zasadniczo, jedna kobieta jej wolność bolesne. Ona jest zmuszony do radzenia sobie z problemami własnego życia za. W tym przypadku to nie pomaga nikomu. Obciążone kobieta i święta, które spotyka się w towarzystwie pojedynczych dziewczyn.

Czasami pani chce rozmawiać z kimś z serca, aby znaleźć współczucie i narzekać. Ponadto miała nikogo prosić o pomoc. W tym przypadku, społeczeństwo może potępić kobietę wiszącą na etykiecie starej służącej.

prawdziwa samotność

Czasami kobieta ma duży krąg krewnych i bliskich przyjaciół. Są one bardzo pomocne z nim i mieć trochę odpowiedzialności. W tym przypadku jedna kobieta nie zawsze działa. Ona może dać pieniądze rodziców lub byłego męża, bogatych krewnych lub dorosłych dzieci. W związku z tym, że w pełni nie może być pozostawiona sama sobie. Czasami krewni obowiązki znacznie cięższych stosunków rodzinnych. W tym przypadku jedna kobieta jest trudno być osobą niezależną. Robią to dla swoich dzieci, krewnych lub przyjaciół.

Istnieją przypadki, kiedy kobieta celowo dąży do samotności. Pozwala to na gojące się rany i przywrócić spokój.

Ale bądź co bądź, to warto pamiętać, że samotność kobiety jest jej osobisty wybór. Warunek ten nie oznacza jej niższości lub wykonywania niewłaściwych działań. Ten self-wybór jednostki.

zalety

Samica samotność ma swoje pozytywne strony. Są do dyspozycji wolność swojego czasu. W tym przypadku, niezależna kobieta może sobie na to pozwolić, nie odważył kobieta jest żonaty. Nie trzeba szukać podejść do małżonka i dostosować się do jego nastroju. To może zrobić karierę, zdobyć wykształcenie i przyjemność wziąć udział w jakichkolwiek hobby. Kobieta nie jest związany więzami rodzinnymi, Sama gospodyni. To sprawia, że nie tylko pieniądze, ale również rozprowadzać je na własną rękę.