633 Shares 2638 views

Laptop Keyboard: jak wyczyścić?

Laptop Keyboard – najbardziej aktywnie używane części laptopa. I że zazwyczaj spadają okruchy jedzenia, kurzu, brudu, śmieci, a czasami nawet napojów lub innych płynów. Ale laptop klawiatura ukrywa pod płyta główna, dysk twardy i wielu innych elementów. Rozlany płyn może być przyczyną ich awarii. Ponadto, zły wpływ na wydajność kurz i brud, który wchodzi za pośrednictwem klawiatury na szczelinę usytuowaną pod urządzeniem. Aby zapobiec uszkodzeniu wymagają okresowego czyszczenia. To proste rozwiązanie przedłużyć żywotność laptopa i zaoszczędzić pieniądze.


Jak czyścić?

Kurz, który gromadzi się pod klawiaturą, wystarczy użyć odkurzacza, nie vyduesh. Ale w sklepach sprzętu biurowego mieć puszkę sprężonego powietrza. Ciśnienie w nich nie jest tak silne, że pył i osad wyrzucane spomiędzy przycisków nie zdecydował się na części wewnętrznej. Po prostu zrób to w pokoju nie polecam: mają po zabiegu, aby wykonać czyszczenie.

Do systematycznego (dwa lub trzy razy w tygodniu) czyszczenie klucze i skafander specjalną szczotkę i bezstykowa między nimi, które można kupić w sklepach samego sprzętu biurowego. Ale to raczej środki zapobiegawcze. Istnieją zestawy, które dodatkowo zawiera specjalne płyny do czyszczenia. Jeśli procedura przeprowadzana regularnie, bardziej poważnych zdarzeń trzeba szybko.

Jeśli klawiatura laptop nie posiada chischena, istnieją problemy z kluczami spornych, nadszedł czas, aby je zdemontować. Jeśli masz odpowiednie umiejętności, można to zrobić samemu, jeśli nie, to trzeba nosić laptopa do centrum serwisowego. To nie jest najtańszy przyjemność (profilaktyczne czyszczenie bez naprawy będzie kosztować około 40-50 $), ale wyjście awarii płyty głównej będzie kosztować jeszcze więcej.

Co zrobić, gdy ciecz została rozlana na klawiaturze?

Czego nie należy:

  • Nie panikuj. Panika – zły asystent. Nie rób nic, dopóki nie uspokoi.
  • Nie używaj suszarki do włosów. Pod wpływem gorącego powietrza i klucz słodkie i płynnych ścieżek niepowodzeniem.
  • Nie włączaj laptopa. Jeżeli płyn powinien być wylana pochylić ją w kierunku jazdy – zawiera mniej elementów, i są tańsze.
  • Nie należy włączać lub wyłączać komputera , dopóki nie jesteś pewien, że wszystko wyschło.

Mimo wszystko wyschło, spróbuj włączyć / wyłączyć komputer. Cuda się zdarzają: czasami skutki są minimalne. Jeśli masz szczęście, trzeba będzie zwrócić się do panów. Można oczywiście próbować skorygować Kłopot siebie, ale to nie doprowadzi do najgorszej porażki. urządzenia przenośnego, w której wszystkie elementy są umieszczone zwarty i najmniejszym niewygodne ruch może spowodować pęknięcie. Na przykład, starając się, aby odłączyć kabel klawiatury z taśmą, można uszkodzić złącze kabla taśmowego i płyty głównej.

Jeśli klawiatura laptop jest wypełniona płynem, jest prawdopodobne, że będzie to koniec napraw. Ale można umieścić nową klawiaturę z podświetleniem. Jest to przydatne, jeśli często pracują w ciemności. Notebook z podświetlanej klawiatury popularnej z programistów i projektantów, którzy, jak wiemy, ludzie są twórczy i często pracują w nocy, kiedy mieliby prywatności. Jeśli przypiszesz „laptop” w naprawie, wtedy pytanie, gdzie kupić klawiaturę laptopa, nie będzie torturować. Jest to problemem fachowcom.