469 Shares 2991 views

Dlaczego potrzebujemy soczewek w reflektorach i jak je zainstalować?

Często właściciele domowych samochodów, a nawet zagranicznych samochodów skarżą się na słabe oświetlenie w ciemności. Niektórzy rozwiązują ten problem, zastępując optykę nowym, ktoś montuje ksenon, a niektóre instalują specjalne obiektywy w reflektorach. Te ostatnie charakteryzują się jaśniejszą i bardziej stabilną wiązką światła, dzięki czemu są skuteczniejsze niż ksenon.


Co one składają?

Soczewki bi-ksenonowe w reflektorach wykonane są z wielu elementów konstrukcyjnych, które na końcu są połączone w jeden duży moduł. Zawiera on całe elektroniczne wypychanie, czyli bez którego nie włącza się reflektor. Często lampa o temperaturze barwowej 5000K jest zainstalowana wewnątrz reflektora. Na prośbę kierowcy można ją zastąpić silniejszym. A po bokach produkcji jest zainstalowany specjalny, duży pierścień.

Nerwy przy instalacji nowej części

Warto zauważyć, że proces instalacji soczewki w reflektorze nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli przynajmniej powierzchownie poznajesz elektroniczny system samochodu, możesz bezpiecznie dostać się do pracy. Jeśli jednak nie jesteś pewny swoich umiejętności, lepiej zastosuj się do SRT, w przeciwnym razie błędna instalacja obiektywu w reflektorze doprowadzi do najbardziej nieprzewidywalnych konsekwencji, aż do usterki.

Proces usuwania i instalowania tej części można podzielić na kilka etapów, z których każdy rozważymy teraz szczegółowo.

  1. Kontynuujemy demontaż konstrukcji zewnętrznej reflektora. Aby prawidłowo usunąć standardową optykę, skorzystaj z instrukcji obsługi. Proces ten nie jest bardzo skomplikowany i można to zrobić za kilka minut.
  2. Po odłączeniu przewodów i podłączeniu nowej optyki. Zamocuj soczewkę ksenonową w reflektorze bez wiercenia dodatkowych otworów i miejsc. Całe detale są umieszczane w regularnym miejscu bez zmian, więc każdy kierowca może sobie z tym poradzić. Po zainstalowaniu nowej optyki należy ją dokręcić przy użyciu nakrętek zaciskowych. Wszystko, reflektor jest gotowy do użycia. Musimy tylko wyregulować soczewkę, aby uzyskać normalną wiązkę światła.

Jak dostosować tę część?

Po regulacji można przejść na dwa sposoby: kierować się do HUNDRED, gdzie za dodatkową opłatą wykonasz całą pracę lub dostosujesz obiektyw do rąk. Aby to zrobić, musisz przejść do specjalnego miejsca (ważne jest to, że było płaskie, a samochód nie stoi pod kątem). Następnie znajdź miejsce regulacji pod maską i obróć ją, aż światło nie będzie normalnie świecić. Ale tutaj najlepiej ufać nie intuicji, ale zaleceń producenta. Ponieważ wszystkie samochody są na specjalne życzenie, wartość dostosowania nie zawsze jest taka sama. A w podręczniku wszystko jest napisane szczegółowo. I jeszcze jedna sprawa – przy wykonywaniu tego procesu z prawym reflektorem obniż trochę. Robi się tak, aby w nocy nie oślepiać nadjeżdżających kierowców. Z lewą lampą nie można tego zrobić – pożądany efekt jej opuszczenia nie będzie w każdym razie.