524 Shares 7903 views

Niesamowite afrykańskie stepowe: flora i fauna

Savannah (African step) powleka drewna krzewów rzadkich form wegetacji roślin zielnych i dużej powierzchni, która należy do subequatorial. W przypadku typowego sawannie rodzaju klimatu jest uważany sub-równikowej, która charakteryzuje się wyraźnym podziałem na sucho i pory deszczowej.

opis

Afrykańska sawanna step – jest typowym przykładem regionu, którego obraz pojawia się w głównej liczby osób na wzmiankę o tym kontynencie. Na terenie zdominowanym przez wiecznie zielone lasy deszczowe i pustynie, pomiędzy którymi rozciąga się piękny, niestały i dzikiej sawanny – ogromnego obszaru, porośnięte pojedynczymi drzewami i trawą. Naukowcy zidentyfikowali przybliżony wiek tego naturalnego zjawiska – około 5 milionów lat .. Dlatego uważa się, najmłodszy Afryki strefowy typu.

położenie geograficzne

African step zajmuje prawie 40% kontynentu. Znajduje się on około równikowych lasów zimozielonych.

Gwinei-sudański sawanna na północy graniczy z lasów równikowych, rozciągając 5000 km od wschodniego wybrzeża Oceanu Indyjskiego na zachodnim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Na str. Tan Savannah rozciąga się na dolinę. Zambezi, a następnie obracając się na 2500 km na zachód, rozciąga się u wybrzeży Atlantyku.

W zależności od pogody

Afrykańska sawanna step jest bezpośrednio uzależnione od pogody, której kaprysy są odczuwalne bardzo silnie przedstawicieli flory i fauny. Suche sezony nie są podobne do innych. Natura każdego roku musi dostosować się do zmian pochodzących z klimatem. Nieuchronnie tylko jeden – sawanna w każdym takim okresie traci witalność, jasność, soki, obracając morze duszny mrok i wyschnięta trawa. Wraz z nadejściem pory deszczowej tak szybko rozpocząć zmianę krajobrazu, że dla niektórych dniach natura staje się zupełnie nie do poznania. Jeśli porównamy zdjęć sawanna przed nadejściem pory deszczowej i po tygodniu intensywnych opadów deszczu, aby znaleźć ich podobieństwa nie będzie łatwe.

Flora sawannę

Na Czarnym Lądzie rośliny typowe sawanny – to wszelkiego rodzaju akacji, oleje, baobab, lofiry lancetowate, dum-palmy, słoń trawy, anizofilly, różnorodność traw. Nawiasem mówiąc, ostatni lepiej niż inni przystosowane do warunków regularnej zmiany wilgotności i temperatury. Po tym wszystkim, jeżeli okres suszy, drzew kserofity można po prostu wyrzucić liści i stanąć w tej formie w oczekiwaniu na nowy pory deszczowej, jest o wiele trudniej przetrwać zioła. Chociaż natura była w stanie zadbać o utrzymanie rentowności pokrywą sawanna trawy. U przedstawicieli zbożowych Afryki flory owłosionych liści, wąskie, bardzo twarde i posiadają powłokę odporną na wosku, który zachowuje wilgoci w komórkach.

Fauna sawanny

Wiele osób dziwi i zainteresowany afrykańskiej sawanny stepu. Zwierzęta na otwartych przestrzeniach występują w dużych ilościach. Dostali się tutaj ze względu na naturalne zjawiska migracji, które są związane ze zmianami temperatury na Ziemi. W pewnym momencie, miliony lat temu kontynent została pokryta w całości przez las deszczowy, tylko klimat staje się coraz włosów, przy czym duża część lasów zniknęły, a na ich miejscu były pola, które są porośnięte trawami roślinności i otwarte lasy. To z kolei, było pojawienie się różnych nowych gatunków zwierząt, które zostały szukających dobrych warunków utrzymania.

Zatem rozwój afrykańskiego stepu. To pierwszy wyszedł z dżungli żyrafy, słonie rozliczane za nimi różne gatunki małp, antylop i innych zwierząt roślinożernych. Obserwuję je od charakteru prawa zaczęły wypełniać drapieżników Savannah: servals, lwy, gepardy, szakale i inne. A ponieważ w glebie i traw sawanny zamieszkane przez niewiarygodną liczbą robaków i owadów, fauny wzbogacone o różnego rodzaju przedstawicieli ptaków lecących do Afryki z całego świata. W tym momencie ptaków mają szansę zobaczyć krasnoklyuvyh Quillen, bociany, sępy, Marabou, strusie afrykańskie, rogaty wrony, sępy i innych. Istnieje również wiele jaszczurki, krokodyle i węże.

Życie w czasach suszy

Podczas suszy dużych zwierząt starają się pozostać w pobliżu wodopoju, ale ze względu na silną konkurencję w tym okresie, walka o przetrwanie staje się coraz bardziej zacięta, różnica między stepie Afrykańskiej (sawanny), zdjęcie które zostały przedstawione w tym artykule. Małe zwierzęta sawanna, które nie są zdolne do długich ruchów w poszukiwaniu pożywienia i wody, upadek na wszystkich letniej hibernacji.

African step – miejsce unikatowych ekosystemów i diametralnie przeciwstawnych poglądów. Jest to poważna walka o przetrwanie jest w doskonałej harmonii z niesamowitym pięknem natury, z bogactwem flory i fauny – prawdziwego afrykańskiego stylu, jak również zaskakująco atrakcyjne egzotyczne.