847 Shares 6214 views

Czy trudno jest stać doktorantów w Niemczech?

Aby ubiegać się absolwent szkoły w Niemczech i przeszkolony w tym kraju wolnego brzmi bardziej niż kusząca, ale nawet bardziej, jeszcze bardziej kuszące jest okazja, aby stać się właścicielem Europejskiego PHD. Jest to ważna okazja do samorealizacji, a ponadto możliwość dobrych zarobków, ponieważ nikt nie zabrania połączyć naukę w szkole absolwent i pracy w Niemczech. Jednak w tym samym czasie wygląda przyszłość dla większości młodych ludzi w Rosji bardziej jak mrzonką. Ale w rzeczywistości nie ma nic nierealne, bo dobrzy ludzie w krajach rozwiniętych wyceniane są znacznie wyższe niż w Rosji, a jeśli można udowodnić, że są godni, aby uczyć się w domu Kanta, to są szanse na pozostanie przez kilka lat w Niemczech.


Co to ma być studentem w Niemczech? Po pierwsze, trzeba wybrać, które dokładnie uniwersytet dowiesz się, choć najlepiej jest zastosować co najmniej dwa placówkach oświatowych (to zwiększy swoje szanse na przyjęcie). Teraz, w dobie internetu, można wyszukiwać o dowolnym uniwersytecie w sieci niemieckiej. Wiele opinii zarówno w języku rosyjskim oraz w językach niemieckim. Jednocześnie należy wziąć pod uwagę, że cały podstawową umiejętnością jest umiejętność porozumiewania się w języku obcym – niemiecki lub angielski, najlepiej jedno i drugie. Niemiec musiał bronić swojej pracy doktorskiej się.

Następnym krokiem jest zebranie wymaganych dokumentów. Co do zasady, wszystkie uniwersytety wymagają następujące dokumenty: świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz dyplom studiów wyższych z uwierzytelnionym tłumaczeniem na język niemiecki lub angielski, dyplomów, kursów językowych wniosku o dopuszczenie oraz wniosku. Jeśli masz jakieś dodatkowe dyplomy, nagrody naukowe i tym podobne, muszą również dołączyć kopię dokumentów, gdyż zwiększy to szanse rozważa swoją kandydaturę na obszarze zainteresowania. Należy pamiętać, że ta lista ma własne specyfiki, dlatego radzimy poprosić na stronie internetowej uczelni.

Po wysłaniu dokumentów trzeba będzie zdać (choć niekoniecznie) wywiad, który może czasami być zastąpione przez wideokonferencji, w którym powinien być przedstawić profesora i innych członków uczelni odpowiedzialnej za przyjazdem. Jeśli istnieje potrzeba obecności w pełnym wymiarze godzin, zostanie wysłane zaproszenie podpisane przez rektora.

Podczas rozmowy, trzeba mówić o swoich badaniach. Należy pamiętać, że raport powinien być nie tylko pouczające, ale również istotne, musi wiązać się słuchaczowi. Ponadto, użytkownik może zostać poproszony, aby porozmawiać o szkole, hobby, i ogólnie o sobie.

Na podstawie materiałów z biblioteki tez Dissertacii.com