306 Shares 4941 views

Jak wybrać narty do nart wodnych

Aby latem pozostawić w pamięci przez długi czas, warto spędzić nie tylko na rekreacji i rozrywki, ale także na nowych wrażeniach. Dlatego też, jeśli nigdy nie stało się na nartach wodnych i nawet nie wiesz, jak wybrać narty, spróbuj się w tym sporcie. Zapewnia się dobry pościg adrenaliny . Jednocześnie uzyskuje się dobrą formę fizyczną, szybkość reakcji jest rozwijana i zdolność do zarządzania organizmem jakościowo. Przed rozpoczęciem jazdy na nartach należy wiedzieć, jak odebrać narty. Konieczne jest również opanowanie podstawowych zasad jeżdżenia na nich.


Jak wybrać narty wodne. Porady od profesjonalistów

Aby zacząć się uczyć, jak doradzają eksperci, lepiej jest w przypadku bezpośredniego parowania (spacery). W takich modelach dostarczany jest pręt łączący, który służy do stabilizacji i trzymania nart. Jest to klasyczna opcja, gdzie znajduje się na dolnej powierzchni małego podłużnego koryta, ułatwiającego poślizg na wodzie. Dobra opcja dla początkujących to narty, w których nosa jest rozszerzona. To ta część, która pomaga podczas wychodzenia z molo i wyprowadzania się z wody. Z tyłu narty znajduje się pętla łącząca, która umożliwia użycie takiego modelu zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. To zamocze zwykłe narty w monolit.

Jeśli wybierasz się na letnie wakacje z dziećmi i nie wiesz jak wybrać narty dla dziecka, specjaliści w sklepach sportowych wyjaśnią wszystko szczegółowo. Specjalna konstrukcja nart dziecięcych zapewnia mocowanie, które pozwala utrzymać stopy dziecka w jednej pozycji. Od bardzo często podczas jazdy końce mogą się poruszać w różnych kierunkach.

Narciarstwo zależy od wagi. Standardowa długość wynosi od 150 do 175 cm. Dzieci mają długość od 135 do 150 cm. Materiałem takiego sprzętu jest drewno, styropian i tworzywo sztuczne. Włókno szklane i włókno węglowe wykorzystują nartę przez profesjonalistów, ponieważ cena jest rzędu większa, a obciążenie jest znacznie wyższe.

Zasady nart wodnych

Wystarczyło skupić się na tym, jak wybrać narty, teraz warto jeździć bezpośrednio.

Przed rozpoczęciem jazdy na łyżwach, na brzegu opanowują proste, ale skuteczne ćwiczenia. Aby to zrobić, musisz wyprostować plecy i plecy. Ręce zgiąć pod łokciami (kąt 90 °) i nacisnąć na korpus. Nogi są ustawione na szerokość ramion, lekko zgięte na kolanach, patrząc w przyszłość. W tym ćwiczeniu należy skupić się na przeciwdziałaniu ciągnięciu stóp na narty.

Start może być wykonany zarówno z mola, jak i bezpośrednio z wody. Począwszy od wody, należy na niej leżeć, końce narty bezpośrednio do holowania i zrelaksować się.

Fal znajduje się między nartami, bez tworzenia pętli. Gdy zaczyna się ruch, łopatka rozciąga się lekko, a na początku zaczyna się prawidłowe ustawienie dla narciarza.

Z coraz większą prędkością, sportowiec powinien być bardziej zgrupowany, a już z silną odpornością na wodę, wyprostować ciało i skierować środek ciężkości do środka nart.

Aby zatrzymać ruch, sygnał zostaje przesłany na hol. W miarę zbliżania się do brzegu, we właściwym miejscu zwolniony jest karabin, a narty są noszone do płytkiej wody.

W takim trudnym sporcie powinieneś wiedzieć, jak wybrać narty, słuchać uważnie porady instruktora i przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa na wodzie. I takie letnie wakacje pozostaną w twojej pamięci przez długi czas.