899 Shares 7169 views

Wspólny pokój w Moskwie, opis, adres, opinie

Progress zmienił nasze życie na tak wiele sposobów. Jak ludzie mogli sobie wyobrazić, że stosowane będą one uzdatniania wody, bez wychodzenia z domu? Co kiedykolwiek nadejdzie dzień, kiedy nie będzie musiał udać się do najbliższego kąpieli z basenu, gąbki, miotły i inne akcesoria? Dziś większość ludzi opuszczony, ale wciąż są tacy, którzy pozostają lojalni wobec starych dobrych wanien, choć niezbyt często, ale od czasu do czasu odwiedzając miejsca w różnych częściach miasta w poszukiwaniu najlepszych. Czy to możliwe, aby tam z całą rodziną? Czy istnieje przynajmniej jedna wspólna kąpiel w Moskwie, gdzie nie można umyć ukrywanie zarówno mężczyzn jak i kobiet? A jeśli tak, to gdzie je znaleźć i czy istnieją jakieś specjalne zasady dla tych, którzy chcą je odwiedzić? Wszystkie te pytania szukać odpowiedzi razem.


tło historyczne

Tradycja tworzenia oddzielnych kąpiele dla przedstawicieli różnych płci nie jest niczym nowym. Nawet wtedy, gdy ludzie rozumieją różnice między mężczyznami i kobietami, stały się one zaangażowane w toalecie tylko w obecności tej samej płci w celu uniknięcia zakłopotania. Kąpiele są zwykle wykonywane kilka pokoi, niektóre miały do dyspozycji mężczyzn, innych – kobiety. A małe łaźnie można przypisać czas, w którym reprezentanci mieli przyjść tylko jedną płeć.

Wspólna kąpiel (mężczyźni i kobiety się dostać w tym samym czasie) był bardziej z konieczności niż z kaprysu, na przykład, nie można było zorganizować jakieś „sesje pomyvochnaya” dla mężczyzn i kobiet. Dziś, gdy funkcja kąpiel nie zmieniło (teraz jest to bardziej zabawa niż tylko okazję do utrzymania czystości), przedstawiciele różnych płci mogą swobodnie spędzać czas tam razem, niekoniecznie nawet obnażył jej nago.

A w Europie?

Wspólne łaźnie publiczne od dawna istniały w krajach europejskich. Jednakże, nie jest bardzo ważne, zasada: brak stroje kąpielowe i strój kąpielowy, gdyż w takiej temperaturze, która stoi na łaźni parowej, tkanina zapobiega odparowaniu nadmiaru płynu z ciała, w ten sposób powodując przegrzanie. Kto wie, jak to się skończy? Być może to dlatego, że na Zachodzie ludzie nie wstydzą się swojej nagości w takiej sytuacji, wiedząc doskonale, że konsekwencje mogą być daleko nie najbardziej przyjemny.

W Rosji i krajach postsowieckich, ludzie nie są tak nieskrępowany, więc wspólne sauny, łaźnie iść właśnie pływanie w morzu. Trudno powiedzieć, czy bardziej istotne zagrożenie dla zdrowia lub uczucie pięknym otoczeniu, a jednak społeczeństwo narzuca pewne ograniczenia, z powodu której jesteśmy bardzo nieprzyjemne odczucie po wystawieniu się lub otoczony przez ludzi, nagich, zarówno znajomy, czy nie. W każdym razie, rosyjskie tradycje w tym zakresie różnią się znacznie od zachodnich.

„Warszawa” kąpiele

Tak więc, do specyfiki. Zrozumiałe jest, że wspólny pokój w Moskwie, nie daleko od siebie, a ponadto duża liczba systemów dzisiaj zaoferować usunąć prywatną saunę, które mogą być jednocześnie przedstawicielami różnych płci, to zależy od klienta. Jedną z instytucji, gdzie jest ona dostępna, – „Termy Warszawskie” znajdujące się na trasie Warszawa, 34.

Klienci zauważyli, że nie jest wielki, nie tylko pokój, ale restauracja znajduje się przed nią. Do wynajęcia dostępne w różnych rozmiarach pokoje, urządzone w różnych stylach. Ponadto kompleks oferuje wynajem arkuszy, dzięki czemu nawet najbardziej nieśmiały nie będą musieli rumienić na przedstawicieli płci przeciwnej.

„kąpiele tsaritsyno”

Sprawdzona i „kąpiel tsaritsyno”, znajduje się na stacji metra o tej samej nazwie, w ulicy Ługańsku, 10. Kompleks, między innymi organizuje specjalne sesje dla naturystów – ludzie naprawdę nie mają kompleksów. O trzeciej budki można przeprowadzić dla 6-8 osób (biorąc pod uwagę specyficzny charakter sesji, kobieta w wannie razem w Moskwie zapłacić tylko 800 rubli zamiast zwykłego 1300 na tej kąpieli). Podobnie jak w wielu innych podobnych placówek dostępne są restauracja i bar.

I od tego, co jest zazwyczaj bardziej zainteresowany łaźni wentylatory dostępne czcionki, prysznice, kabiny z koziołki baryłek zimnej wodzie. Sądząc po opiniach „łaźni tsaritsyno” – jeden z najlepszych w stolicy, tak, że żal ich wizyty nie jest konieczne.

"B-69"

„B-69” – to niesamowita wyspa spokoju i relaksu w samym sercu tętniącego życiem metropolii. Jest to jednak bardziej saunę niż wspólnej kąpieli w Moskwie. Adres go – na ulicę Wawiłow, 69, stacja metra „związkową”. Ceny nie są z pewnością bardzo demokratyczny, ale zaletą prywatny jest obecność dwóch bardzo różnych salach – Greek, urządzonych w duchu starożytności i Afryka, kontynent z jego zwykłym dziką prostocie. Jak w większości wanien, znajduje się restauracja i bar, ale można przyjść i posiłku. Goście mogą skorzystać z usługi masażu, shisha i cieszyć aromaterapii.

„Kąpiel Woroncowa”

Legendarny „kąpiel Woroncowa” (Woroncowa Lane, 5/7, str.1), niestety, nie pozwalają mężczyznom i kobietom kąpać razem, ale szczęśliwi, aby dać obu płci do wynajęcia na okres do sześciu osobowej saunie. Na plus można nawet zaliczyć fakt, że kompleksowe prace przez całą dobę, aby ci, którzy pozostaje aż do świtu, a ci, którzy są w tym bardzo świt budzi się i chce odpocząć w miłej atmosferze, można cieszyć się to miejsce.

Jedyny warunek – do wynajęcia pokój na czas dłuższy niż dwie godziny, za które będzie musiał zapłacić od trzech do sześciu tysięcy rubli, w zależności od dostępności danego basenu i sauny parowej pojemności.

"Sanduny"

Bywalcy prawie bez wyjątku doradzić kolejny prawdziwie legendarną instytucję – „Sanduny”. instytucja Adres: Neglinnaya, 14, pp 3-7 .. Jak w większości innych systemów istnieją oddzielne bitów (są to te same pokoje) dla mężczyzn i kobiet. Szansa na relaks przy obu płci jest dostępny w niektórych kąpielach rejestracyjnych o różnych rozmiarach. Tutaj kąpiele licencyjne są również pracuje całodobowo. Ich cena jest już jasne, to zależy od pojemności: dla firmy czterech osób będzie musiał zapłacić 4000 rubli za godzinę, ale na tak duże jak to możliwe, z dziesięciu osób – siedem lub osiem tysięcy. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to chyba najbardziej popularny wspólna kąpiel w Moskwie. Opinie o tym miejscu bardzo pozytywne, zarówno jednostki i ogólnych zrzutów, więc „Sanduny”, jak popularnie nazywany jest kąpiel – jeden z kompleksów, niemal obowiązkowe do odwiedzenia.

„kąpiele Lefortovo”

Udostępnione mężczyźni i kobiety kąpieli w najczystszej postaci w Moskwie jest bardzo rzadko – zwykle jest to nadal poziomie indywidualnym, dostępne do wynajęcia. Usługa ta jest oferowana i „kąpiele Lefortovo” są na 9a Lefortovo Val. Tu jednak ma swoje osobliwości: wynajmę dział licencji i sauny może pomieścić cztery do sześciu osób, a płacić za nich musi być oparte na liczbie gości: 600 rubli za osobę za godzinę, o minimalnej cenie – 1200, który jest, jak dla dwóch osób. Ponadto, można również wynająć pokój dwuosobowy i 1200 rubli za godzinę.

A największym atutem jest zdolność do „zajmować” całą rosyjską łaźnię parową, w którym należy przytrzymać przez trzydzieści osób – to jest doskonałym rozwiązaniem w celu przeprowadzenia dużych uroczystości, imprezy firmowej, na przykład. Według opinii, oprócz standardowych miotły, pościel i czapki są dostępne tutaj, a miód i zioła, i różnego rodzaju masaże.

Nie tylko w Moskwie!

Ale nie sądzę, że wspólna kampania w wannie może być tylko w Moskwie? Inne miasta są lepsze niż nic! Na przykład, stolicy Północy oferuje „sauny” klub pracuje, niestety, tylko w środku wtorku na środę rano, od czterech do sześciu. To miejsce jest na ulicy, pilotażu, 20, będą musieli dostać się do stacji metra „Sadovaya” / „Siano” lub „Narva”. Ciekawe i płatności: do siódmej wieczorem damy dopuszczane są za darmo, a następnie zapłacić 300 rubli; mężczyźni są od czterech do północy płac 1000, a jeśli się w środę, 300.

To nie pozwala na korzystanie z alkoholu i narkotyków, a za nieprzyzwoite postawy wobec pań, można usunąć. Ponadto, istnieją specjalne programy o zajęciach i warsztatach mistrzowskich, w którym wszyscy uczestnicy mogą wziąć udział. Jednak ogólnie rzecz biorąc, dział będzie musiał chodzić w kostiumie kąpielowym, suknię lub serwet, ale poczucie bycia w wannie Obejmuje to kłopoty dla fanów nagości.

zasady ogólne

Nie ma znaczenia, czy wolisz konwencjonalną, oddzielnych lub połączonych kąpieli. Mężczyźni, kobiety w Moskwie, Petersburgu, Astrachań, i we wszystkich miastach muszą stosować się do pewnych zasad.

Jest oczywiste, że aby przejść do kąpieli na raka i ciąży jest zabronione. Ale tutaj jest to, że przed pójściem do łaźni parowej zaleca się wziąć prysznic, ale bez żeli i mydeł, które usunie tłuszcz z organizmu filmowej i utrudniają pocenie się, niewielu wie. Żadnego alkoholu: jej wpływ na ciepło będzie tylko nasilać. W łaźni parowej sama musiała pokryć głowy, zwłaszcza jeśli mokre włosy, lub naczynia krwionośne w mózgu zapewni dodatkowe obciążenie. I po saunie zaleca się mieć zimny prysznic lub tradycyjnej rosyjskiej rubdown ze śniegiem: kontrast temperatur wzmocni tylko efekt gojenia saunie. Najważniejsza zasada: w żadnym wypadku nie doświadczają siebie – przy najmniejszych oznak dyskomfortu należy pozostawić łaźnia parowa i odpocząć od upału.

Strona moralna emisji

Chciałbym również, aby pamiętać, że wspólna kąpiel w Moskwie – to zjawisko bardziej powszechne niż komory. I mentalność państw poradzieckich, co zostało powiedziane powyżej, bardzo różni się od europejskiej. Jest bardzo prawdopodobne, że z czasem to się zmieni, a zakres rozszerzony lekko zawstydzony. Z drugiej strony, nie jest to kwestia o znaczeniu piękna: bo wszystkie inne podejście do ludzkiego ciała, a to jest prawie niemożliwe, aby być w towarzystwie, gdzie każdy będzie zadowolony. Ponadto kąpiel spożywczy może być podłączony i starsze pokolenie, wspólna lokalizacja obok którego negliż wydaje się całkowicie nie do przyjęcia. Dlatego kwestia wspólnych kąpielach Więcej zostaną omówione przez długi czas. Można przynieść zarówno argumenty za i przeciw, ale wybór należy do każdego odwiedzającego do Bath.

Różne rodzaje wanien

Wspomnieliśmy wcześniej, że większość różnego rodzaju biurach prywatnych zaoferować wspólną kąpiel w Moskwie. Opis różnych instytucji pozwoli Ci wybrać dokładnie tam, gdzie się dobrze bawić.

Rosyjski kąpiel – najbardziej znanym i jednym z najstarszych. Jego cechą jest to, że gorące kamienie podlewane wodą, z powodu których nie jest mokra parowa. W saunie fińskiego (Nawiasem mówiąc, w tłumaczeniu „sauny” oznacza „pokoju”) systemu, jest ogólnie taka sama, ale poza tym urządzenie pieca i kamienie są nawadniane znacznie mniejsza, i dlatego nie jest taka para mokra. Interesujący wariant – japońska wanna, bardziej jak nasz kąpieli: człowiek jest zanurzony do piersi w beczce wypełnionej wodą o temperaturze 45 stopni, nie ocieplenie.

Jest też sucha kąpiel. Rozgrzać może trociny, ogrzano do 60 ° nasycone oleje specjalne. Można też użyć specjalnego torbę wypełnioną ziołami lub liści brzozy. Nawet starożytni uczeni zauważyć kąpiel przysługę piasku, które spotykamy coraz częściej w formie gry dla dzieci – dzieci, które są zakopane w piasku dorosłych, ma pozytywny wpływ na ich organizm. Awicenna powinni połączyć wannę z arbuza: jagoda będzie działanie moczopędne, ale nadmiar płynu zostaną wydalone z organizmu poprzez pocenie się, które będą aktywnie wchłonąć piasku.

Dlatego nie należy się powiesił na jednej kąpieli, poeksperymentować lepiej jest wybrać coś bardzo, bardzo najlepszy.

Konkludując

Zatem wspólne kąpiel w Moskwie – zjawisko nie jest bardzo rozpowszechnione, ale wynająć małe biuro, gdzie można spotkać przedstawicieli różnych płci, oferują prawie cały kompleks kąpielowy kapitału. Pytanie tylko, wybierając miejsce – tu już wszystko zależy od osobistych preferencji i rekomendacji znajomych. Ponadto, kwestia pieniędzy jest również ważne, ale zwykle na wycieczkę w separacji kąpieli-wymiarowej, zapewniając prywatność, będzie musiał zapłacić gdzieś w 4000-5000 tysięcy rubli. na godzinę, który może być podzielony w ogóle. Więc wiesz, że w stolicy mają możliwość podjęcia łaźnię parową nawet różne płcie teraz. Poznać i wykorzystać tę wielką szansę, aby nie tylko dobrze bawić, ale również poprawić swój stan zdrowia.