799 Shares 2909 views

Jak Snap-on sumów. Łowienie sumów zakidushku. Donka sum

Sum, zdjęcia, które czasami jest zaskakujące ze względu na imponującą wielkość ryby, zawsze była uważana za jedną z najbardziej pożądanych łupem dla rybaków. Jest mało prawdopodobne, że istnieje co najmniej jeden wentylator o „cichej polowania”, która nie byłaby zaznajomieni z mistrzem z elementów rzeki. Ciągnąć tego olbrzyma – przyjemność. Wymaga to jednak znajomości jego możliwości wędkowania.

Jak wybrać przystawkę na sum

Złapać tego potężnego drapieżnika wędkarzy marzenie wszystkich, ale ryzyko rozpocząć ukierunkowane łowiska, nie wszystkie z nich. Kto nie wierzy w szczęście, ktoś nie ma cierpliwości, a niektórzy po prostu nie wiedzą, jak przygotować się do takich połowów. Chociaż, jeśli się na celowe łowienie, organizować wiedzę o środowisku i jego nawyki, aby znaleźć odpowiednią platformę dla sumów, sukces będzie zapewniony. Produkcja nie jest długo czekać. Głównym kryterium w kwestii, jak wybrać przystawkę na sumy, niezależnie od typu, powinna być jego jakość. opcja tani i „korzystne” nie rozciągnąć nawet sezonu. A w przyszłym roku będzie musiał kupić go ponownie.

Łapanie Catfish, przystawki, na których jest bardzo różne, najlepsze miejsce w okresie postspawning: od końca maja do października zimne przystawki. Gryzienie giganta w dużej mierze zależy od temperatury wody.

Wyliczanie sum za przystawki może być bardzo długa: jej zherlitsy i klubów, a także śledzić najskuteczniejszy w tych miejscach, gdzie nie ma wysyłki, na przykład, w małych cieśniny między wyspami, w rzece rękawem wtórne i zalewowych jezior. Go złapać na przynętę zherlitsy z ryb i przędzenia i trollingu z obrotówki. Idealne zakidushka Donk i, oczywiście, Kulbiniec.

Zwłaszcza przy wyborze narzędzi

Ponieważ istnieje naprawdę wśród som ogromnych okazów do wyboru biegu należy podchodzić bardzo skrupulatnie. Ponieważ mówimy o poważnych wielkości połowu, a przekładnia powinna być tak silne i proste. W rzeczywistości istnieją dwie wersje: z lub bez pręta.

Sum na zakidushku

Ten rodzaj przekładni jest idealny do połowu nawet dvadtsatikilogrammovuyu zdobycz. W tym samym połowów sumów na zakidushku wymaga doskonałej znajomości jego siedliska. Sum, głównie samopodsekaetsya podczas vyvazhivaniya dość spokojnie płynie podsachku, oczywiście, jeśli jego ścieżka nie jest dno schronów. Dla zakidushek ten drapieżnik przetestowany przynęty są uważane za małe żaby i snulaya lub mrożone ryby, dobre „złapać” i kawałki osmalennoy ptak z zapachem palonego ciała. Są one umieszczone w rynience z siatki drucianej, a następnie wiąże się ciężkich kamieni jest obniżony w zamierzonym miejscu danych produkcyjnych. Żłób wykonany małe okienko, przez które składniki żywca stale pływać lub indeksowania, a reszta jest myte.

Generalnie zakidushka sumów, jak bieg wielofunkcyjny jest stosowany częściej. Przyczyny tego mnóstwo. A co najważniejsze – jest prostota jego produkcji. Praktycznie każdy mniej lub bardziej doświadczony rybak może własnymi rękami, aby ten poważny wędkarskiego w bardzo krótkim czasie.

Subtelności łowienie zakidushku

Ci, którzy idą do połowu sumów na burzliwej rzeki, gdzie jest zawsze silny prąd, należy zdawać sobie sprawę z niektórych funkcji. Tu najlepiej dostosowany zakidushka stosunkowo krótkiej linii cięcia – od 2 do 5 m, o średnicy 1,5 mm. Rzuć walki podczas przepływu lepszego pod stromym brzegu bezpośrednio. Pożądane jest, aby w miejscu odlewania Deklinacja rosły drzewa, które dałyby odcień. Bo z niego do wody stale dumpingowych owady, to może być dobrym źródłem pożywienia nie tylko dla Somalii, ale również dla brzany, klenie, xenocypris i innych mieszkańców rzecznych.

Jeżeli miejsce na spokojny staw, długo potem idealnymi zakidushka wyposażone żyłki o średnicy do 0,4 mm i długości do 50 metrów. Ponieważ podczas połowów w spokojnej i czystej wody jest ważne, że to było niezauważalne przystawki, takie opcje będą najbardziej skuteczne.

Wielkość haczyka dobiera się w zależności od wielkości KGS zamieszkałego w zbiorniku, gdy musi on być na tyle duży, aby zapewnić, że przynęty na niej belek Nightcrawlers lub turkucie. Zakidushku trzeba wyrzucić rękę, gdy jest to konieczne do pre-wyciągowej około trzydziestu metrów od linii i umieścić jej pierścionek na płaskiej części wybrzeża. Kiedy cały takielunek sumów przygotować i wypełnić, możemy tylko czekać na przekąskę. Jest ona określana przez domku, położonym w pobliżu szpuli. Catfish ukąszenie jest bardzo silny, czasami nawet muchy domków i wtedy trzeba patrzeć na to przez długi czas.

Donk na

Ta przystawka na sum powinien być wybrany z poważnym stanie wytrzymałości pręta i potężnej postaci. Rzeka mieszkaniec głębokie doły, które są często znalezione driftwood, po gryzienie uwielbia iść do nich spokojnie dokończyć posiłek. Czynnik ten w znacznym stopniu komplikuje vyvazhivaniya proces. Dlatego bardzo ważne jest, wytrzymałość pręta. Jest często vyvazhivat sum spada bardzo szybko, nie dając mu czasu, aby odzyskać.

Niektórzy wolą korzystać z odlewu Rod morze. Taki donk na sumów jest dość drogie, ale jest ona gwarantowana wysoką jakość.

Na linii wszystkiego jest dość prosta: ciężarek, a każdy – zacisk lub w ruchu, tak długo, jak przy odtwarzaniu hak nie dotknąć dna, i smycz. Ten ostatni nie robią zbyt krótki: Idealna długość do połowu sumów – 50 centymetrów. Powodem jest to, że taki duży drapieżnik połyka przynętę na długi czas. Dlatego, aby wiarygodnie podcięć musi czekać aż do końca, kiedy sum weźmie przynętę, dlatego nie powinien być w stanie jeść linię. Jeśli haku w zbyt wcześnie, to na pewno się liczne spotkania.

Kwok – klasyczny

Ta przystawka na sum zwanych najbardziej ekscytujące. Jest on oparty na solidnych produkcji podmanivanii, który tworzy specjalne urządzenie, takie jak Croaker. W tym przypadku, myśliwy musi być w łodzi przez cały czas, gdy jest wędkarstwo. Sum na Kwok połowu następująco: stosunki ryby dźwięku wyskakuje po drodze spotyka dyszę i chwyta ją. Metoda ta jest uważana za rodzimy rosyjski, starożytny, chociaż dzisiaj jest to zachowane tylko w niektórych regionach.

projekt Kwok

Wcześniej Kwok została wykonana w całości z drewna, a od jabłoni. Jednak dla tego podejścia i innych materiałów, tak długo, jak pożądany dźwięk Kwok opublikowany jako rybacy mówią, „knock”. Podczas połowów dla takiego oprzyrządowania stosowanego sumów wystarczająco potężny pojedynczego włókna o średnicy od 0,6 do trzech milimetrów. Jego długość zależy od głębokości parametr do około 10 lub 20 metrów.

Zewnętrznie makrodona integralną drewniany uchwyt, w którym nóż jest zamocowany z duraluminium „pysk” na końcu. W górnej części zaopatrzonej w otwór, przez który przechodzi przewód nylonu, grubość dwóch milimetrów. Jej długość jest pobierane z magazynu – 30 lub 40 metrów. Poniżej Kwok na sznurek przywiązany ciężarka. Zwykle jest wykonany z blachy walcowanej, ołowiu w probówce i lekko nacisnąć wyposażonej. Że nie jest indeksowana trochę dalej zbudowany węzeł. Wycięte z obciążnikiem do haka i smyczy. Jego długości, ma tendencję do pół metra.

funkcje

Niektórzy ludzie wolą umieścić smycze wykonane z żyłki monofilament. Ale te rzeczy są zbyt trudne i często skręcone, tak pleciony wersja jest jeszcze lepsza.

Podczas połowów sumów w sekcjach zakoryazhennyh haki – dość powszechne. W tym przypadku, trzeba rozwikłać przewód zejść na ląd i spróbować sushi przekładnię zwalniającą jerky. Trzeba być ostrożnym, jak w takich przypadkach nawet plecionka może złamać.