117 Shares 5755 views

Wieża widokowa Akhun w Soczi: opis, historia i ciekawostki

Istnieją naturalnie góra Big Akhun, która jest jedną z głównych atrakcji turystycznych w Soczi,. Na jej szczycie znajduje się platforma widokowa wspaniały, gdzie można obserwować wspaniałe krajobrazy Kaukazu Ridge i okolic.


Jest to niezwykle piękne miejsce – wieża na górze Akhun w Soczi i okolicach.

Krótki opis Górze

Ten szczyt pasma górskiego Kaukazu ma wysokość 663 m (npm) i biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Ma długość około 5 kilometrów. Na zachodniej stronie góry znajduje się kanion rzeki. Agura, na wschodnim – p. Host, na północy – z napływem Agura wzruszająco o nazwie Agurchik. stok południowy wschód Ahune odbywa się słynny Yew drzewo gaj (rezerwatu Soczi).

Ponad 30 jaskiń (duże i małe), znaleziono na zboczach górskich, z których największa jest wielki Ahunskaya usytuowany na północnej stronie szczytu. Jego długość wynosi 384 m, a osiąga wysokość 20 metrów. Są to w tych dziedzinach, a nie mniej interesujące zbocza: górna Małym Akhun o nieco mniejszej wysokości (501 m), i 380-metrowym Eagle Rock.

O powstawaniu najpopularniejszych imion

Dokładne wersji pochodzenia nazwy góry, na której Akhun, znajduje się wieża. Istnieją pewne założenia, z których jeden, góra zawdzięcza swoją nazwę Ubykh boga, patrona pasterzy Ahynu. Według innej wersji, słowo „Ahun” tłumaczone z języka abchaskiego oznacza „wzgórze” lub „Hill”.

Cokolwiek to było, wszystkie założenia są odpowiednie dla tego majestatycznego budynku, który posiada pewną część długiej historii tych miejsc.

Wieża Akhun: historia występowania

Wielka rekonstrukcja słynnego kurortu Soczi powstał na początku 20 wieku. Zwrócono uwagę na górze Akhun. W 1935 roku, jej górna część została betonowa autostrada 11-kilometrowy, a w 1936 roku, unikalny wieża widokowa została zbudowana na jego szczycie. A wysokość wieży został zaprojektowany tak, aby dokonać przeglądu swojej podstawy nie zasłaniają drzewa. Tak więc, wszystkie niesamowite naturalne krajobrazy w obwodzie 70 kilometrów wyraźnie widoczne.

Wszystko zaczęło się od zleceń Iosifa Stalina, po przywódca odwiedził miasto Big Akhun. Wieża wykonana z białego wapienia, który został wydobyty podczas budowy autostrady Ahunskogo. Zbudowany był przez 10 miesięcy, ale lider kraju z jakiegoś powodu nie był zdolny do ponownego odwiedzenia tego wspaniałego miejsca. Zaprojektowany architekt wieża S. I. Vorobev, długi czas pracował w mieście Soczi.

opis

Majestatyczna wieża widokowa Akhun znajduje się na najwyższym punkcie na terytorium dzielnicy Khosta. Jest to dość ciekawe rozwiązanie architektoniczne. Wygląda to niezwykła i oryginalna: wapień grubsza przetwarzane stylu romańskim.

To przypomina pracę architektoniczną rycerski średniowiecznego zamku. Jego wysokość wynosi 30 metrów. Ale główną atrakcją w strukturze drabiny, który został zbudowany na zewnątrz wieży, więc każdy włączyć To fascynujące krajobrazy. Największy wpływ osiąga się przez to, że na koniec wznoszenia konstrukcji wieży jest odcinek odkryty, po czym z każdej turystycznych czuje szok uniesienie opisania otoczenia wielkości.

W sumie, wieża Big Akhun stoi na wysokości 700 metrów. Reprezentuje ona wzrok turystów na południowym brzegu piersiach widoki na wybrzeże Morza Czarnego Abchazji przechwytywania krajobrazów. Po wschodniej stronie są postrzegane jako piękne sąsiedztwa Adler, od zachodu – miasta Soczi, a od północy – majestatyczne Góry Kaukazu i zielone łąki rozciągające się wzdłuż wybrzeży Morza Czarnego.

Wieża ta należy do cudów Rosji. Zewnętrznie przypomina oryginalną konstrukcję Genueńczyków. Takich obiektów na wybrzeżu Morza Czarnego, Krymu i Kaukazu są liczne. Najważniejszą rzeczą – wieża na Górze Ahun oferuje wspaniałe widoki na charakter terenu.

Droga do niej jest przez fantastyczny relikt gaje, pomieścić ponad 200 rodzajów różnorodnych roślin, z czego 30 są wymienione w Czerwonej Księdze Rosji. Nie daleko od tych miejsc znajdują się wodospady Agura, wąwóz o tej samej nazwie, a Eagle Mountain.

wycieczki

Większość przewodników są pewni, że w najbardziej pogodne dni, z tego miejsca, można nawet zobaczyć tureckiego wybrzeża. Oczywiście, nie jest to do końca prawda faktem. Ale pewne jest, że z tego punktu doskonale widoczny od Morza Czarnego do Pitsunda Dagomysie.

Wewnątrz wieży sama jest muzeum, gdzie można zapoznać się z licznymi przedstawicielami bogatej fauny i flory Kaukazu. Tutaj można jeździć na kucyku lub konia. Często tam i orszak weselny, ponieważ jest to ulubione miejsce nowożeńców.

Dla turystów w tych miejscach są wszystkie warunki do podejmowania ćwiczeń na świeżym powietrzu a następnie przez resztę. Kawiarnia, która serwuje posiłki i grilla, a także sklepy z pamiątkami znajdują się dokładnie tam, gdzie stoi majestatyczna wieża Akhun.

Jak się tam dostać?

Można wziąć autobus taksówką do stacji „Agur”, a następnie wzdłuż prawego brzegu rzeki w kierunku restauracji o nazwie „Kaukaska wieś.” Pokonanie około 900 metrów, trzeba przejść na drugą stronę mostu Agura. Droga kończy się w pobliżu restauracji, a następnie na spacer wzdłuż dość dobrze utrzymany szlak, który wznosi się w górę. Również wodospady Agura można zobaczyć po drodze, wysychają w najsuchszych lat. U zbiegu rzeki Agura i jej dopływu Agurchikom droga zaczyna wspinać się stromą, po którym znajduje się płaska część drogi, kończąc z dużą kamienną wieżą. W drodze do niej znajduje się źródło wody pitnej, która jest wieża i Big Akhun.

Większość agencji turystycznych oferuje wycieczki autobusowe. przechodzi Podróż samochodem do kierunku Soczi-Adler powinny być tylko zwrócić na znak na Akhun. Droga jest w sumie 20 pokonywania ostrych zakrętów i stosunkowo długiego wynurzania. Całą drogę z włączeniem do wieży wynosi 11 kilometrów.

wniosek

Piękna 30-metrowa wieża Akhun po prostu wspaniały. Czując, że został zbudowany kilka lat temu. Wieża widokowa jest, jak wspomniano powyżej, jest dość oryginalną cechą budynku. Wzrok turystów, zarówno podczas wznoszenia i opadania, stale otwierają się urokliwe krajobrazy: zadziwiająco piękne miasto, niepowtarzalny widok na morze, majestatyczne ośnieżone góry i wspaniałe krajobrazowych większość gór pokryte grubym zielonym lesie.

Widoki z okolic urzeka swoim pięknem i tajemniczością. Do wszystkich obecnych i dotyk, należy podjąć zwiedzanie tych niesamowitych i ponętna miejscu.