220 Shares 1827 views

Tarczownica tarczowata tarczycy: opis, uprawa, pielęgnacja

O peltifillume tarczycy lub tarczownica tarczowata dowiedzieliśmy się stosunkowo niedawno w naszym kraju. Zakład Overseas prostu musiał docenią projektanci krajobrazu, jak tarczownica tarczowata tarczycy różnią bezpretensjonalny, toleruje mrozów zimowych. Poza peltifillum jest nie tylko kwitnące, ale także sztuki i roślin liściastych. Co jest tarczownica tarczowata tarczycy (liście i kwiaty zdjęcia są przedstawione w artykule poniżej)? Jak rozwijać tę niezwykłą roślinę na stronie?


opis

Niezwykła peltifilluma że wiosną i latem, jego wygląd zmienia się znacząco. Pierwszy kwiat pojawia: kwitnienie tarczownica tarczowata tarczycy dość wcześnie, pod koniec kwietnia lub na początku maja. Przy wysokich szypułek czerwonawo-brązowy odcień rozkwicie bujnej kulisty kwiatostan, składający się z małych kwiatów różowo. Rośliny w tym czasie, osiągnięcie wysokości 50 cm na metr. Liście z prawie niewidoczny – dorosną już po tarczownica tarczowata tarczyca zaczyna zanikać.

Liście zaokrąglone roślin z dużym palcem żyłkami, w sprzyjających warunkach, rosną bujne zarośla wysokie. Średnica każdego z liści w ten sposób można osiągnąć od 50 do 90 cm. Wyjątkiem jest miniaturowy odmiany Nanum, których liście nie rośnie więcej niż 45 cm.

Kolor „lato” peltifilluma – bogata zieleń w zacienionych obszarach lub jasnozielony, jeśli tarczownica tarczowata uprawy w otwartym słońcu. Jesienią liści krzewów zmieniają kolor, coraz czerwono-karmazynowy odcień z odrobiną żółtego lub pomarańczowego. W tej formie tarczownica tarczowata tarczycy zdobić działce przed pierwszym mrozem.

Jak wybrać odpowiednie miejsce w ogrodzie?

Wybierz region, w którym tarczownica tarczowata tarczyca będzie czuć się tak komfortowo jak to tylko możliwe, należy na podstawie warunków naturalnych siedlisk buszu. Ten delikatny kwiat pochodzi z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, a mianowicie, z gór Kalifornii i Oregonie. Najczęściej peltifillum znaleźć na brzegach czystych zbiorników wodnych, rzek i jezior. Z tego powodu uważa się idealnym roślina do dekoracji zbiornika w ogrodzie.

Jeżeli open source wody w obszarze peltifillum nie trzeba regularne podlewanie obfite. Ważne jest, że w tym przypadku nie ma wody stojącej lub korzeń rośliny zgniją szybko. W związku z tym miejsce, gdzie można wysiąść peltifillum, powinno być dobrze wentylowane i zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody do nawadniania.

Oprócz dużej ilości wilgoci, pomyślne wzrostu krzewu zależy od światła słonecznego. Tarczownica tarczowata tarczycy mogą rosnąć w cieniu i na słońcu, ale w tym ostatnim przypadku, silne światło powoduje, że liście i kwiaty rosną mniejsze.

W wielu słońcu peltifillum potrzebuje tylko wiosną, gdy są uformowane pąki, a więc dobre sąsiedztwo być tarczownica tarczowata bliskość krzewów liściastych lub drzew, których liście obejmie słońce w lecie. Oprócz krzewów i drzew peltifillum czuje się dobrze w tandemie z cieniolubne byliny, takie jak nazwa hosta, Rogers, zawilec i innych.

przygotowanie gleby

Jakie inne warunki powinny być tworzone w ogrodzie złowionych tarczownica tarczowata tarczycy? Sadzenie i pielęgnacja tej rośliny zaczyna się od przygotowania gleby i nawożenia. W naturalnych warunkach roślina rośnie obficie w lekko kwaśnym luźnym gruncie. Tworzenie podobnych nośnikach mogą być podłoże, stosując na poziomie od 5 do pH 7. przyzwyczajeni roślin ogrodowe gleby z mieszaniną ziemi leśnej. Przed wysadzeniem roślin nawóz organiczny zawarty w glebie.

sadzenie tarczownica tarczowata

Tarczownica tarczowata można pomnożyć przez dwa proste metod: oddzielenie korzeni lub nasion. Przed sadzenia nasion w ziemi trzeba przeprowadzić wstępne rozwarstwienie, to znaczy, stoją w środowisku wilgotnym w dostatecznie niskiej temperaturze +4 … + 6 ° C przez trzy lub cztery tygodnie.

Wegetatywny (root) reprodukcja dużo łatwiejsze. Peltifillum odgrywa kluczową kłącze, które rośnie i zaczyna produkować dodatkowe korzenie żywotne od kilku lat. Do reprodukcji krzew tarczownica tarczowata roślina musi wykopać, podzielić kłącza i dwie godziny w roztworze preparatu grzybobójczego-wytrzymać. Obok roślin posadzonych w przygotowanej glebie zapłodnione. Plus tej metody jest to, że instalacja jest posadzone jesienią wiosną przyszłego roku będzie w pełni kwiat.

Podlewanie, nawożenie

Częste i regularne podlewanie – ważnym warunkiem prawidłowego wzrostu wody kochający tarczownica tarczowata. Podczas podlewania, jak już wspomniano, że ważne jest, aby zapobiec stagnacji wody aby zapobiec gniciu lub pleśń.

Nawożenie nawozy organiczne i nieorganiczne niezbędne do przeprowadzenia peltifillumu regularnie od wczesnej wiosny do jesienią. Jest tyle do podlewania roślin nawóz płynny co najmniej raz w miesiącu. Ciekłe substancje organiczne mogą być w razie potrzeby częściej wykonane – raz na dwa tygodnie. Podczas aktywnego wzrostu i rozwoju, począwszy od dnia przed pędów kwiatowych, tarczownica tarczowata potrzebuje doprowadzania suchych nawozy organiczne. Do tego celu nadaje się do przechowywania zakupione mieszanki, a także nawozy naturalne: suchy obornik, pleśń liści wysuszony nawóz.

Zimowania roślin, szczególną ostrożność

Tarczownica tarczowata dobrze mógł zimy w ziemi, jeśli terminowo, aby chronić go przed mrozem. Aby to zrobić, należy dokonać odcięcia nadziemne części warstwy korzeń mulcz kompostu i roślin starannie ukrywają suche trociny, słomę lub warstwą opadłych liści. Przy niskich temperaturach, zaleca się pokrycie tarczownica tarczowata kolejną warstwę śniegu.

Sprężyna, po usunięciu warstwy przykrywającej powinien peltifillum wlewać leku fungicydu. Dalsze tarczownica tarczowata proces od szkodników i chorób roślin, nie jest to wymagane.