146 Shares 8600 views

Ghee – masło. Ayurvedic gotowanie

Sklarowane masło zawiera wiele użytecznych właściwości. W Indiach to się nazywa płynne złoto ze względu na korzystny wpływ na organizm człowieka. Ghi – olej, który otrzymuje się przez odparowanie wody i usuwania cząstek stałych ze śmietanki przedstawionego produktu. W Ayurveda to daje bardzo ważne miejsce. Jest uważany za produkt najbardziej życzliwy i boskie. Starożytny hinduski nauka zdrowego stylu życia daje ghee unikalne właściwości.

wspólne właściwości

Stosowanie oleju ghee jest bardzo wysoka. W Ayurveda jest uważane za najlepsze źródło pokarmu dla kości i mózgu. ma to korzystny wpływ na układ nerwowy i delikatnych tkanin. oporowe oleju, jak to jest nazywane eliminuje oddziaływanie wolnych rodników i nasyca się korpus z kwasami tłuszczowymi. Ten produkt nie zawiera laktozy, jest idealnym miejscem dla tych, których organizm nie bierze mleko. Ghi szczególnie korzystny wpływ na układ pokarmowy. To nie zatyka wątrobę, w odróżnieniu od innych podobnych produktów, a nawet ma działanie regenerujące. W warunkach, w temperaturze pokojowej, produkt nie jest utleniony lub zepsute. Nie palić w trakcie gotowania i nie tworzy rakotwórczych, co jest bardzo cenne właściwości.

Skład oleju

Ghee – masło, które różni się w swoim składzie od innych tłuszczów zwierzęcych. W swojej strukturze więcej niż nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłumaczy to fakt, że jest łatwo wchłaniany przez organizm. Jeść pieczonego produktu nie zwiększa ryzyka wystąpienia raka. 4-5 procent w skład zajmuje kwas linolowy. Ten kwas tłuszczowy zapewnia dobry rozwój narządów i tkanek. Główna część produktu jest witamina E, który jest uważany za doskonały przeciwutleniaczem. Roztopionym masłem ghee zawiera tylko witaminę A. Zatem, zastosowanie tego produktu zmniejsza ryzyko miażdżycy i utlenianie lipidów.

Stosowanie oleju

Cudowne właściwości oleju ghee stosowane w różnych dziedzinach. Na zimno i wiatr, jest używany do smarowania śluzówki nosa i chroni je przed wysychaniem. Procedura ta zapisuje i od przeziębienia i choroby zakaźne. masło ghee stosowane w kosmetologii. Przenikający przez pory, odżywia skórę, rozpuszcza i usuwa toksyny i złogi soli. powierzchni ciała staje się gładka i jedwabista. W kuchni, topiony substytut masła dla każdego rodzaju tłuszczu. Jego użycie jest uważane za najbardziej przydatne.

Sposoby stosowania

Zastosowanie i leczenie roztopionym produktem ma swoje dziwactwa. O słabej odporności zaleca się stosowanie ghi (masło) rano, ale musi być ona połączona z kopru włoskiego, suszone owoce, orzechy, kardamon, krem, śmietany, mleka fermentowane pieczone, miodu i szafranu. Inne produkty to dieta rano nie powinno być. Do leczenia różnych zaburzeń trawiennych, mieszaninę składającą się z jednej części zioła leczniczego, a dwie części stopionego masła. Mieszaninę tę stosuje się do smarowania chorych obszarów ciała lub przyjmowany doustnie. Środek utwardzający kompozycję stosuje się do leczenia migreny i miażdżycy. Największy efekt jest możliwe tylko w połączeniu z rodzajem diety wegetariańskiej. Dlatego też w innych krajach dostrzec dobroczynne właściwości ghee z przymrużeniem oka. Największy efekt osiąga się przez stosowanie środków spożywczych pochodzenia roślinnego. Zgodnie z naukami Ayurvedy, mięsa, ryb i jaj – są to produkty, które nie nadają się do zdrowej diety.

Przeciwwskazania

Masło ghi zawiera duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych. Dlatego jego stosowanie może zwiększyć ryzyko otyłości i powodować choroby układu krążenia. Jest to jedyne przeciwwskazanie. Należy jednak zauważyć, że nie jest ghee często powoduje komplikacje w tej dziedzinie. Korzyści z jego zastosowania znacznie więcej. Zgodnie z nauką ajurwedy, ghee masło klarowane ma bardzo korzystny wpływ na cały organizm. Jednak aby uzyskać dodatni wynik należy zrezygnować z konsumpcji produktów mięsnych.

gotowanie olej

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, co jest ghee, jak przygotować produkt, a następnie zakończyć czytanie tego artykułu do końca. Przepis nie można nazwać trudne. Najważniejszą rzeczą – podejść do tego procesu z całą odpowiedzialnością. Weźmy dobry kawałek masła najlepszą jakość. Powinno być zanieczyszczenia i powinna być świeża. W celu wytworzenia najbardziej odpowiednie szalkę o grubości dna i ścian. Kładziemy go na ogniu i umieścić go w oleju. Powinno to zająć nie więcej niż połowę puli. Ogień robi umiarkowane. Stopniowo oleju zacznie się topić i tworzenia się piany, które powinny zostać usunięte w oddzielnym pojemniku. W tym momencie możemy zrobić ogień do minimum.

Ghi staje się przezroczysty, oraz zanieczyszczenia w postaci białych płatków wzrastać ku górze. Po pewnym czasie, piana zniknie i płatki będzie bardziej gęsta. Konieczne jest, aby trzymać garnek na ogniu przez około 5-7 minut. Powinieneś zobaczyć bursztynowy kolor, co oznacza, że jest ona gotowa ghee. Przepis prosty, ale wymaga pewnych warunków i opieki. Następnie gotowy produkt ma na odkształcenia przez kilka warstw gazy. Uzyskuje się czysty ghi. Preparat trwa około 15-20 minut. Gotową zmiana oleju w szczelnej miski i przechowywać w ciemnym miejscu. W normalnych warunkach zachowuje swoje właściwości od kilku miesięcy do kilku lat.

Oznaki dobrego oleju

Co odróżnia jakości ghee? Jak gotować produkt – można nauczyć, ale ważne jest, aby uzyskać odpowiedni efekt. Dobry olej staje stałej konsystencji w temperaturze 20 stopni ciepła przez cały dzień. To nie powinno być podzielone na frakcje. jakościowy produkt ma intensywny żółty kolor. Po podgrzaniu, nie pali się i nie tworzy pianki nie wydziela czynniki rakotwórcze. Dobry olej jest doskonała rozmazany na chleb. smak oleju nie pozostawi obojętnym żadnego smakosza.

Drugi sposób przygotowania

Ghee, przepis z których mogą być różne, gotować nie jest tak trudne. Dla tej opcji, trzeba będzie trzy patelnie. Najpierw ułożyć kawałki masła do jednego z nich i zaczyna tonąć. Podczas pojawi się piana, która musi być usunięta. W dolnej części osadu zanieczyszczeń. W tej chwili, kiedy zaczyna być spalony, należy zdjąć garnek z ognia i ostrożnie wlać olej w innej patelni, upewniając się, że osad nie ma. Umieścić pojemnik na ogień i znowu nadal rozgrzać olej. Pianka będą produkowane, ale w mniejszych ilościach. Osad będzie zbyt. Konieczne jest jeszcze, aby złapać moment, kiedy zaczyna być spalony, i spuścić olej do trzeciej patelni. Tym razem powinno pozostać jakość produktu nie ma zanieczyszczeń. Ghee, którego receptura została przedstawiona tutaj, powinno być bursztynowo-żółty kolor o przyjemnym smaku i zapachu. To świadczy o jego wysokiej jakości. Po jednym dniu, to twardnieje. Produkt przechowywać w zamkniętym naczyniu w chłodnym, suchym miejscu. Olej, który jest więcej niż jeden rok, staje się właściwości lecznicze.

oleju w piecu

Aby ułatwić proces gotowania, można korzystać z kuchenki. Kroi się na kawałki olej umieszczono w naczyniu z grubym dołu i umieszcza się w piecu nagrzanym do 150 ° C. Teraz będzie topić niezależnie przez 1,5 godziny (500 g masło). Następnie wyjąć szalkę i zdjąć górną część powstałej piany. Przejrzysty olej w oddzielnym pojemniku, ostrożnie wysiłku. Osad to możliwe powinna być pozostawiona na patelni.

aromatyzowany olej

Możliwe jest przygotowanie aromatyzowany kminek, który jest następnie wykorzystywany do przygotowywania różnych potraw. Kapie w normalny sposób na kuchence lub w piekarniku. Półtora kilograma masła należy wziąć trzy duże łyżki kminku i liście curry 6-8. Takie przyprawy owinięte w gazę i wiązanie. Kiedy masło się rozpuści i staje się cieczą, jest ona pominięta w wiązce. Gotowy olej jest zwykły sposób możemy filtrować, przechowywać i używać w razie potrzeby. Może być również wykorzystywane do wytwarzania produktu nadzwyczajnej smak pieprzu, goździki i imbir.

olejek imbirowy

Jeśli dodać imbir, masz bardzo smaczne przydatny produkt z niesamowitym aromacie. Gotowanie ghee konwencjonalny sposób. Gdy stapia umieścić około pięć centymetrów imbiru, które muszą zostać pocięte na kawałki. Kontynuujemy proces przygotowania zgodnie z recepturą. Na koniec filtr oleju i stosowanie zgodnie z zaleceniami. Można dodawać żadnych przypraw i ziół. Oni tylko dodać skórkę i oryginalność produktu. Służy ghee do wszelkich potraw, aby nadać im nowe nuty smakowe.