154 Shares 7467 views

Powierzchowne zapalenie żołądka: co to jest? Przyczyny, objawy i metody leczenia

Zapalenie błony śluzowej żołądka – bardzo często chorobą, która jest równie podatny na ludzi wszystkich płci i wieku. Więc dlaczego nie jest powierzchowne zapalenie błony śluzowej żołądka, co to jest i jakie objawy towarzyszą? Jakie zabiegi są dostępne? Kwestie te są przedmiotem zainteresowania wielu.


Powierzchowne zapalenie żołądka: co to jest i dlaczego nie?

Kształt powierzchni żołądka jest zapalenie i dalsze zmiany zwyrodnieniowe nabłonka gruczołowego górnej warstwy w żołądku, ale głębszych tkanek, a zatem pozostają niezmienione. Jest to pierwszy krok, który nieleczona może się rozwijać i spowodować szok i jeszcze głębsze warstwy rozwoju choroby wrzodowej. Co do powodów, mogą być różne:

  • Najczęściej rozwijać zapalenie powierzchniowe związane z niedożywieniem. Nieregularne posiłki, posiłki „suchy prowiant”, stosowanie nadmiernej ilości przypraw, słony, pikantny i kwaśnych pokarmów, włókna surowego – wszystko to ma negatywny wpływ na stan żołądka.
  • Czynniki ryzyka mogą być przypisane do złych nawyków. Okazało się, że palacze i ludzie, którzy nadużywają alkoholu, zapalenie żołądka rozpoznano częściej.
  • Zapalenie błony śluzowej żołądka spowodowane niekontrolowanymi czasami przyjmujących niektóre leki.
  • zaburzenia hormonalne i choroby układu wewnątrzwydzielniczego (na przykład, cukrzyca, choroby tarczycy) zwiększają ryzyko zapalenia żołądka.
  • Przewlekłe zapalenie ogniska zakażenia przyczynia się również do rozwoju tej choroby. Grupa ta może być nadana ubytków zębów, przewlekłe zapalenie zatok, zapalenie migdałków i t. D.
  • Czasami może to być spowodowane zwiększoną aktywnością bakterii Helicobacter pylori.

Powierzchowne zapalenie żołądka: co to jest i jakie objawy towarzyszą?

Pierwsze etapy zapalenia rozwijać się powoli ze względu na stały podrażnienie błon śluzowych. Dlatego też, w początkowych stadiach objawy mogą nie występować wcale wyjątkiem uczucie ciężkości w żołądku.

Ale meree rozproszonego powierzchownego zapalenia żołądka zaczyna powodować typowe objawy. W szczególności, pacjenci często skarżą się na ból w okolicy nadbrzusza lub prawym górnym kwadrancie, gdzie mogą być one punkt. Ponadto, pacjenci cierpią na ciężką zgaga. Warto zauważyć, że wszystkie te objawy są spotęgowane po jedzeniu, szczególnie jeśli osoba stosować ostrych lub kwaśnych pokarmów, alkoholu.

Objawy choroby obejmują nudności okresowo. Często ludzie skarżą się na nieprzyjemny smak w ustach. Powierzchowne zapalenie żołądka jest często towarzyszą inne zaburzenia trawienia – to wymioty, biegunka, odbijanie, itp …

W każdym razie, obecność tych objawów należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza i wykonać wszystkie niezbędne badania w celu potwierdzenia diagnozy. Wcześniejsze leczenie, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Powierzchowne zapalenie żołądka: co to jest i jak ją leczyć?

Na szczęście, we wczesnych stadiach choroby ma specyficznego leczenia jest wymagane. terapia naprawcza i prawidłowe odżywianie pomoże powstrzymać dalszy rozwój zapalenia żołądka.

Tak, pacjenci przepisane kompleksów witaminowo-mineralne, leki immunomodulujące. Konieczne jest również, aby zlikwidować przewlekłe stany zapalne, gdzie one istnieją, na przykład, aby leczyć zęby, pozbyć się zapalenia zatok i tak dalej. D. Jeśli przyczyną zapalenia żołądka jest zakażenie bakteryjne, które mogą wymagać antybiotyków, ale jest ona określana przez lekarza prowadzącego.

Niezwykle ważna jest dieta light. Żywność musi być ułamkowa – lepiej jeść częściej, ale małe porcje. Ponadto dieta powinna być wykluczona pikle, konserwy żywności z sztucznych barwników i konserwantów, produktów bogatych w błonnik, gorących i pikantnych potraw. Trzeba rzucić palenie i picie alkoholu.