625 Shares 8721 views

Kruszarka do ziarna – niezbędne narzędzie w gospodarstwie

Posiadanie gospodarstwa umożliwia wygodną egzystencję i jednocześnie wymaga dużo czasu i wysiłku. Prace nad przedsiębiorstw wiejskich dużo – pozbawiono zwierząt, Karma koszenia i tak dalej. I w tym przypadku wskazane jest, aby zautomatyzować procesy pracy. Do tej pory, zakres sprzętu rolniczego jest zróżnicowana i można odebrać praktycznych narzędzi, które ułatwią proces pracy. Wśród takich urządzeń niedawno wziął Kruszarka do ziarna – niezbędne urządzenie dla przedsiębiorstw rolnych.


Opis urządzenia

Urządzenie to jest mini-młynek do rozdrabniania różnych upraw, takich jak jęczmień, kukurydza i innych roślin uprawnych służy do dodatkowego karmy dla ptaków i zwierząt. Cały proces jest zautomatyzowany i nie wymaga dużo energii.

Zazwyczaj młynie składa się z komory głównej, zwany komorą młotka, w którym występuje bezpośrednie rozdrobnienie ziarna potężne specjalnych młotków. Materiał przepływa z wlotu pod działaniem pneumatycznego układu sterowania za pomocą elastycznego węża, w którym ziarna prowadzi pułapki cząstek rozliczeń i kamieni magnetycznych. Następnie rozdrobniony mieszaninę przesiewa przez sito i jest kierowane do komory dyfuzora. Po tym dodatku do paszy przechodzi etap suszenia w komorze wentylacyjnej i podawany do komory mieszania za zasilającej instalacji pneumatycznej.

korzyści jednostka

Kruszarka do ziarna jest doskonałym narzędziem w prowadzeniu Folwark. Zastosowanie tego urządzenia ma szereg zalet:

 • Duża pojemność – można zawracać duże ilości roślin uprawnych do produkcji paszy wysokiej jakości;
 • racjonalność i opłacalność – po procesie mielenia ziarna jest gotowy do użycia; i zautomatyzowany proces pozwala zachować smak, a także przydatności produktu;
 • Efektywność – pozyskanie ich koszt produkcji jest znacznie tańsze w porównaniu do zakupionych w paszach.

Jak zrobić młyn własnymi rękami?

Kruszarka do ziarna nie jest bardzo skomplikowanym urządzeniem, a jeśli jest to pożądane, takie urządzenie może być wykonany własnymi rękami. Aby to zrobić, potrzebne są następujące narzędzia i materiały:

 • silnika – może być używany ze starego odkurzacza;
 • Ekran lub perforowana płyta do skriningu mieszaniny;
 • śrub i innych elementów mocujących;
 • blachy o grubości 5 mm;
 • Pojemnik – puli lub obrazu, które będą montowane zmielonego ziarna;
 • noża płyty i arkuszy forniru;
 • podkładki, sworznie i tuleje.

Procedura:

 1. Wytwarzanie komory roboczej. W tym celu blacha zginać korpus w kształcie pierścienia. Rozmiary 220 x 40 mm. Krotnie części krawędzi na zewnątrz o około 1 cm, w celu utworzenia kołnierza do mocowania ekranu i podstawy.
 2. jednostka wykonawcza. Na sklejki do mocowania silnika, tak że ruch obrotowy wału rozciąga się w dół do otworu 40 mm. Na gwintowanym trzpieniu wału jest stała płyta nożowa z podkładki, nakrętki, tuleje i szpilki.
 3. W korzystnym Pojemnik umieścić na sicie lub arkuszy perforowanych, których średnica dostosowywania.
 4. Najlepiej zamontować pokrywę silnika nożem.

Można zauważyć, że taki kruszarka pracuje nad ogólną zasadą szlifowanie stałych obiektów. Jako przykład, kruszarki do średnich jednostek cx do rozdrabniania rud i elementami stałymi (naturalne kamienie, skały i różne inne).