463 Shares 6092 views

izolacja elewacji Penoplex: technologii montażu

Penoplex przedstawia panel z wytłaczanego polistyrenu. Materiał ma niską przewodność cieplną i właściwości hydrofobowe paroizoliruyuschim i trwałość ochrony wewnątrz i na zewnątrz budynków. Kiedy produkowane elewacji izolacja technologia Penoplex przewiduje konieczności spełnienia następujących warunków:


  • Grubość płyty wybór warunków klimatycznych;
  • dostarczanie wystarczającej gęstości materiału zdatnego do ściany;
  • Izolacja wykonana jest w kompleksie dla całego budynku.

Zalety zewnętrznej izolacji

  1. Zwiększona trwałość użytkowa struktury, ponieważ grzejnik wykonuje działanie temperatury otoczenia. Jest to szczególnie ważne dla punktu zerowego jak najbliżej do ściany zewnętrznej.
  2. Zapisane cenną przestrzeń.
  3. Na ścianach nie są wytwarzane przez wilgoć.

Należy zauważyć wysoki poziom materiału zagrożenia pożarowego. W związku z tym, wszystkie punkty styku z instalacji elektrycznej musi być niezawodnie chronione przed możliwością pożaru.

Penoplex Inną wadą jest niemożność przechodzić powietrze. Jeśli pomieszczenie jest zamknięte do nich ze wszystkich stron, to zamienia się w termosie. Dlatego skuteczna wentylacja musi być dostarczone tutaj.

Podobnie, materiał jest polistyren. On jest bardziej krucha, a właściwości osłony termicznej miał takie same. Kiedy produkowane pianki izolacja elewacji, etapy pracy są takie same jak w Penoplex.

Zalecenia instalacyjne

Kiedy duże penoplex grubość ułożone w kilku warstwach. montaż technologii izolacji elewacji zapewnia lokalizację stawów schodkowo.

W zależności od miejsca układania rozróżnić rodzaje arkuszy dla fundamentu, ścian i dachu. Istnieje również rodzaj „specjalne” do zastosowań przemysłowych i „Comfort” dla obiektów prywatnych.

Penoplex "Comfort"

Uniwersalny materiał do izolacji fasad, podłóg na poddaszu, podłogi, dach i wnętrza budynków. Na płycie krawędzie „Komfort” został stworzony odgałęzienie wyeliminowanie mostków cieplnych, ze względu na dużą gęstość styków. działa na ocieplenie fronty zmniejszona natychmiast, ze względu na fakt, że nie ma potrzeby do uszczelniania pęknięć.

obojętność chemiczna, brak absorpcji wilgoci i wysoką wytrzymałością na ściskanie przy zginaniu zapewnić trwałość i wytrzymałość produktów. Zatem gęstość materiału jest w zakresie 25-30 kg / m3, i grubość płytek – od 20 do 100 mm.

Płytki o wysokiej palności nie jest wykorzystywany do pomieszczeń produkcyjnych wykończenia wnętrz.

Penoplex „Fundacja”

Płyty są stosowane do izolacji cieplnej piwnic, fundamentów i posadzek piwnic. Materiał o wyższej gęstości (około 30 kg / m 3), stosowane do izolacji cieplnej pod jastrychem, ze względu na większą wytrzymałość na ściskanie i wytrzymałość na zginanie, niż w rodzaju „wygody”.

Palność materiału do zewnętrznej izolacji fundamentu i podstawy nie jest szczególnie zagrożone, zwłaszcza gdy jest on wypełniony ziemią.

Penoplex „dachowe”

Przy wysokim obciążeniu mechanicznym wewnątrz płyty Płyty izolacyjne wykonane są z gęstością nie gorszy od podstawy materiału izolacyjnego. Przepuszczalność wody i przewodność cieplną są również niewielkie. W domu z izolacją dachu Penoplex chłodny latem i ciepły zimą.

przedni penoplex

Płyty są wykorzystywane do ochrony zewnętrznej elewacji, jak również do umieszczenia w wydrążonym murowanych, płyt warstwowych i bloków. Posiadają na tynkach. Gęstość materiału zwiększa się wraz ze spadkiem grubości płyty. Dobre właściwości mechaniczne pozwala na stosowanie materiału do izolacji termicznej w piwnicach i fundamenty.

Przygotowanie do instalacji

Przed izolować fasady Penoplex prace przygotowawcze. Po pierwsze, powierzchnia ściany zewnętrznej jest oczyszczany z pozostałości farby, gipsu i zanieczyszczeń. Szczeliny są uszczelnione w jednostkach okiennych i drzwiowych. Elementy metalowe są pokryte farbą przed korozją i drewno – kompozycje z gniciem. Następnie prace przygotowawcze do usuwania wypukłości pęknięcia wgłębień ochrony zbocze otworów uszczelniających. Powierzchnia ściany traktuje się podkład przenikania materiału polepszającego przyczepność na mieszaninie montażowej. Może wymagać rusztowania lub inne środki do pracy na wysokości.

Sami obróbce płyty gipsowo wałek z kolcami lub metalowe szczotki. Obecność małych zagłębień przyczynia się do zwiększenia przyczepności do ścianek i gipsu.

izolacja elewacji Penoplex: algorytm działań na kamiennicy

W budowie płyty izolacyjne przybity, klejone, czy to wszystko w kompleksie. Po pierwsze, obliczenie wykonuje się izolacji elewacji, a następnie wybiera się konieczna grubość panelu.

Układanie rozpoczyna się od dolnego narożnika ścianki, gdzie pierwszy zestaw poziomego profilu początkową metalu. Jest on dołączony za pomocą kołków na przerywaną linią montażową kręgowego. Narzędzia potrzebne szpatułki o różnych rozmiarach. Kleszczowy może być stosowane, jeżeli różnica przekracza ścianki 10 mm. Roztwór nanosi się na ścianie jest lepszy z punktu widzenia nierówności, a następnie dokładnie dociśnięte do niego panelu.

Zwrócić uwagę! Mieszaninę montażu płyty może mieć różne funkcje i różne właściwości, na przykład do łączenia ze ścianą lub mieszanki. Materiały stosowane są ściśle według zaleceń producenta.

Izolacja ścian Penoplex fasada budynku będzie wyższa jakość, jeśli płyta klejona dodatkowego zysku do ściany. Łącznik ze wzrostem gęstości. To nie jest wykonywana przed wyschnięciem kleju. Ustalające kołki wykonane z tworzywa sztucznego stożka.

Oni młotkiem gwoździe tego samego materiału. Metal jest lepiej, aby nie używać jako utworzonych mostków termicznych.

Otwory wierci się w ścianie 2 cm głębiej niż długość kołka. Wybiera się go przez grubość płyty oraz warstwę mieszaniny montażu. Kołek jest wkładany w otwór i jest wyposażona w młot na jednym poziomie ze ścianą, na wystający na zewnątrz nasadki nie będą kolidować z następnymi tynkowania. Następnie młotkiem montażu plastikową gwóźdź.

stawy miejsca są uszczelnione. Jeśli szerokość szczeliny przekracza 5 mm jest wypełniona pianką. Ale ze względu na płytkach starego typu. Nowoczesne konstrukcje wykonane z kręcone i tworząc szczelne połączenie bez przerw.

Panel na zewnątrz, warstwę kleju i jest ustawiony z włókna szklanego. jest to wyrównane za pomocą łopatki aż do całkowitego zanurzenia w roztworze. przestrzeń obwód do dokowania pozostają nienaruszone. Następnie nakłada się siatkę z kolejnego nakładania co najmniej 15 cm, a proces powtarza się. Jest to nowa warstwa podkładu, mieszaniny cementu i piasku, która jest umieszczona w metalowej siatce, a następnie na grubości warstwy gipsu (12-30 mm), – mieszanina piasku i wapna i gipsu wykańczającej. Przed każdą aplikacją warstwy gipsu stosuje się penetrujący podkładu, co zwiększa żywotność powłoki.

Otynkowane na powierzchni ściany nanosi farby nawierzchniowej typu lub klejone płytki. Instalacja jest skomplikowane i wymaga wysoce wykwalifikowanych artystów.

Na stałe zamontowana płyta lepiej ochronną zewnętrzną sprzęgło, które jest jednocześnie kończąc. Jej połączenie z ściance jest wykonane za pomocą giętkich połączeń panelu izolacyjnego. Wykończenie jest wysoce odporna na warunki atmosferyczne i oddziaływania mechaniczne.

izolacji elewacji Penoplex: Technologia drewnianych budynków

Sam dom drewniany doskonale trzyma ciepło. Dodatkowa izolacja jest konieczna, gdy pęknięty kłody zostały szczeliny, łamanie stawów.

Kiedy dom drewniany wykonana izolacja elewacji Penoplex technologia różni się nieco od kamienia.

Wytwarzanie elewacji jest usunięcie starych powłok pozostałości, wytrącanie skalę i usuwanie występów, jak i formy i infekcje grzybicze. Ściany powinny być bezpiecznie pokryte powłoką gruntującą. Następnie drewno poddaje się obróbce fungicydami. Równość ściany jest sprawdzana przez pion. konstrukcje metalowe są usuwane i pokryty farbą antykorozyjną.

Penoplex szczelność gazu jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy ocieplenie drewnianego domu. Niedopuszczalne jest układanie płyt bezpośrednio na ścianie ze względu na ryzyko gromadzenia się wilgoci w nich, w wyniku gnicia drewna. Ponadto utraciła istotną przewagę domu drewnianego – zdolność do „oddychania” przez ściany.

Konstrukcje zbudowane w wentylowanych elewacjach, w którym szczelina powietrzna jest wytwarzana między ścianami i izolacji. W tym domu od zewnątrz tapicerowane bar 50×50 mm, które są umieszczone pomiędzy płytami izolacyjnymi. Lepiej jest zastosować profil ramy, która leży dokładnie na całej powierzchni. Ważne jest, aby położyć wokół wszystkich otworów pre-cut całą płytę, a nie odpadów, wiele zrobić, aby zaoszczędzić. Dno zamontowany poziomy pręt, który będzie opierać się izolacji. Logujemy nieprawidłowości loguje się warunków wentylacyjnych. Na belce gwoździami szyny, a dopiero po tym, że grzejnik jest umieszczony. wykończenie na zewnątrz jest cegła, siding lub inne materiały.

domy ramowe

W domach ramek penoplex zmieścić na tej samej technologii, ale od wewnątrz zamiast ścian są wykorzystywane arkusze płyt gipsowo-kartonowych, płyt wiórowych i innych. Należy zwrócić uwagę na ocieplenie elewacji osi Penoplex. Technologia dla klas 1-3 jest podobna do instalacji z drewna, ponieważ są wrażliwe na wilgoć. Mark 4 jest wytrzymała i wodoodporna, można użyć dowolnego z powyższych metod. Jest również wodoodporne są płyty warstwowe. Już w fabryce, grzejnik jest umieszczony pomiędzy dwiema płytami. Konstruktorzy pozostaje tylko zbierać do domu jako projektant dla kilku dni. Poniższe zdjęcie pokazuje izolację elewacji osi Penoplex. Technologia ta polega na wykorzystaniu płyt warstwowych w budowie domu. Gdy nie ma potrzeby, aby schować swój grzejnik.

Sposoby montażu izolacji cieplnej z wnętrza domu pozostają takie same, w tym najważniejsze – tworzenie wentylowanych szczelin wzdłuż ścian. Na wewnętrznej stronie płyty gipsowo-kartonowej, stosuje się panele dekoracyjne, panele ścienne.

Prawidłowe rozwiązanie nagrzewa, nie tylko ściany, ale także podłogi i sufity. Wymaga znacznie mniejszej grubości niż trociny lub wełny mineralnej. W tym przypadku, można umieścić go pod sufitem, jeśli wysokość sufitu pozwala. Tutaj listwa instalacja nie wymaga wiele wysiłku.

wniosek

Ocieplenie Penoplex domu pozwala bezpiecznie chronić go przed wpływami atmosferycznymi i szybkiego zużycia. Materiał jest ekologiczny i jakość. Jeśli nie Penoplex izolacji elewacji, technologia była prosta, ale muszą być wykonane prawidłowo. Koszt izolacji szybko zrekompensowane przez oszczędności na ogrzewaniu. Materiał jest także dołączony do wielu materiałów budowlanych oraz odporne na działanie wilgoci.