200 Shares 4625 views

Jak reklamodawcy manipulować ty?

Reklama – jest sztuką przekonywania ludzi do wydawania pieniędzy nie mają na rzeczy, których nie potrzebują.


W naszym kraju istnieje taka sytuacja ekonomiczna, w której ludzie są zmuszeni do zarabiania pieniędzy po prostu przetrwać. I bez względu na to, jak trudno dostaje pieniądze, zawsze manipulować, zmusić je wydać. Jest dobrze widoczne w branży reklamowej.

Reklama wszędzie, po prostu zawsze wokół nas, jesteśmy zszokowani tych reklamach. Jest to niemożliwe, aby zatrzymać się i zwrócić uwagę na wszystkie znaki, a my nawet nie myśleć o tym, jak one negatywnie wpływać na nasze życie. Tak więc, jeśli chcesz wiedzieć, oto główne negatywne skutki reklamy na społeczeństwo.

Reklama sprawia, że czujemy gorszy

Największym narzędziem branży reklamowej – jest to, że zmusza ludzi do wiary w ich niższości. Profesjonaliści robią wszystko, co możliwe, aby przekonać się, że jesteś brzydki, głupi, i tak dalej. Starają się za wszelką cenę sprawić, że czujesz się niepewnie, a to wszystko wyłącznie w celu – aby manipulować.

Reklama każe nam myśleć, że zakup konkretnej rzeczy przyniesie nam szczęście

Gdy w związku z badaniem reklam masz problemy emocjonalne, to natychmiast zaoferować rozwiązanie, i to jest zwykle zakup produktu. Po reklamodawcy osiągnąć pewne cele i zaczniesz czuć się nieatrakcyjna, oferują ci, na przykład, kosmetyki, dzięki czemu można wyeliminować niedoskonałości. Kiedy uda im się sprawić, byś uwierzył, że nie jest to trend, oni sprzedawać drogie ubrania, dzięki czemu można przyciągnąć uwagę innych. W skrócie, obiecują ci szczęścia, ale pod warunkiem, że będziesz wydawać pieniądze w zamian.

Reklama każe nam myśleć, że to, czego potrzebujemy jest na sprzedaż

Reklama „karmi” nas zły pomysł, że wszyscy musimy być sprzedawane, a więc pieniądze muszą być naszym najważniejszym celem w życiu. Bez pieniędzy nie można dostać te rzeczy, które szukają, który podobno wypełnić swoje życie z przyjemności i radości, więc reklama napędza chęć do cięższej pracy, tylko żeby być w stanie kupić więcej. Po tym wszystkim, reklama jest oszukuje ciebie i tak większość czasu, wysiłku i pieniędzy spędzasz jest marnowana, a wszystko to w końcu pozostawi puste i niespełnione uczucia.

Jak widać, negatywne konsekwencje dla społeczeństwa są ogromne reklamy. To pogarsza jakość naszego życia, przechwytywanie naszą sieć chciwości i konsumpcji bezmyślnego. Uciec z tej pułapki, musimy zrozumieć, że nie jest konieczne, aby kupić rzeczy, których nie potrzebują, bo nie przyniesie żadnego szczęścia.

Chociaż materialnych rzeczy, które zawsze potrzebują do zaspokojenia podstawowych potrzeb, nie mogą zaspokoić nasze pragnienie, które naprawdę potrzebują. Jest w kontakcie z ludźmi i naturą, zabawy i kreatywności, medytacji i wewnętrznego spokoju. Oni oferują tylko substytuty, a to nigdy nie wystarczy dotknąć istoty naszego bytu.