772 Shares 1008 views

Musztardy Dijon. Sekret gotowania

Musztarda, podobnie jak wiele innych przydatnych roślin znanych ludzi dawno temu. W Chinach, jej nasiona były wykorzystywane jako ważny element w kuchni ponad 3000 lat temu starożytni Grecy i Rzymianie używali roślinę jako lek.


Musztarda Dijon (IT francuski) jest jednym ze znanych odmian musztardy. W 1634 roku, w mieście Dijon została sformalizowana ten przepis pikantny sos. Jej gotowanie różni się od zwykłej receptury dzisiaj. Proszek oczyszczono i zgnieciony gorczyca czarna, nie jest wymagane, aby rozcieńczyć wodą lub octu Verdzhyusom (Verjus – kwaśna biała sok gronowy) lub białego.

Smak, który ma musztardy Dijon, bardzo szybko przyniósł ją na światowym poziomie. Królowie, królowie, książęta i inne osoby uprzywilejowane z całego świata kiedykolwiek próbowałeś kiedyś regularnie co najmniej raz. Wcześniej kupuje tylko świeże musztardę, i miał to robić codziennie. Wraz z wprowadzeniem pojęcia „konserwantów” i „zachowania” są nieco uproszczone, teraz kupić może być więcej, a sklep spożywczy na dłużej. W XIX wieku, musztardy Dijon był sprzedawany w puszkach.

W poszukiwaniu kulinarnych, starając się znaleźć jakiejkolwiek informacji na temat tego produktu francuskiego, będziesz wiedzieć, że oryginalny wykaz składników pikantnej pasty swobodnie dostępnych tam. Musztarda Dijon, recepta, która jest utrzymywana w tajemnicy (prawem) przez prawie 400 lat – kulinarne arcydzieło, którego smak będzie tylko naśladować. Jak to zrobić, będziemy teraz zobaczyć. W Internecie, wiele receptur, ale prawdziwe podobieństwa można zauważyć, jedyną osobą, która kiedykolwiek jadłem musztardą francuską. Z tego względu szczególną uwagę należy na poniższej receptury. Pomimo prostoty wytwarzania takiego nadzienia wrażenie ich właściwości smakoszy. Pierwsze kroki!

W sklepach można znaleźć ledwie rodzaju nasion gorczycy, która zawiera podstawę francuskiej musztardy, dlatego uciekają się do alternatywy – kupić zwykły proszek gorczycy. Tak więc, do przygotowania potrzebujemy:

  • Gorczyca proszku – 50 g;
  • Wino (biały proszek) – 180-200 g;
  • Miód (naturalny) – 1 łyżka,.
  • Czosnek – 1-2 ząbki;
  • Olej roślinny – pół łyżeczki,.
  • Cebula (cebula) – 1 szt.;
  • Sól – 1 łyżeczka,.
  • „Tabasco” sos lub zwykły koncentrat pomidorowy.

Drobno posiekać cebulę i umieścić go na patelni, dodać miód, wino, zmiażdżony czosnek, wymieszać. Pojemność ze składnikami, które trzeba postawić na ogniu, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 5 minut na średnim ogniu. Zawartość trzeba przecedzić i pozbyć się nadmiaru płynu. Mieszaninę dodaje się do proszku gorczycy i wszystkie bita trzepaczki lub mikserem. Jeszcze trochę i będziemy mieli musztardę Dijon. Przepis wymaga dodawania oleju i kilka „Tabasco” spada (koncentrat pomidorowy), która jest, co robimy. Sól, wymieszać, umieścić na płytce i dalej gotować na małym zawartości ciepła. Kolidować i odparowuje mieszaninę do otrzymania gęstej masy. Czekał? Chłodny i umieścić zawartość patelni na dwa dni w lodówce. Wszystkie – francuska musztarda jest gotowy!

Nie wyklucza się możliwości zjedzenia świeżo przygotowanego gorczyca jednak Dijon gorczyca (lub raczej jego równoważnik) uzyskuje całą gamę smaków, już po dwóch dniach ekspozycji.

Gotowa musztarda najlepiej w połączeniu z produktami takimi jak mięso (w dowolnej postaci preparatu), drób (doskonały tandem z pieczoną gęś lub kaczka) tłuszczu (lepszą niż jakikolwiek kolorze przyprawiania nasz sos), gotowane język wołowy (taka kombinacja jest naprawdę głębokie korzenie historyczne ).

Nie bój się eksperymentować, gotowanie sprzyja odważnym eksperymentatorów. Gotować z przyjemnością i nie przestaje zaskakiwać bliskich z oryginalnych sosów, dressingów i przypraw. Smacznego!