695 Shares 2781 views

Dlaczego jest ból kręgosłupa?

Z bólem pleców musiał stawić czoła niemal wszystko – według statystyk, wiedziała, cztery z pięciu. Przyczyny dolegliwości mogą być różne, ale przyjemny w ten mały zawsze. Aby pozbyć się nieprzyjemnego uczucia, trzeba zrozumieć, co dokładnie leży przyczyna. Więc, co często powoduje ból w kręgosłupie?


Nieprawidłowa pozycja podczas pracy lub snu

Większość z nas na co dzień siedzi przy biurku komputer do dziesięciu godzin. Komunikacja poprzez zestaw komunikatów dalszych przyczynia się schylać, zwiększając ból w szyi, ramion i pleców. Staraj się robić przerwy częściej i wykonać prosty system dla mięśni szyi. Wystarczy, aby zrobić kilka tras szyi z boku iz powrotem krótko krzepnąć w każdej pozycji. Siedząc w niektórych przypadkach może być również niebezpieczne. Spróbować zorganizować elementy pracy prawidłowo, monitor na poziomie oczu, łokciach i kolanach pod kątem prostym i stabilnego umieszczenia na nogi podłogowych. Optymalnie, robić przerwy co dwie godziny. Do bólu w kręgosłupie masz po lewej stronie, a my musimy być w stanie prawidłowo spać. Zasnąć na brzuchu nie jest zalecane, ponieważ mięśnie i stawy są nadmierne ciśnienie. Sytuacja w tyłu lub z boku pozwala kręgosłup na relaks. Jeśli nie możesz spać w innych pozycjach i mieć pewność, aby osiedlić się na brzuchu, spróbuj umieścić pod miednicę małą cienką poduszkę, aby zmniejszyć obciążenie mięśni. Aby uniknąć bólu pleców w kręgosłupie pomoże również odpowiedniego materaca. Powinien on mieć średnią twardość i grubość.

niezdrowy styl życia

Jeśli nie są w stanie kontrolować emocje i żyć w stanie ciągłego stresu, bóle w kręgosłupie lędźwiowym powyżej nie będzie wolno się pojawiać. Shattered psyche prowadzi do naprężania mięśni i ramiona do tyłu, powodując dyskomfort pojawia się w kręgosłupie. Ćwiczenia, medytacja, głębokie oddychanie i inne techniki relaksacyjne mogą pomóc złagodzić ból. Ból w kręgosłupie poniżej pasa lub innej dolegliwości mogą być spowodowane przez palenie. Papierosy nie tylko działają na serce i płuca, ale także naruszać obieg kręgosłupa i krążków. Zwiększa ryzyko obrażeń, istnieje stały dyskomfort. zdolność organizmu do wchłaniania wapnia maleje. Zapomnieć o złym zwyczaju – najlepszy wkład do zdrowia kości. Wreszcie, przyczyną choroby może być brak aktywności. Jeśli ciągle kłamać i pozostać bierny, odzyskiwanie mógł odebrać. Spacery, pływanie, joga ułatwia bóle kręgosłupa, mięśni. Każda czynność zbawienny wpływ na organizm niż brak ruchu.

Niewłaściwe obuwie i akcesoria

Wreszcie, przyczyny dolegliwości mogą być ukryte w słabo wybrane buty. Wysokie obcasy lub całkowicie płaskie podeszwy boli kręgosłup. Sandały i klapki zbyt złe trzymanie stopy, dlatego może być ból w plecach i kolanach. Spróbuj na przemian rodzaje butów i nie noszą tę samą parę codziennie. Wybierz buty w rozmiarze i z dobrą obsługą. Torba powinna być również wygodne. Nie ubić go ciężkimi przedmiotami, ubrany tylko szeroki pas przez ramię.