98 Shares 6057 views

Aubrieta lub aubretsiya: rośnie z nasion w domu

Aubrieta jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, aby stworzyć dywan kwitnienia. Odmiany tej niesamowitej rośliny różnią się od siebie tylko o jedną rzecz: w strukturze kwiatu i długości słupka – inaczej aubretsii absolutnie identyczne.


  • Tytuł oryginalny – Aubrietia.
  • Ojczyzna – Azja i Europa.
  • Złożoność rośnie – proste. Idealny dla początkujących ogrodników.
  • Umieść rośnie – jasne światło, ale jest to możliwe i półcień.
  • Warunki temperatury – wystarczająco stabilne, zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach.
  • Podlewanie – podczas długotrwałego braku opadów i spożywczym gleby wysycha zbyt silny.
  • Kwitnienia – kwiecień, maj, czerwiec.
  • Wysokość – od 5 do 30 centymetrów. Współczynnik ten zależy od odmian aubretsii.

Przez Aubretsiya rodzaju należą również do roślin zimozielonych, płynny i hardy. Najbardziej popularny w naszym regionie Aubretsiya naramienny, zdawała się dywan obejmuje grunt lub trawnik. Z niego pochodzą liczne gatunki Aubrieta: Barker dwukrotnie, Dr. Muły, Lavender królowa Tauricola i wiele innych.

Aubretsiya: uprawy z nasion. Zdjęcia prawidłowo uprawiane kwiaty

sianie aubretsii być przeprowadzone w maju i wrześniu, gleba musi być najpierw posypane mieszaniny piasku. Nasiona roślin poddane łóżka, w przeciwnym razie rośliny są narażone na zagubienie w chwasty. Ponadto aubretsiya rośnie dobrze w pokoju – bezpiecznie ląduje ją na balkony i loggie. Aby to zrobić, nasiona są posadzone w doniczce na dwa miesiące przed ostatnich zimowych mrozów, a następnie przykryć folią i pozostawiono do kiełkowania. Kiedy nasiona kiełkują, folia musi być usunięty, a sadzonki przeszczepione do stałego miejsca. Abretsiya – to mało wymagająca roślina, ale przed sadzeniem powinien znać niektóre z jego cech. Nie jest tajemnicą, że dla udanego kiełkowania jakiegokolwiek przedstawiciela flory gleby powinny być od czasu do czasu do zapłodnienia. Takie zabiegi powinny być wykonywane na ziemi był moczony w składniki odżywcze, że to nie może trwać od natury. Jednak będzie aubretsiya nadal rosnąć nawet w ziemi bez nawozów, ale musi on być mieszany z popiołu, wapna lub kredy. Jeśli jesteś początkujący ogrodnik, swój pierwszy kwiat być aubretsiya. Uprawa nasion może być opisana jako najbardziej prosty sposób sadzenia. Można to zrobić z dziećmi, tym samym wzbudzając w nich miłość do piękna i przyczyniając się do ich ogólnego rozwoju.

Aubretsiya, uprawy z nasion w domu nie jest trudne – po prostu piękne rośliny, a poza tym będzie można stale monitorować blask kolorów. Aubretsiya odporne na różne choroby, ale powinny być systematycznie sprawdzane pod kątem obecności liści żadnych zmian.

temperatura

Jak wcześniej wspomniano, Aubrieta – mało wymagające rośliny. W odniesieniu do tej temperatury. Jeśli stało się zbyt chłodny, zakład musi być pokryta folią i umieścić w ciepłym pomieszczeniu. W przypadku gorących klimatach kwiat powinny być przypisane do domu lub na pokrycie włókniny.

lokalizacja

Idealnie aubretsiyu powinny być sadzone na słonecznej stronie, ale jest łatwy do przenoszenia i półcień. Potwierdzają to opinie doświadczonych ogrodników.

podlewanie

Zwilżyć ziemia powinna być jedynie po całkowitym wysuszeniu. Nie trzeba zachować szczególną ostrożność, ryzykujesz wlać aubretsiyu, aż do jej śmierci.

transplantacja

Przesadzić rośliny powinny być wykonywane co 2-3 lat, na wiosnę. Po przesadzeniu do innego pojemnika, używać tej samej ziemi, gdzie kwiat wyrósł przed.

pielęgnacja

Pielęgnacja jest to, że trzeba usunąć suszone liście i kwiaty. Kolejny dowód, że doskonały kwiat – to aubretsiya. Uprawa z nasion dla niektórych może wydawać się trudne zadanie, ponieważ tego typu wymaga szczególnej opieki. Ale to dopiero początkowy etap rozwoju roślin, to będzie dużo łatwiejsze.

propagacji sadzonek

Aubretsiya propagowane przez sadzonki, wskazane jest, aby zrobić to latem lub wiosną. Sadzonki powinny mieć około 5-7 centymetrów, wtedy łatwiej będzie je sadzić. Sadzonki te powinny być wprowadzane do pojemnika ze specjalnym roztworze piasku i torfu. Pojemnik powinien być umieszczony w normalnym oświetleniu, ale chłodnym miejscu.

Szkodników i chorób

W niektórych przypadkach może wystąpić liście zmieniają kolor z zielonego na brązowy – jest, być może, wszystkie choroby, które mogą cierpieć aubretsiya. Uprawa z nasion nie powinien przynieść żadnych chorób. Nie zapominaj także terminowe podlewanie i nawożenie gleby. Wtedy będziesz miał żadnych problemów, a Aubrieta stać się ulubionym roślin. Oczywiście, jeśli naprawdę zapomnieć, że masz w domu rośliny, a następnie wszystkie kwiaty zachoruje, nie tylko aubretsiya.

Uprawa z nasion: opinie doświadczonych ogrodników

Początkujący, jak i ogrodnicy z większym doświadczeniem, mówią, że nie ma żadnych problemów w uprawie tej rośliny nie jest. Niektóre przystosowały te kwiaty na granicach. Ogrodnicy aubretsiyu wzdłuż krawężników: kiedy kwitnie, tworzą piękny chodnik, który cieszy oko.

Gatunki i odmiany

Aubretsii istnieje tylko 12 gatunki A. pinardii A. alba A. gracilis A. olimpica A. parviflora, A. canescens A. glabrescens A. columnae A. deltoidea A. olimpica A. gracilis. Uważamy tylko najpopularniejsze odmiany.

Kolumka Aubrieta (Aubrieta columnae) jest stosunkowo wysoka – 12 cm. Można go wyróżnia się dużymi kwiatami, które docierają w promieniu około 3-5 centymetrów.

Kulturowe Aubrieta (Aubrieta cultorum). Ma odlewem o poszarpanych krawędziach. Małe kwiaty (około 1 cm średnicy). Okres kwitnienia – około 40 dni.