707 Shares 1303 views

Dziwne dźwięki, które odtwarza nasze ciała i co one oznaczają

Każda osoba zdaje sobie sprawę, że jego ciało jest w stanie wyprodukować kilkadziesiąt dźwięki. Tak więc często i dość znane nam rozpoczął dudnienie w brzuchu, a kryzys w stawach, kichanie. Czasami doświadczamy symfonię własnego ciała jako coś zwyczajnego. Dzisiaj mówimy czytelnika, w jakich przypadkach zwykłe dźwięki ciała są nie więcej niż sygnał SOS.

Gwizdanie w nosie

Ten objaw wskazuje, niedrożność nosa, gardła i nagromadzenia śluzu. Lek zmniejszający przekrwienie oczyszczania ciała lub antyhistaminowy, zazwyczaj wszystkie nieprawidłowe.

Zmartwieniem powinno być to, że jeśli jesteś ranny okolicę twarzy. Gwizdanie nos uzyskanych na tle może wskazywać siniaki luki chrząstki między nozdrzami. Skonsultować się z wąskich specjalistów.

kichanie

Co do zasady, kichanie jest oznaką zimno. Cząstki wirusowe są przemieszczane z mózgu do membrany, co powoduje odruch reakcji. Siła zależy od ilości kichanie ludzkiego płuca, jak również od wielkości jego tchawicy.

Jeżeli regularne kichanie nie przestaje w ciągu 2 tygodni – jest to okazja, by skierować do alergologa.

Gwizdanie w uszach

Czasami człowiek czuje się gwizd w uszach, leżącego na poduszce. W przypadku, gdy ucho jest ściskane do tkanki zewnętrzne hałasy są zablokowane. Bezpośrednio za narządy słuchowe znajdują się tętnicę szyjną i szyjną Wiedeń, przez które krew pulsującą.

Szum w uszach może być objawem zakażenia lub alergii z powodu zatoru powstałego w trąbki słuchowej, który łączy środkowe ucho i nos. Zanieczyszczenie w przewodzie przyczynia się do obniżenia dźwięku i zewnętrzny dźwięk przechodzi po zastosowaniu antybiotyku lub zmniejszające przekrwienie błony śluzowej.

szum w uszach

Dźwięk ten może być produkowany w jednym lub w obu organach. Spowodowana przez uszkodzenie komórek słuchowych w uchu wewnętrznym ze względu na hałas, obecność zakażenia, a także w przypadku osób starszych. Zatem fale dźwiękowe są przetwarzane na sygnały elektryczne.

Należy się martwić, gdy opisane objawy trwają dłużej niż dwa dni i towarzyszy ból głowy lub zawroty głowy. W tym przypadku, nieustanne dźwięki wskazują na problem lub neurologiczne niebezpiecznej infekcji. Należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

odbijanie

Bardzo często dźwięk jest zwolniony z części żołądka uwięzionego powietrza. Gastroenterolodzy przyczyny tego zjawiska nazywa się mimowolne połykania powietrza podczas jedzenia. Aby zmniejszyć odbijanie, eksperci nie polecam mówić z pełnymi ustami, jeść powoli, dokładnie żując żywności i unikać napojów gazowanych.

Jeśli odbijanie towarzyszy piekący ból w klatce piersiowej lub gardle, może to być objawem choroby refluksowej przełyku, który jest traktowany wyłącznie pod nadzorem lekarza leków, wypisywane recepty.

czkawka

Ten wspólny dźwięk jest spowodowane przez skurcze przepony, powodując oddech zatrzymuje się nagle na głośni. Czkawka może być spowodowane przez przejadanie się, podniecenie, nerwowość, hipotermii, a także konsekwencja pewnych leków. Objawy mogą zatrzymania utrzymywania powietrze, a tym samym chwilowo zwiększonego poziomu dwutlenku węgla w płucach może osłabić membranę.

Kiedy należy się martwić? Jeśli czkawka trwać dłużej niż dwa dni, należy skonsultować się ze specjalistą do rozpoznania. Objawem może wskazywać problemy lub podrażnienie nerwu w ośrodkowym układzie nerwowym.

Dudnienie w jelitach

Uważamy, że jest to grzechotanie lub bulgotanie dźwięk, ale w rzeczywistości jest to powietrze i ciecz, która krąży w przewodzie pokarmowym.

Osoba, która słucha tych sygnałów na pusty żołądek, więc odbiera sygnał głodu. może to być również spowodowane przez uwolnienie reszty żywności jelita strawione.

Worry następuje gdy borborygmus silny i towarzyszy ból, skurcze lub nudności. Wskazuje to niedrożność jelit i wymagają interwencji lekarza.

gazowanie

Najczęściej wzdęcia wskazuje, że jelita do trawienia pokarmu bogatego w błonnik, takich jak warzywa kapustne lub fasoli. gazy jelitowe – są produkty uboczne metan, azot i wodór nie mieszczą się w odbytnicy. Jeśli wzdęcia spowodowane przejściem do nowej diety, to wszystko sprowadza się w ciągu kilku dni wraca do normy, a system trawienny jest przystosowany do diety bogatej w błonnik roślin.

Jeśli zdecydujesz się schudnąć z pomocą warzyw, a także obniżyć poziom cholesterolu i poprawy zdrowia jelit, a następnie po raz pierwszy nie należy martwić się o nadmierne wzdęcia.

Ale jeśli towarzyszą drgawki, wzdęcia i biegunka obserwowane natychmiast po otrzymaniu produktów mlecznych zatem wskazuje ciało nietolerancji laktozy. Jeśli te objawy obserwuje się natychmiast po podaniu sody lub sok owocowy, może to oznaczać, zaburzenia trawienia – zaburzenia wchłaniania fruktozy. Można to sprawdzić poprzez wyeliminowanie przynajmniej dwa tygodnie spożywczych zawierających fruktozę. We wszystkich innych przypadkach wzdęcia nie wskazuje żadnych wyraźnych zaburzeń jelitowych lub żołądka.

trzeszczenie

Natychmiast wezwać karetkę, jeśli nie może złapać oddechu. Dźwięki te mogą wskazywać, że alergie, astma lub zastoinowa niewydolność serca spowodowana stanem zapalnym w płucach i oskrzelach. Niewydolność serca wymaga natychmiastowej hospitalizacji, natomiast astma czy alergia traktowane w domu z przepisanych leków.

Chrapanie w czasie snu

Te dźwięki wystąpić z powodu bezdechu sennego (zatrzymanie wentylacji płuc przez dłużej niż 10 sekund). Ponadto, korzystając z organizmu może trwać chrapanie zmęczenie nagromadzone podczas stresującym momencie.