124 Shares 7732 views

Do najbardziej znanych rzeźbiarzy z całego świata i ich pracy. Znany rosyjski rzeźbiarz

Pierwsze ludzkie twory, które mogą być nazywane rzeźba pojawiła się w czasach prehistorycznych i byli idolami, czczony przez naszych przodków. W ciągu ostatnich kilkuset tysięcy lat sztuka rzeźba ma osiągnęło bezprecedensowy poziom, a dzisiaj możemy zobaczyć prawdziwe arcydzieła, zawsze podziwiany przez turystów i przechodniów w muzeach i na ulicach wielu miast na świecie. Więc kto znanych rosyjskich i zagranicznych artystów różnych epok można twierdzić, że jego nazwisko zostało zaklasyfikowane jako „znanych rzeźbiarzy”, a niektóre z ich prac są zawarte w złotym funduszu świata sztuki?

Znani rzeźbiarzy starożytnego świata

Jak już wspomniano, sztuka rzeźba pochodzi wiele lat temu, o czym świadczy liczne kamienia i gliny trójwymiarowe obrazy ludzi, zwierząt i mitycznych stworzeń, znalezione podczas wykopalisk archeologicznych. Oczywiście, nikt nie wie, kto jest ich autorów, ale historia zachowała imiona niektóre z wielkich rzeźbiarzy, którzy pracowali w okresie od 14 wieku pne. e. a przed 1 wne. e.

Na przykład, na pytanie o to, kto jest najbardziej znanych rzeźbiarzy starożytnego świata, między innymi, należy wspomnieć wielką starożytną egipską rzeźbiarz Tutmozis Junior. Pracował na dworze faraona Echnatona i stworzył jedną z najbardziej znanych dzieł sztuki okresu Amarna – popiersie królowej Nefertiti. Znacznie więcej informacji jest o tym, kto jest najbardziej znanych rzeźbiarzy starożytnej Grecji i Rzymie okresu. W szczególności, kapitan i Critius Nesiot stworzony w 5 wieku pne. e. doskonały skład i Garmody Arystogitona które następnie niejednokrotnie inspirowane rzeźbiarzy późniejszym czasie. Jeszcze większe wysokości w rzemiosła Skulptury wielką Phidias, kto jest autorem posągu Zeusa złota i kości słoniowej, uznanego za jeden z cudów starożytnego świata. Jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na ogromny wkład w rozwój sztuki antycznej, która jest wykonana przez takich znanych rzeźbiarzy jak Scopas, Praksyteles i Lizyp, stworzył tzw Konie Saint Mark. Jak dla rzymskich rzeźbiarzy, większość swoich dzieł, takich jak słynnego Apollo Belvedere, są kopiami oryginałów greckich.

Znani rzeźbiarzy z całego świata: w średniowieczu

Jak wiecie, początek okresu historycznego, który nastąpił po upadku Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, to nie był najlepszy czas dla rozwoju sztuki. Dlatego nie ma szczególnie istotne dzieła sztuki rzeźby należącego do 5-12 th stulecia, dziś nie jest znany. Na szczęście na czas dyktuje kościół zaczął słabnąć, a tam były rzeźby świętych i władców, których autorzy pozwolili sobie na odejście od ścisłych kanonów sztuki religijnej i aby ich kreacje bardziej realistyczne. Jako przykład, możemy zmniejszyć takich mistrzów jak ojciec i syn Pisano, który pracował pod koniec 13 i początku 14 wieku. I, oczywiście, jeśli chodzi o to, kto jest najbardziej znanych rzeźbiarzy okresu gotyku, nie można nazwać Adam Kraft stworzył luksusową ołtarz Tetzel kaplicy.

Rzeźba Sztuka renesansu

Być może nie ma chyba nikogo, kto nie wie, kto najbardziej znanych rzeźbiarzy i ich dzieła z okresu renesansu. Po tym wszystkim, w tej epoce obejmować takie arcydzieła jak posąg Dawida i Pieta Michała Anioła, którego kopia jest ozdobiony kościołach katolickich na całym świecie, a także pomnik Gattamelata Donatella i „Perseus” Benvenuto Cellini. Francuskich mistrzów Warto zauważyć Zhana Guzhona i Germain Pilon, który pracował pod wpływem włoskich kolegów.

Znane mistrzami rzeźby 18. wieku

Wspaniały przykład sztuki rzeźby współczesnych czasach jest słynna Fontanna di Trevi w Palazzo Poli w Rzymie, uważany za jeden z symboli stolicy Włoch. Jest sponsorowany przez Nicola Salvi i Pietro Bracci który stworzył postać Neptuna i Trytona. W 18 wieku pracował i Antonio Canova, słynie z nagrobkami Papieży, jak również dobrze znany rzeźbiarzy z Francji Edmond Bouchardon i Zhan Batist Pigall. Jak dla brytyjskich mistrzów, wśród nich są oryginalne trio składające się z Dzhona Flaksmana, Iosifa Nollekensa i Thomas Banks.

Europejski rzeźba 19 wieku

Na początku ubiegłego wieku został oznaczony przez pojawienie się jasnych gwiazd świata rzeźby – Bertel Thorvaldsena, który w 1803 roku przedstawił do publicznej wiadomości jego „Jason”. Po głośnym debiucie światowej, stał się niezwykle popularny w słynnego mistrza klientów z różnych krajów, a jego dość długi okres twórczy rzeźbione wiele doskonałych kompozycji i portrety sławnych ludzi. W szczególności warto wspomnieć o ogromnych fryzy, przedstawiające wyczyny Aleksandra Makedonskogo, stworzył w 1812 roku dla dekoracji Kwirynał.

Rozważając kwestię, którzy byli najbardziej znani rzeźbiarze i ich dzieła w 19 wieku, jeden z pierwszych przychodzi do głowy to nazwa Auguste Rodin. I nie jest to zaskakujące, ponieważ jego stworzenia „Myśliciel” i „Pocałunek” uznane za największych arcydzieł sztuki światowej. Jak dla mistrzów rzeźby w Niemczech, to zasługuje na szczególną uwagę L. Shvantaler który stworzył wiele niezwykłych prace zdobią pałace i inne ważne budynki Monachium.

Rzeźbiarze 20-21 wieków

W ubiegłym wieku, tradycji wielkich mistrzów włoskich kontynuował Dzhakomo Mantsu, znany z tworzenia „Brama Śmierci”, wykonanych dla katedry św Piotra w Rzymie. Ponadto warto wspomnieć takich artystów jak Zhak Lipshits i Osipa Tsadkin, który pracował w stylu surrealistycznym. W kategorii „najbardziej znanych rzeźbiarzy świata” odnosi Alberto Giacometti, utworzony w 1961 roku dzieło „chodzenia człowieka”, który oszacowano na Sotheby w 104,3 miliona dolarów. Wśród rzeźbiarzy pod koniec 20 wieku, jest to również warto wspomnieć, Fernando Botero, Lynn Chadwick Barri Flanagana i.

Znani rzeźbiarzy z Rosji 18-19 wieków

Dyskusja na temat sztuki rzeźby w Rosji nie jest konieczne dokonywanie pre-Piotrowej erę, ponieważ po prostu nie istnieje. Baza Petersburg nas pomyśleć o dekoracji swoje pałace i place rzeźby, jak to było w zwyczaju w krajach europejskich, tak aby sąd zaczął zapraszać zagranicznych artystów. Tak więc, pierwszym znanym „Russian” rzeźbiarze byli cudzoziemcami. Na przykład, słyszeliśmy kilka kukłę, oddanych przyszłego ojca wielkiego architekta – K. Rastrelliego.

Po powstaniu Akademii Sztuki Katarzyny II nie zaczął być przeszkolony i Rosjanie. W szczególności, w latach swego panowania wyróżniają pionierami techniki domowej rzeźby jako F. Shubin i M. Kozłowskiego i F. Gordeev, który stworzył słynną Samsona. Szczególnie dużo utalentowanych artystów pojawiły się w 19 wieku. W szczególności w tym okresie stworzył tak znane rosyjskie rzeźbiarzy jak M. M. Antokolsky – autor pomnika Piotra Wielkiego w Peterhof, AM Opekushin, P. Velionsky i I. N. Shreder.

rzeźba sztuka sowieckiej i postsowieckiej okresie

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych dzieł rzeźby pierwszej połowie 20 wieku, oczywiście, jest znanym zabytkiem przez Wiera Muchina „pracownik i kołchoz Girl” – przyznał arcydzieło realizmu społecznego. Nie mniej interesujące i dzieło E. Vutechicha który stworzył „Warrior wyzwoliciela” dla parku Treptow w Berlinie i słynnego posągu „ojczyzny” i M. Anikushina – autor pomnika Czechowa i Puszkina, który powstał w Leningradzie w 1957 roku.

Jak kto najbardziej znanych rosyjskich rzeźbiarzy okresu postsowieckiego, prawdopodobnie, powinny one być określone i Ernst Unknown, który rozpoczął pracę w czasach sowieckich, został zmuszony do emigracji do Stanów Zjednoczonych, a jego najbardziej znaczące dzieło – „Mask of Sorrow” Magadan dla pamięci ofiar represji stalinowskich – utworzony w 1996 r. Kolejny mistrz rzeźby, została powszechnie uznana w ostatnich dziesięcioleciach – Shemyakin, wśród dzieł, które zasługuje na szczególną uwagę skład multi-figura „Dzieci – ofiary wad dorosłych”.