628 Shares 3285 views

Ekstrakty do grillowania i grillowania. Jak zrobić kaptur do grilla? Ekstrakcja na grill w metalowej altanie z własnymi rękami: rysunek

Wielu interesuje się, jak zrobić kaptur na grill z własnymi rękami. Zanim zaczniesz robić to urządzenie, eksperci radzą, aby zdecydować, jaki typ pieca będzie używany. Dla każdego gatunku istnieje inna konfiguracja komina.

Barzer wykonany ręcznie ma ujednolicony kształt prostokątny, którego dolna część jest wyposażona w otwory. Przy gotowaniu żywności ciepło pochodzi nie tylko do dołu urządzenia, ale również do jego ścian. Powietrze, które przechodzi przez otwory, nie wystarcza do smażenia potraw, więc węgliki muszą zostać przetarte. Powoduje to rozprzestrzenianie się dymu we wszystkich kierunkach. Dlatego wyciąg z grilla powinien być dwa razy większy niż samego produktu.

Co możesz zrobić domowej roboty?

Wyciąg z grilla, ręcznie robiony, może być metalowy lub cegły.

Struktura cegła nadaje się do adaptacji typu stacjonarnego. Kominy metalowe stały się bardziej rozpowszechnione. Mają kształt kopuły i są montowane bezpośrednio nad grillem. Oba kaptury do grillowania i grillowania mają swoje wady i zalety.

 • Urządzenia wykonane z metalu mają wyższy poziom funkcjonalności. Ale takie urządzenia wymagają stałej troski, ponieważ są podatne na korozję. Cząstki zardzewiałego metalu mogą dostać się do żywności.
 • Kominy ceglane odznaczają się trwałością, ale trudno im je zbudować. Ponadto taki projekt nieodłącznie tkwi w kłopotliwości.

Wybierając kaptur należy rozważyć rodzaj użytego grilla i obszar pomieszczenia, w którym się znajduje.

Wykonanie rysunku z cegły

Podstawą tego projektu jest rama wykonana z rogów. Jest przymocowany do tylnej części beli. Pierwszy rząd cegieł jest prostopadły do ściany, a reszta jest równoległa.

Zazwyczaj ceglany kaptur zawiera dziesięć rzędów. Ostatni rząd powinien być dokładnie taki, jak otwór na dym. Średnica jest regulowana za pomocą specjalnego zaworu. Nad wyjściem rury jest zamocowany wizjer.

Jakie narzędzia będą potrzebne?

Aby zrobić murowany kaptur, musisz gotować:

 • Poziom;
 • Lina;
 • Kulka Plumb;
 • Kielnia;
 • Pojemnik do mieszania roztworu.

Przy konstruowaniu komina na mangal o stałym kształcie należy zwrócić uwagę na jakość cegły. Ten materiał będzie podgrzewany, więc musi mieć wystarczającą wytrzymałość na nagłe zmiany temperatury. Odpowiednio, w przypadku komina lepiej jest kupić specjalną cegłę do pieców, która jest przeznaczona do specyficznych reżimów temperatury.

Prawidłowe ugniatanie zaprawy murarskiej

Przygotowując zaprawę do układania cegieł, należy przylegać do odpowiedniej proporcji piasku i glinki. Stosunek powinien wynosić 3: 7. Aby komin wydzielił przez ciebie długie życie, lepiej jest użyć roztworu opartego na glinie, który ma właściwości ognioodporne. Jeśli jednak taki materiał jest trudny do uzyskania, można użyć zwykłej gliny namoczonej w wodzie. Konieczne jest dokładne zmieszanie piasku i gliny. Masa powinna dobrze dopasować się do gładkiej powierzchni cegły i nie zwijać.

Wydobycie metalu

Wieszak do grilla w altanie z własnymi rękami jest zainstalowany pod warunkiem, że dach konstrukcji w obszarze dokowania z rurą jest wykonany z materiału ogniotrwałego.

Z zasady komin ma kształt ściętego stożka lub wygląda jak baldachim w formie kopuły. W środku jest wyposażony w otwór, który odbiera powietrze zanieczyszczone z przygotowywania potraw. Krawędzie otworów są połączone pionową rurą, której wysokość wynosi 3 m. Rura wydechowa opuszcza środek dachu.

Ekstrakcja na grill w kształcie kopuły ma średnicę 1,5 m. Parasol jest montowany na wieszakach lub zawieszony z sufitu przez przytrzymanie łańcuchów. Tył komina musi być wyposażony w mały zakręt. Profesjonalni mistrzowie nazywają to "ząb". Ten projekt przyczynia się do lepszej jakości dymu. Nad kapturem należy zamontować specjalną osłonę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się osadów do rury.

Osłona metalowa do grillowania własnymi rękoma jest wykonana z blachy o grubości 2 mm. Jeśli nie ma, możesz wziąć kolejną blachę. Idealnym wyborem będzie miedź.

Projekt parasolki powinien być gładki. Każda nierówność pomaga zmniejszyć siłę trakcyjną dzięki gromadzeniu się sadzy i sadzy. Elementy te mogą blokować komin.

Pamiętaj, że otwarcie urządzenia musi się dobrze przylegać do rury. Azbest dla takiej konstrukcji nie jest odpowiedni.

Kształt komina niekoniecznie musi być kopułą. Wyciąg do grilla w metalowej altance może mieć postać stożka, prostokąta lub kwadratu.

Do produkcji umiejętności wymaganych do pracy z materiałami z blachy, a także posiadania umiejętności zręcznościowych.

Co będzie potrzebne do pracy?

Aby wykonać takie urządzenie, należy przygotować:

 • Bułgarski;
 • Miernik;
 • Młot;
 • Aparat do spawania;
 • Nitujące narzędzia.

Jeśli nie masz doświadczenia w pracy z metalem, lepiej uciekaj się do najprostszej konfiguracji w postaci ściętej piramidy. Podczas instalacji nie wolno dopuścić do kontaktu z rurą gazową lub okablowaniem elektrycznym.

Zalety wyrobów metalowych

Wyciąg z metalu ma swoje zalety:

 • Prostota instalacji;
 • Łatwość obsługi;
 • Możliwość stosowania z różnymi produktami;
 • Estetyczny wygląd;
 • Niedroga cena materiału.

Etapy produkcji

Należy zaobserwować następujący algorytm:

 • Wybiera się rysunek rysunku wyciągu dla beli;
 • Materiał jest wybrany;
 • Części są przygotowywane;
 • Pręty są połączone spawaniem i nitowaniem;
 • Komin jest montowany na specjalnym stojaku lub mocowany do sufitu za pomocą łańcuchów;
 • Urządzenie jest pokryte specjalnym materiałem przeciwko rdzewieniu;
 • Wykonywane jest próbne użycie urządzenia.

Ekstrakcja na grill typu przenośnego

Często problemem jest gotowanie szaszłyk na ulicy. Na przykład, może to być niemożliwe z powodu złej pogody. Wyjście to jest umieszczenie grilla na dziedzińcu prywatnego domu lub altanka. Wielu nie może zbudować okapów opisanych powyżej. W tym przypadku wskazane jest uciekanie się do montażu najprostszego wzoru przeznaczonego do przenośnego typu zamocowania.

Czego potrzebujesz?

W celu stworzenia takiego urządzenia, jak grill z własnymi rękami z metalu, potrzebujesz:

 • Narożniki stalowe o grubości 3 mm;
 • Arkusze ze stali o grubości 0,7 mm;
 • Wiertła;
 • Bułgarski;
 • Nity.

Kolejność działań

Z pomocą bułgarskich blachy są cięte.

Z narożników stalowych powstaje ramy przyszłego wzornictwa. W jego postaci wygląda jak kaptur na kominek, który jest sprzedawany w sklepach. Rozmiar powinien być większy od powierzchni pieca zarówno w długości, jak i szerokości. Zazwyczaj wysokość urządzenia wynosi 80 cm. W górnej części komina jest zainstalowany otwór dla rury, który jest prowadzony na zewnątrz.

Blachy stalowe cięte są wywiercone narożami i mocowane nitymi. Wysokość pokrywy dobiera się do wysokości sufitu pomieszczenia, w którym się znajduje. Często rura jest dostarczana z deflektorem wymiennego typu. Pomaga wzmocnić siłę trakcyjną. Komin jest montowany na ramy stalowych narożników lub zawieszony na łańcuchu.

Przydatne informacje

Jeśli zdecydujesz się zrobić kaptur na grill z własnymi rękami, powinieneś zdecydowanie wiedzieć, jakie problemy możesz napotkać podczas korzystania z niego.

 • Gdy palnik jest zapalony, dym jest gromadzony w pomieszczeniach zamkniętych i nie wchodzi do urządzenia. Powodem tego zjawiska może być dym, który się pojawia, ma niską temperaturę. Gęstość jest taka sama jak w powietrzu, co nie powoduje trakcji. Problem zostanie rozwiązany sam, gdy wybuchnie ogień i temperatura.
 • Ekstrakcja na brazier nie może wyciągnąć dymu z pomieszczenia, gdy płomień wybuchł. Jeśli masz do czynienia z tą sytuacją, oznacza to, że komina nie ma wymaganego przekroju poprzecznego. Dla cegły wykonanej ręcznie, optymalny indeks wynosi 26X26 cm. Metalowa rura skierowana pionowo może być węższa. Jego średnica powinna wynosić co najmniej 15 cm, co zapewni dobrą aerodynamikę.
 • Dym wydostający się z rury nie wzrasta. Aby uniknąć tego problemu, rura urządzenia jest zamontowana w taki sposób, że jej górna krawędź znajduje się na wysokości 3 m od podłoża. Zapewnia to wysoką trakcję i dobrą dyspersję dymu w powietrzu.

Wnioski

Ogólnie wiadomo, że dym wytwarzany przez spalanie węgla lub drewna opałowego emituje trujące substancje. W związku z tym, w pobliżu kożucha, który nie jest wyposażony w kaptur, jest niebezpieczny dla zdrowia. Osoba może się zawodzić. Ponadto ubranie jest nie do uniknięcia nasycone zapachem spalania.

Aby uniknąć problemów, piekarnik powinien być uzupełniony kominkiem. Co do zasady, jest on wykonany z metalu. Ekstrakt na szpaler powinien być odporny na ciepło i nie korodować.