728 Shares 1328 views

Kobiecy i męski: znaki „yin” i „yang”

Cały wszechświat składa się z dwóch energii, samiec i samica. Tak mówi starożytna chińska. Uważali, że siły te są stale interakcji, komplementarne, pojawiają się w mniejszym lub większym stopniu. Stały się one symbolem „yin” i „yang”, przedstawione w postaci pary, jako znak harmonii między dwoma przeciwieństwami.


Żeńska energia

Kobiecy i męski w każdej żywej istocie. Jeden z nich zawsze dominuje i zmusza przeciwnika, dlatego ważne jest, aby osoba nauczyć się równowagi między tymi dwoma biegunami, mieszka w środku. Energia kobiet – to jest intuicja, nasze wewnętrzne „ja”. To wpływa na postrzeganie świata, kreatywność, emocji, doznań. Pomaga rozpocząć kontakt ze źródłem wyższej mądrości. Zawsze jest pasywny, często stara się wypełnić pustkę, przepełnione jak labirynt wodny istoty.

A symbolem kobiecej energii jest „yin” – ciemna strona. Jest ucieleśnieniem początkowego chaosu panującego przed przestrzeni, czasu i materii. Siła ta stara się wycisnąć wszystko w jedną czarną dziurę, pochłania energię, nie pozwalając mu wynurzyć. Jak wszystko w tym świecie „yin” rozciąga się na przeciwną – „yang”. Samce i samice mecz zarówno pozytywne jak i negatywne, ciepło i zimno, niebo i ziemia, słońce i księżyc, dzień i noc, światło i ciemność.

Samiec energia

W przeciwieństwie do kobiet, jest ona aktywna, nawet agresywny. Ona charakteryzuje działanie: wcielenie „yin” w rzeczywistości, jego materializacji. Męskiej energii – to nie jest wewnętrzne uczucia, fantazje i marzenia. Jest ona odpowiedzialna za myślenie, inteligencja, mowy logiki. Pomaga nam działać w świecie, aby przystosować się do społeczeństwa i środowiska.

Jego symbolu – „yang”. To oznacza, że gorący energii ucieka od wewnątrz i zobowiązuje się do nieba. Posiada cechy "męskie" Elements of Air and Fire, podczas gdy "yin" – woda i ziemia. Kobiecy i męski zawsze są diametralnie różne. Jeśli drugi przesmyku, pierwszy jest zawsze stara się rozwijać, namoczenie wszelkie życie na Ziemi. „Yin” – kosmiczna energia, bez ingerencji w „yang” i jego wykonania w materializacji świata byłoby niemożliwe. Proces ten nazywany jest kreatywność, którego skłonności mieszka w każdym człowieku. Harmonia męskiej i żeńskiej – szansa, aby pokazać swoje talenty i rozwijać umiejętności.

wzajemne oddziaływanie

Harmonizacja męskich i żeńskich – to logiczny proces, ponieważ coraz więcej ludzi już dawno powiedział, że te dwa przeciwieństwa zawsze przyciągają się nawzajem. Jak to się objawia w naszym codziennym życiu? Najlepszym przykładem – analiza etapach tworzenia.

Zaczyna się fantazje impulsowe intuicyjnej wizji. Na przykład, artysta wizualizuje obraz przyszłego obrazu, on wie, że będzie niezmiennie krajobraz. Co to jest „yang” i „yin”? Kobiecy lub męski? Oczywiście, ta ciemna energia Matki Ziemi, która wypełnia całą wyobraźnię i pcha do działania.

Mistrz jest odpowiedzią na informacje i przekazuje je do płótna – to jest męski. To pomaga udoskonalić obrazy określić ich położenie, kształt, kolor i kąt. Bez interakcji „yin” i „yang” nie byłby gotowy produkt w postaci obrazów. Tłumienie męskiej energii prowadzi do tego, że idea pozostaje tylko w naszych głowach, a nie może zmaterializować. Jeśli słabo rozwinięte kobiece, mężczyzna obserwuje ferworze utworzenia: nie fantazyjny bezużyteczną wyszukiwarki muzę.

rola

Opierając się na wszystkich wyżej, możemy zrozumieć ich dystrybucję. energia damskie – przewodnik do działania, mężczyźni – sama ustawa i jej wynik. Brak połowy czyni życie niekompletne, jednostronne. Kobiecy i męski nierozłączne. Ich połączenie, podział ról ich 50 do 50 – to idealny wzór, do którego każdy powinien dążyć.

Człowiek – istota jednopłciowy. Rodzimy żeński lub męski, starając się całkowicie przestrzegać kryteriów narzuconych przez społeczeństwo i stereotypów. Oznacza to, że jeśli jesteś dziewczyną, trzeba być płaczliwy, wrażliwy i delikatny. Kiedy jesteś facetem, twój obowiązek – mieć odwagę, stanowczość, determinacji, analityczny umysł, logikę. Oczywiście, nasza tożsamość seksualna wpływa na charakter i sposób życia: w środku jest zdominowany przez co jest określone przez naturę. Naszym zadaniem – w jak największym stopniu do wzmocnienia drugim słowa „cudzego” pół i starają się zintegrować swoje możliwości w naszym codziennym życiu.

Samce i samice: symbol

On jest przedstawiany jako zamkniętego kręgu. Oznacza to, że wszystko na ziemi na zawsze. Te dwie połowy, podzielone na dwie równe części, pomalowanej na czarno- białym. Ten kontrast podkreśla swój sprzeciw i równość w tym samym czasie. Koło jest podzielona jest linią ciągłą, a falisty, co stwarza iluzję wnikanie w siebie samców i samic. Patrząc na charakter sprawę, że dwa elementy wpływają na siebie i interakcji. Jest to pokazane za pomocą oka: na początek czarnej samicy jest biała, w świetle samca – Dark. Okazuje się, że „yang” patrzy na świat oczami „yin” i vice versa.

Nierozerwalne połączenie przeciwieństw, jego cykliczność, która nie ma strony – prowadzi przez wieki męskich i żeńskich. Symbol – znak, że wszystko we wszechświecie jest utworzony z dwóch różnych połówek, które dopiero razem tworzą całość. W zależności od stanu, w którym mają miejsce zamieszkania – świata lub walki, człowiek żyje w harmonii lub w konflikcie z ich wewnętrznego świata.

Historia o charakterze

Zakłada się, że obraz „yin” i „yang” symulowane widok na góry, która jest oświetlona z jednej strony, a druga połowa z nich znajduje się w cieniu oryginału. Ten stan rzeczy nie może trwać wiecznie: ruchy słońca wzdłuż trajektorii – odpowiednio, a oba boki gór zmieniają swoje kolory. Konsekwencją było, że wszystkie cykle świata.

Starożytni Chińczycy pożyczył wizerunek buddystów. Dokładna data nie jest znana, ale historycy twierdzą, że stało się to w I-III wieku naszej ery. To było wtedy, że nauki taoizmu powstało pojęcie „mandala” – żeńską i męską. Obrazy przedstawiające ich interakcji zostały pierwotnie sporządzone w postaci ryb.

Ciekawe, ale z czasem nadano znak w Chinach i innych wartości, takich jak walka zły i dobry stosunek szkodliwe i pożyteczne – wszystko, co jest na przeciwległych biegunach. Chociaż naukowcy twierdzą, że symbol pokazuje dokładnie odwrotnie natura, a nie moralny lub moralny.

elementy

Istnieje tylko pięć. Scalanie płci męskiej i żeńskiej „generuje” ognia, wody, powietrza, ziemi i metalu. Są pięć etapów istnienia i transformacji. Te naturalne zjawisko pierwszy rzut oka, a następnie opracowane, osiągają szczyt i umrzeć, to nie zniknie, i regenerować tylko do innego elementu. Dzieje się tak w nieskończoność. Jest to aluzja do istnienia reinkarnacji: dusza po śmierci może przyjść na świat w postaci zwierzęce, roślinne lub inne osoby. Odrodzenie Chińczyków nie wierzę. Ale jako znak ich zapożyczonych buddystów, nauka o reinkarnacji stopniowo migrować z Indii do Chin.

To ciekawe, ale „yin” i „yang” są używane nawet w medycynie. W sercu Chińczyków, tybetański i japoński nauka jest równowaga w organizmie człowieka. Jej naruszenie może prowadzić do choroby i śmierci, cierpienia i zaburzeń psychicznych. Przywrócić równowagę pomocy specjalnej diety i medytacji. Kobiecy i męski jednocześnie zrównoważony, a to prowadzi do uzdrowienia. medycyna wschodnia leczy objawy nie są fizyczne, ale duchowe ogniska choroby.

przyciąganie

Ponieważ samiec i samica są obecne w każdym z nas, w różnych proporcjach, najpierw szukamy, czego brakuje. Jeśli zdominowany przez „yin”, docieramy do partnera z silnym „yang” i vice versa. Dopóki człowiek równoważy jego dwóch połówek, będzie zwracać uwagę tylko do pewnego rodzaju charakteru ludzi stylu życia, a nawet wygląd. Spójrz na swojego partnera, a zobaczysz, czego brakuje dla ciebie osobiście.

Jeżeli przedstawiciel pięknej połowy ludzkości uczynił przyjaciół z „kobiety” w sobie, staje się mądrzejszy. Ona rozumie, że aby zrezygnować – nie przyznać się do porażki, ale odwieczny opór nie jest zwycięstwem. Człowiek, aby nawiązać kontakt z jego „yang”, jest przekonany: źródłem odwagi nie ma przemocy, a w otwartym wyrażaniu uczuć. Przebudzenie miękkie cechy chłopców i stały w swoich pań – klucz do harmonijnego związku wiecznej miłości i uczucia. Gdy kobiecy i męski są odwrócone, możemy lepiej zrozumieć płeć przeciwną.

wymiana energii

Jest to bardzo ważne w życiu każdego z nas. Ludzie muszą zrozumieć, że można nie tylko odbierać i nie dać nic w zamian. Nawet jeśli spadł na głowę innego freebie, należy pamiętać, że dla niego prędzej czy później trzeba zapłacić. Często najdroższe i dla Ciebie ważne. Jeżeli naruszenie zasady energii, osoba staje się konsument traci szacunek, przyjaźń i sukces.

Niestety, takich osób więcej niż twórców, którzy, przeciwnie, dzielić się ze światem wszystko mają, nie pytając o nic w zamian. A szkoda. Bo tylko zasada wyważanie „give-take”, znaleźć harmonię w sobie. Znaki samiec i samica, „yin” i „yang”, przekazać nam, że tylko ustanawiania połączenia między dwoma połówkami energii, możemy osiągnąć równowagę. W życiu codziennym, to przejawia się w takie cechy charakteru, takie jak pewność siebie, siła ducha, optymizm, chęć rozwoju i doskonalenia, poznają świat i ludzi wokół niego. Taka osoba jest naprawdę szczęśliwy i udany.