181 Shares 7391 views

Nokia Lumia 900: dane techniczne, opinie, recenzje, zdjęcia, naprawy. Jak uaktualnić, jak rozbierać?

W roku 2012 firma „Nokia” wydała swój najnowszy flagowy model nazywając ją Nokia 900 Lumia. W rzeczywistości, urządzenie zostało pierwsze miejsce w zakresie Lumia, które automatycznie podniosły koszty (w tym czasie).


W tym przeglądzie, będziemy rozważać To urządzenie nie z perspektywy tamtych czasów, a także z nowoczesnych elementów, aby zrozumieć, w jaki sposób model porównuje do innych telefonów znajdujących się na rynku. Plus, dodatkowo zwrócić uwagę na niektóre pytania użytkowników, które byliśmy w stanie znaleźć na łamach opinie Nokia Lumia 900. przeglądu zostaną podzielone na sekcje na tym lub innych funkcji telefonu.

Trzeba rozpocząć z wyglądu.

Projektowanie i ciało

Należy zauważyć, że, sądząc po zdjęciach z przeglądów, telefon jest przedstawiony w wypadku, który widział już nabywców Lumia 800 serii. W rzeczywistości, zmiany dotknęły tylko górną część zespołu, który został nieco zmodyfikowany przez złącze microUSB. Jak opinie, że tak otwarty (podniósł klapka) dla łatwego dostępu do portu ładowania.

Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja telefonu jest surowe i lakoniczne. Widzimy monolityczny korpus utworzony bez jednego elementu poruszającego, że naprawdę wygląda bezpieczny ze wszystkich stron. Na stronie wyświetlacza znajduje się mała półka (lub raczej, obrzeża na całym obwodzie), który ma funkcję ochronną (więcej informacji o tym, jak twórcy wzmocniony ekran, patrz następny rozdział). Po prawej stronie Nokia Lumia 900 jest tradycyjnie umieszczone przyciski do ręcznego sterowania urządzeniem (regulacja głośności, przycisk blokady ekranu). Dolna płyta ma szereg małych szczelin – jest głośnik.

Sprawa telefon jest wykonany z tradycyjnych dla Nokia tworzywa (poliwęglan), który z kolei został nadpisany nieruchomości (szczególnie w smartfonie błyszczącym tylnej okładce). Jeśli chcesz maszyna wyglądać nowy, zalecamy użycie walizki lub folię ochronną (który jest tu domyślnie).

Jak już wspomniano, urządzenie monolityczne – tak, aby wyjąć kartę SIM, należy użyć specjalnego klipu (jak iPhone, zaczynając od 5-Series).

pokaz

Telefon jest ekran 4,3-calowy, pokryty hartowanym szkłem. Sam telefon ma prostą krawędź, natomiast ekran jest wypukła w kształcie okrągłym występie na swojej powierzchni. Według opinii, wygląda na ciekawy, jak i pod względem wytrzymałości roztworu ekranu jest dość korzystna.

Funkcjonowanie wyświetlacza smartfona opartego na technologii AMOLED. Oznacza to, że na telefonie dość wysoki poziom dokładności kolorów i szczegółów obrazu, pomimo nieznacznego (dla nowoczesnych smartfonów) rozdzielczością 480 na 800 pikseli.

Pod ekranem są standardem dla serii Lumia klawiszy fizycznych do nawigacji. Ten przycisk reset z powrotem, przejdź do strony głównej i szukać informacji. Powyżej ekranie, znowu, tradycyjnie, jest etykieta Nokia.

Roztwór po czarny ekran z zaokrąglonymi krawędziami krawędziowych wykorzystania jasne sztucznego jest całkiem interesujące, że pogrubienie w zakresie podejście projektowania.

Ponownie w 2012 roku gęstość obrazu przy 217 ppi wygląda dobrze.

bateria

Każdy poziom wytrzymałości urządzenie smartphone jest ze względu na pojemność baterii i oczywiście jak zoptymalizowanych i debugowane procesów w ogóle. Jeśli mówimy o Nokia 900 Lumia, urządzenie posiada nieusuwalne pojemność baterii 1830 mAh. Jak podano w oficjalnych danych, pozwala telefon do pracy przez 7 godzin rozmów i około 60 godzin – jako odtwarzacz multimedialny.

Jak opinie klientów, gdy telefon jest w stanie normalnie funkcjonować w ciągu dnia. Oznacza to, że trzeba ładować go raz dziennie.

edytor

Lumia składnika sprzętu w tradycyjnie silne. Zatem, procesor modelu 900 zainstalowano Qualcomm Snapdragon APQ8055, częstotliwość zegara jest ustawiony na 1,4 GHz. RAM 512 MB, która jednak wystarcza na rozpoczęcie masowych aplikacje i gry do „sklepu”. W telefonie warto Adreno 205 rdzeń graficzny.

W stosunku do funkcjonowania urządzenia, jak zauważono przez użytkowników, nie ma żadnych komentarzy – Lumia szybko reaguje na dotyk, nie spowalnia lub „buggy”, jak to często bywa na smartfonach z małym RAM.

System operacyjny

Działa telefon Nokia Lumia 900 z systemem Windows Phone 7.5, który został tłoczenia innej daty premiery smartfon. Oczywiście, dziś jest to stara wersja. Co do aktualizacji, to nie jest przewidziane. Potwierdzają to Nokia Lumia 900. Opinie klientów Windows 8 lub 8.1 nie mogą być ładowane w urządzeniu zgodnie z polityką firmy Microsoft. Dlatego użytkownicy tego modelu, niestety, nie będzie mógł czuć się w pełni korzystać z tego systemu.

Być może dla Android użytkowników lub tych, którzy są przyzwyczajeni do platformy iOS, WP, z definicji, wydaje się niewygodne i nie bardzo nadaje się do wygodnego i prostego operacji. Na przykład, opinie pokazał niewygodne ustawienie jasności wyświetlacza; oraz brak niektórych funkcji dostępnych w menu na „Android”. Jednak nic strasznego w tym zakresie użytkowników, aby tam gadżetu – po prostu trzeba się przyzwyczaić do tego modelu, jak to ma miejsce w przypadku innych.

kamera

Oczywiście, jeśli spojrzeć na opisywaniu Nokia Lumia 900 specyfikacji, staje się oczywiste, że nie mieści się 8-megapikselowy aparat główny i dodatkowy 1-megapikselowy. Generalnie Lumia zawsze był znany ze swojego dokładnego fotografowania, w których gotowy obraz jest przekazywany do maksimum dostępnych kolorów.

Nokia Lumia 900 zdjęcia i wideo pędy całkiem dobrze. Oczywiście, w tej chwili jest znacznie bardziej zaawansowana technologia poprawy jakości uzyskanych obrazów; w tym samym czasie, od 2012 roku, możliwość robienia zdjęć z autofokusem, jakość technologii kontroli i poprawy oprogramowania dostarczonego na tym urządzeniu z pewnością zdawała się być czymś wyprzedza.

pomaga także w tworzeniu kolorowych obrazów w ciemności ma podwójną lampę błyskową LED, umieszczony na tylnej obudowie telefonu. Nawiasem mówiąc, zgodnie z tradycją, jest błyszczący i „wyspy” z aparatem, optyka objęte Karl Zeiss. To jest nazwa i umieszczane na stronie obok logo Nokia.

pamięć

Chciałbym również, aby mała uwaga o teraźniejszości pamięci w telefonie. Gniazdo karty pamięci w przypadku smartfonów nie jest – i to jest oczywiste, niekorzystne dla tych, którzy chcą, aby pobrać do telefonu serii, filmów, gier i wiele podobnych. Jednak wielkość przydzielonej pamięci jest 16 GB (z których system zajmie gdzieś 6-8), który będzie mówić o wygodne korzystania z urządzenia bez konieczności pobierania dużych plików.

Jeśli jest to dla Ciebie może wydawać się ograniczenie, jedynym dostępnym rozwiązaniem problemu jest chyba, że korzystanie z usług cloud SkyDrive. On jest ustawiony domyślnie na tym telefonie.

powiązanie

Na Nokia Lumia 900 jest warta standardowy zestaw modułów komunikacyjnych. W szczególności, jest to Bluetooth, wsparcie pracy w 3G i LTE sieci, Wi-Fi, a także funkcja nawigacji A-GPS. Z wszystkich tych funkcji smartphone jest wiarygodnym asystent w różnych sytuacjach – i można go używać do komunikacji (połączenia, wysyłanie wiadomości) oraz do przesyłania plików, dostęp do internetu, rozrywki i komunikacji w sieciach społecznych. Ponadto, oczywiście, urządzenie może być wykorzystywane jako nawigator do podróży zarówno na pieszo i samochodem, rowerem lub jakiejkolwiek innej formy transportu.

opinie

Zalecenia dotyczące użytkowników o Nokia Lumia 900, którego charakterystyka będzie mieć czas na naukę, należy zauważyć, że są one sprzeczne. Niektórzy kupujący są nazywane urządzenie warte uwagi tych, którzy chcą stylowy, niezawodne i skromny w obiegu urządzenia. Inni uważają, że nie ma produktu rawer niż Recenzje Nokia Lumia 900. i musi być bardzo zróżnicowana – jest to normalne, że każdy kupujący tworzą swój własny stosunek do urządzenia.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę cały obraz, tym więcej pozytywnych zalecenia – oni zauważyć, że urządzenie jest naprawdę dobre: miły, niezawodny w eksploatacji, umieszczony jest znacznie łatwiejsze niż jego odpowiedniki w „Android” i tym podobne. Wśród najczęściej używanych negatywnych opinii nie mógł znaleźć informację, że smartfon nie ma wystarczającej ustawienia dźwięków i dzwonków; istnieją ograniczenia dotyczące korzystania z niektórych aplikacji; od czasu do czasu nie działa pewien moduł (Bluetooth, Wi-Fi, i tak dalej), z nieznanych przyczyn.

Było dowodów, że ktoś ma jego Nokia Lumia 900 nie jest wliczone w cenę – ale to może mieć jakieś wady fabryczne. Udało nam się znaleźć informacje o 2-3 opinii, że opisane właściciele zwrócili się do centrum serwisowego, zostały one przeprowadzone modelu naprawy, to błąd jest ponownie powtórzyć. Najprawdopodobniej jest małżeństwo fabrycznych. Jednak przeprowadzone na Nokia Lumia 900 naprawy zostały wykonane w ramach gwarancji za darmo w prawie wszystkich przypadkach.

Najczęściej zadawane pytania

Poprzez badanie opinii, musieliśmy spełnić szereg najczęściej zadawanych pytań od właścicieli Lumia 900. Na przykład: „Jak zaktualizować Nokia Lumia 900” Ludzie wierzą, że ich smartphone, który działa na Windows Phone, można uaktualnić do wersji 8.1 (lub po prostu – najpilniejszą ). Niestety, musimy rozczarować tych użytkowników. Już o tym wspominałem wyżej, a raz powtarzam – do aktualizacji 900-th modelu do innej wersji systemu operacyjnego nie może. Maksymalna możemy mówić o otrzymaniu aktualizacji w ramach tego samego pokolenia, ale o tym poznaliśmy opinię wskazując negatywnego wpływu aktualizacji na dalsze prace smartphone.

Innym ciekawym pytano o sposób demontować Nokia Lumia 900. Wiąże się to, oczywiście, fakt, że urządzenie jest reprezentowana w postaci stałej, monolitycznego ciała, a kupujący nie jest oszołomienie: w jaki sposób z niego, można wyjąć baterię, na przykład.

Odpowiedź jest prosta – nie rób tego. Wszystko trzeba wyodrębnić z tego gadżetu, jest w zasięgu ręki właściciela. W skrajnym przypadku może chodzić o zdobycie karty SIM, która jest prowadzona za pomocą specjalnych uchwytów. Jeśli go nie posiadasz, lepiej nie próbować otworzyć zamek z ostrymi przedmiotami, jak to jest prawdopodobne, że będzie po prostu uszkodzić mechanizm. Kupić nowy klip (są sprzedawane swobodnie w telefonach wyposażenia sklepów).

W odniesieniu do demontażu ciało, to lepiej nosić telefonu do centrum serwisowego, gdzie kreator pomóc sdelayutt i wszystko, czego potrzebujesz. Niezależnie i zdjąć pokrywę z Lumia 900 nie uda bez specjalnych narzędzi. Po procedura jest następująca: należy obrać specjalną wtyczkę do góry gadżetu (pod pokrywą na karcie SIM), w którym złącze jest ukryty gdzie zobaczysz śrubę. To musi być odkręcona ze szczególnym miniaturowego śrubokręta. Od tamtej pory, a zaczyna demontaż i dalej naprawiać telefon. Znowu: brak specjalistycznej wiedzy do uciekania się do nie jest to konieczne, tak aby nie uszkodzić urządzenie jeszcze bardziej.

odkrycia

Więc jakie są ostateczne wyniki, możemy wyciągnąć na dawnym flagowej serii Lumia 900 to pierwszy model? Pierwszy telefon jest wykonany tak, że naprawdę twierdzą, że prymat w całej gamie urządzeń. To może być oceniana na podstawie projektu urządzenia i jego materiałów. Devaysa Hardware także na dużych wysokościach, gdyż pozwala zapewnić wysoki poziom wydajności całego systemu w najlepszych tradycji Nokia. W ten sposób, jej produktów i użytkowników wartości. Jednak warto zauważyć szereg procesów myślowych, w szczególności pracy z niektórych menu lub, na przykład, szereg ustawień, które pozwalają na personalizację gadżet.

Nadal możliwe jest, aby zauważyć, że producent nie zapomniał o usługach wsparcia. Uzyskać co najmniej technologii SkyDrive. W trybie wolnym, użytkownik może pobrać do 5 gigabajtów danych bez konieczności rozszerzania pamięci telefonu. Za dodatkową opłatą w wysokości $ 10 do $ 50 A rok może zaoferować dodatkowe 20-100 GB. Zgadzam się, to jest korzystne, biorąc pod uwagę, że pliki pozostaną tam na zawsze i będzie można zapobiec zagrożenia ich utraty.

Mimo to, model 900 to dobry aparat. Już w 2012 roku Nokia „play” z funkcjami takimi jak automatyczna regulacja ostrości, oznaczania kolorami, dodać mechanizmy przetwarzania zdjęć. Z nich, można robić zdjęcia z ich smartphone na poziomie profesjonalnym.

Wreszcie, nie należy zapominać o eleganckim wyglądem. Dzięki niemu urządzenie daje rzeczowy jego właściciela. Jednakże, jeśli wziąć na przykład jasny okładka – różnorodność konstrukcji urządzenia, co czyni go bardziej „świeże” i atrakcyjne. Nawiasem mówiąc, domyślnie telefon jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych – biały, czarny, różowy, turkusowy. Tak więc, każdy klient wybierze urządzenie do smaku.

Jeśli jesteś zainteresowany w modelu 900, może warto zaryzykować i spróbować go na własnym doświadczeniu. Kto wie, może polubisz serii Lumia, i będzie w pełni przejść na Windows Phone-Smartphones. Lub, wręcz przeciwnie, można zrozumieć, że to nie jest idealne, i po prostu wrócić do starego urządzenia. I za to, Nokia oczywiście było pośrednim krokiem w kierunku stworzenia takiego urządzenia wysokiej jakości, które widzimy dzisiaj.